موفقیت زنان کارآفرین
زنان کارآفرین برای برداشتن گام های بزرگتر در مسیر رشد باید از برخی موارد به خوبی اطلاع داشته باشند، نکات و رازهای ساده برای موفقیت زنان کارآفرین چیست؟

نکاتی که زنان کارآفرین برای موفقیت باید بدانند

راه اندازی کسب و کار یکی از بزرگ ترین انتخاب های شغلی بانوان محسوب می شود اما با این حال، مواردی وجود دارد که پیش از قدم نهادن در این راه لازم است که از آن آگاهی داشته باشید. راه اندازی کسب و کار مخصوص خودتان به معنای سخت تر کار کردن نیست بلکه آنچه حائز اهمیت است هوشمندانه کار کردن، تشخیص درست از غلط و برنامه ریزی صحیح است. مواردی که در این قسمت از رازهای موفقیت نمناک به آن می پردازیم برای هر شخصی که تصمیم به شروع این راه دارد مفید خواهد بود.

1. کمک به دیگران برایتان مهم باشد

آنچه حائز اهمیت است دست گیری از دیگران است نه اینکه فقط به درآمد خود بیاندیشید. این تفکر غالبا به شکست منجر می شود. کسانی موفق هستند که راه حلی برای یک مشکل ارائه می دهند و برای بهبود زندگی دیگران نیز تلاش می کنند.

کمک به دیگران

2. همیشه حاضر باشید

یک سرمایه گذار در مرحله رشد نباید زمان را از دست بدهد. اگر مشتری می خواهد که سفارشش ساعت یک نصفه شب هم برسد، این شما هستید که باید بیدار باشید و خواسته او را اجابت کنید. حتی در فرودگاه، ماشین، حین تماشای فیلم و کنار اعضای خانواده هم باید آماده به خدمت باشید و بین زندگی و کار تعادل برقرار کنید.

3. وسواس به خرج دهید

هر مکالمه ای حول کسب و کار شما می چرخد. ایده های خود را ناخوداگاه یادداشت می کنید و حتی در خواب هم استراتژی های خود را می بینید. افراد وسواسی حتما کارهایشان را به اتمام می رسانند و به طور حتم سطح خاصی از وسواس برای انجام کارها لازم است.

4. تعامل داشته باشید

مبتکرانه ترین ایده ها، محصولات، وب سایت، رسانه های اجتماعی یا خدمات در جهان بدون تعامل سقوط خواهد کرد. اگر نام تجاری با مشتریان بالقوه درگیر نباشد، هرگز مورد علاقه دیگران قرار نخواهد گرفت و به آن اعتماد نمی کنند.

تعامل با مخاطبان و مشتریان خود یکی از عوامل اصلی در راه اندازی یک تجارت موفق است. پرسیدن سوالات، ایجاد فضایی برای انجام مکالمات و همچنین جستجو برای پیدا کردن مشتری، نمونه ای از این تعامل است.

تعامل داشتن

5. نیازی به تلاش برای جلب توجه همه نیست

ممکن است ماه ها وقت خود را صرف بهبود سایت و برند خود کنید اما نتوانید توجه عده کثیری را جذب کنید. لزوما نباید کار شما مورد علاقه تمامی مردم باشد. برای جذب مشتری به 100% مردم احتیاجی ندارید. در تلاش برای تأمین کردن همه افراد به جایی نخواهید رسید. بهتر است جایگاه خود را پیدا کنید و در جهت ارتقا و تبلیغ بیشتر تلاش کنید.

6. در ابتدا هیچ کاری مورد پذیرش مردم قرار نمی گیرد

دوستان، آشنایان و به ویژه خانواده انواع تردید و شک را به شما القا می کنند. با گیجی به شما نگاه می کنند. جالب است که این زندگی آن ها نیست. حتی با توضیح بسیار هم آنها ایده شما را درک نخواهند کرد. بنابراین بر روی ایده های خود کار کنید و به اطراف توجه نداشته باشید.

7. وقت بیشتری صرف عمل کردن کنید تا برنامه ریزی

شما می توانید هفته ها وقت خود را صرف برنامه ریزی کنید اما تا زمانی که به هیچ کدام از آنها عمل نکنید، چیزی پیش نمی رود. کمال گرایی قاتل تمام ایده های خلاق است. این تصور که اگر به اندازه کافی برنامه ریزی کنم، می توانم به آن دست یابم اشتباه است.

کارآفرین زن موفق

8. همه کاری به زمان احتیاج دارد

راه اندازی کسب و کار بیشتر از آنچه فکر می کنید طول می کشد و هزینه ای بیش از حد تصور شما دارد اما ارزش دارد. موانع زیادی بر سر راه وجود دارد. پیش آمدن هزینه های غیر منتظره یکی از این موانع است. اگر بخواهید به کسب و کار خود با دید کوتاه مدت نگاه کنید هیچ گاه پیشرفت نخواهید کرد.

9. شما تنها نیستید

در واقع انجمن حمایت از کارآفرینان زن وجود دارد. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ زنان کارآفرین در جهان وجود دارند و این بدان معناست که شما در این راه تنها نیستید. همچنین می توانید با طرح سوالاتی از افراد با تجربه در این راه، مشکلات خود را پشت سر بگذارید.

10. روی مهمترین موارد تمرکز کنید

موارد بسیاری در آغاز کار وجود دارند که شما را درگیر می کنند. از این گذشته، به عنوان یک کارآفرین، تقریباً تمام مسائل پیش رو بر عهده شماست. در این نقطه اهمیت تمرکز آشکار می شود و شما باید تمرکز خود را بر روی موارد بسیار مهم بگذارید.

تمرکز روی موارد مهم

11. تفکرات خود را محدود به چهارچوب خاصی نکنید

راه اندازی کسب و کار جدید نیازمند دفترچه راهنما نیست. اگر از کارآفرین شدن اطمینان دارید، تفکرات خود را در چهارچوب خاصی محدود نکنید. این نکته فقط در مورد مشاغل نوین صدق نمی کند بلکه در رابطه با مشاغلی که از سال های دور وجود دارند هم صادق است.

12. ارتباط با سایر کارآفرینان را فراموش نکنید

یکی از مفیدترین نکاتی که کارآفرینان باید در نظر بگیرند توجه به همین مسئله است. برقراری ارتباط دوستانه با سایر کارآفرینان، یکی از بهترین راه های موفقیت است. در آغاز هر کاری معمولا موانعی پیش رو دارید. برقراری ارتباط به شما کمک کند پاسخ خود را سریع تر و حتی با زحمت کم تری پیدا کنید.

13. هرگز تسلیم نشوید

اگر چه گفتن این حرف بسیار آسان تر از عملی کردن آن است اما به یاد داشته باشید شروع و اداره هر شغلی یک تعهد طولانی مدت است. شما باید از نظر ذهنی آماده باشید تا با صرف نظر از موانع پیش رو آن را به سرانجام برسانید. درس هایی از شرایط سخت یاد می گیرید و در آینده برای شما کار آمد خواهد بود. برنامه های بزرگی برای خود در نظر بگیرید. اکثر بانوان توانایی خود را دست کم می گیرند. ضروری است که همیشه دلیل اصلی راه اندازی کسب و کار خود را به یاد داشته باشید. باید باور داشته باشید که هیچ کس بهتر از شما نمی تواند از عهده این کار برآید.

14. استفاده از شبکه های اجتماعی و اینترنت

استفاده از رسانه های اجتماعی طی 5 سال گذشته به شدت افزایش یافته است. همچنین تعداد کاربران اینستاگرام نیز ماهانه در حال افزایش است. رسانه های اجتماعی و اینترنت به ابزاری مهم در بازاریابی برای کارآفرینان تبدیل شده اند. پس حتما استفاده از آن ها در قسمت مهمی از کسب و کار خود قرار دهید.

استفاده از شبکه اجتماعی

* حرف آخر

از کوچکترین راه برای رسیدن به پیشرفت استفاده کنید، اگر شما قلبا به پخت و پز علاقه دارید و دوستان برای پختن کیک تولد و امثالهم به شما اعتماد می کنند ممکن است به این فکر بیوفتید که گام های بزرگتری در این راستا بردارید در این صورت نه تنها به کاری مشغول هستید که به آن علاقه دارید بلکه می توانید نقش مهمی را در الهام بخشیدن به بسیاری از بانوان دیگر هم ایفا کنید.

رازهای ساده برای موفقیت زنان کارآفرین

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی