تولد
سرطان در زنان
سلامت باید اولین اولویت در زندگی زنان باشد پس باید به تمام علائم در بدنشان دقت کنند زیرا هر نشانه غیر معمول در بدن خانم ها خبر از بیماری جدی در آن را میدهد.

علائم نگران کننده برای سلامت زنان

بدونِ شک هیچ‌ کسی دوست ندارد که به بیماری های سختی مانند سرطان مبتلا شود. در واقع‌ ترس از بیماری باعث می شود که افراد نخواهند راجع به آن اطلاعات کسب کنند یا حتی از آزمایش دادن سر باز بزنند یا علائم آن را نادیده بگیرند که این باعث می شود به عواقب بدی دچار شوند؛ اما علائمی در بدن هستند که می‌ توانند نشان ‌دهنده مشکلات خطرناکی باشند که اگر آنها را پیگیری کنید، قطعاً وضعیت بهتری در آینده خواهید داشت. در این قسمت از سلامت نمناک تصمیم گرفتیم راجع به علائم خطرناک در بدن خانم ها توضیح دهیم.

تغییر در عادات مربوط به روده

بسیاری از زنان تغییر در روده خود را به عنوان نشانه ای از سرطان نادیده می گیرند. هر تغییری مربوط به عادات دفع مدفوع مثلاً ابتلا به اسهال، یبوست، نفخ یا حتی خالی نشدن کامل روده می تواند علائم مشکلات مختلف از جمله سرطان روده باشد که زنان ممکن است این علائم را با تغییر در چرخه قاعدگی خود اشتباه بگیرند، اما در صورت تداوم علائم، ضروری است که حتما با پزشک تماس گرفته شود.

برآمدگی و توده ای داخل گردن

مطالعات نشان می دهند که سرطان تیروئید سریع تر از هر سرطان دیگری در حال افزایش می باشد که سه برابر بیشتر در خانم ها نسبت به آقایان دیده می شود. سرطان تیروئید به شکل برآمدگی هایی در غده تیروئید خودش را نشان می دهد‌. غده تیروئید پروانه ای شکل است که جلوی گردن وجود دارد‌. توده های این چنینی بسیار شایع هستند و بیش از 90 درصد آن ها خوش ‌خیم می باشند؛ اما هر گونه رشد جدید در این ناحیه مستلزم چکاپ است.

تیروئید در زنان

نفخ

علائم سرطان تخمدان گاهی اوقات مبهم است و خیلی از افراد آن را جدی نمی گیرند. نفخ، درد یا فشار در این ناحیه که بیشتر از دو هفته طول بکشد، علامت هشدار خواهد بود که باید پیگیری شود.

کاهش وزن بدون دلیل

کاهش وزن بدون تلاش می تواند علامت سرطان مخصوصا سرطان خون، غدد لنفاوی، کبد، روده و لوزالمعده باشد. اگر بدون شروع رژیم و ورزش جدید، متوجه کاهش وزن شدید، حتما علتِ آن را پیگیری کنید.

خانمی که تو بدنش این علامتو داره، در معرض خطره

520
این مطلب مفید بود ؟200
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی