تولد
پیدا کردن کد پستی
اگر به تازگی محل سکونت خود را تغییر داده اید و از کد پستی خود اطلاعی ندارید، خیلی ساده می توانید در چند دقیقه کد پستی مدنظرتان را استعلام و پیدا کنید.

چگونگی پیدا کردن کد پستی

از زمان فراگیری ویروس کرونا در جهان، برخی از روزمرگی ها که در گذشته تکرار می کردیم، به مرور حذف شدند. یکی از مهمترین روزمرگی هایی که به وضوح کم رنگ شد، خرید از فروشگاه ها بود که از حالت حضوری به حالت غیر حضوری تغییر یافت و نقش مجموعه ای مانند پست در این میان به خوبی دیده شد و توانست موثر واقع شود. با این وجود اگر به کد پستی خود نیاز پیدا کرده اید و اما هنوز موفق به دریافت کد پستی نشده اید، در این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک قصد داریم شما را با نحوه استعلام و پیدا کردن کد پستی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1. استعلام کدپستی از روی قبوض

اولین و ساده ترین روش برای استعلام کد پستی، مراجعه به قبوض می باشد که آخرین بار دریافت کرده اید. از این رو اگر قبض آب، برق و گاز دارید، هیچ فرقی ندارد چرا که کد پستی و آدرس شما بر روی قبوض نوشته شده است. به همین دلیل اگر کمتر از یک ماه است در خانه جدید خود ساکن شده اید، از صاحب قبلی آن می توانید نمونه قبض دریافتی را درخواست کنید تا برای شما ارسال کند. اما اگر بنابر هر دلیلی موفق به پیدا کردن قبوض نشده اید، روش بعدی را اجرا کنید.

کد پستی قبض

2. استعلام کد پستی از طریق آدرس محل سکونت

اما به هر دلیلی اگر به قبوض خود دسترسی ندارید، می توانید با استفاده از سامانه اینترنتی که شرکت ملی پست برای عموم مردم طراحی کرده است، اقدام به پیدا کردن کد پستی خود کنید. لازم به ذکر است که استفاده از این ابزار بسیار ساده و آسان می باشد که در ادامه بصورت مرحله به مرحله آموزش داده ایم؛

در قدم اول وارد بخش یافتن کدپستی وب سایت شرکت ملی پست شوید.

قدم دوم؛ اینک در کادر خالی، نام شهر، روستا یا آبادی که در آن زندگی می کنید را وارد کنید.

شرکت ملی پست

قدم سوم؛ در این مرحله ابتدا در بخش خاکستری باید پلاک خود را وارد کرده و سپس در کادر سفید رنگ کناری آن، نام محله، خیابان یا کوچه را وارد کنید و از میان نتایج نمایش داده شده، نتیجه مدنظرتان را انتخاب کنید. بعد از انتخاب آدرس دقیق، کد پستی شما بر اساس طبقات نمایش داده خواهد شد که می توانید با انتخاب گزینه جزئیات، بارکد QR کدپستی خود را مشاهده، دانلود و اشتراک گذاری کنید.

دریافت کد پستی

هم اکنون شما موفق به پیدا کردن کد پستی مدنظر خود شدید.

ترفندهای سریع برای پیدا کردن و استعلام کد پستی

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفندستان
وبگردی