بهرام رادان
بازیگران مشهور مسیر پر پیچ و خمی را برای تبدیل شدن به ستاره های سینما پیموده اند. تجربه هایی که با اولین حضور آنها در سینما آغاز شده است.

سوپراستارهای ایران و اولین تجربه سینمایی آنها

سینمای ایران سوپراستارهای بسیاری را در دهه های اخیر معرفی کرده است که با همان فیلم اول خود مشهور شده و برخی از آنها در اولین تجربه سینمایی خود جایزه سیمرغ را کسب نموده اند.

این بازیگران به اندازه ای پرطرفدار و محبوب شده اند که فروش فیلم های سینمایی را تضمین می کنند.در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک تعدادی از سوپراستارهای سینمای ایران را به همراه فیلم اول آنها معرفی می کنیم.

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی یکی از ستاره های دیگر سینما است که سنما را با فیلم من ترانه 15 سال دارم به کارگردانی رسول صدرعاملی آغاز کرد. او در سن 18 سالگی با اولین حضور خود در ین فیلم، برنده سیمرغ بلورین بهتری بازیگر زن در جشنواره فجر شد.

ترانه علیدوستی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی سوپراستار سینمای ایران ، با دعوت مسعود کیمیایی برای فیلم سلطان، بازیگری در سینما را آغاز کرد. هدیه تهرانی یکی از سوپراستارها ایران در دهه 70 و 80 است که فیلم های موفقی در کارنامه هنری خود دارد.

هدیه تهرانی

امین حیایی

امین حیایی ستاره دیگر سینمای ایران است که در سال 1370 با فیلم سینمایی دو همسفر به کارگردانی اصغر هاشمی وارد سینما شد.او در طی این ساله یکی از سوپراستارهای پولساز سینما بو ده است.

امین حیایی

شهاب حسینی

شهاب حسینی برنده جایزه جشنواره کن، فعالیت بازیگری خود را با سریال پس از باران آغاز کرد اما در سینما اولین فیلم او با نام رخساره به کارگردانی امیر قویدل در سال 1380 است.

شهاب حسینی

بهرام رادان 

بهرام رادان یکی از ستاره های سینما است که سینما را با فیلم شور عشق به کارگردانی نادر مقدس و در سال 1379 آغاز کرد. این فیلم با اینکه نتوانست نظر منتقدان را جلب کند اما با حضور موفق خود در گیشه، سکوی پرتابی برای بهرام رادان شد.

بهرام رادان

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست ستاره دیگر در سنما است که سینما را با فیلم گل یخ به کارگردانی کیومرث پوراحمد در سال 1383 آغاز کرد و به یکی از بازیگران پر کار و پولساز ایران تبدیل شد.

الناز شاکردوست

جواد عزتی

جواد عزتی سوپراستار سینما در سالهای اخیر فعالیت بازیگری خود را با سریال های تلویزیونی آغاز کرد اما ورود او در سینما با فیلم طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان در سال 1387 بود.

جواد عزتی

حامد بهداد

حامد بهداد نخستین بار با فیلم آخر بازی به کارگردانی همایون اسعدیان در سال 1379 به سینما معرفی شد و برای همان فیلم نیز کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد شد.

حامد بهداد

محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار برای اولین بار با فیلم سام و نرگس به کارگردانی ایرج قادری در سال 1379 به عنوان بازیگر جدید مطرح شد. این بازیگر پس از اولین فیلم خود، حرفه بازیگری را ادامه داده و یکی از سوپراستارهای سینما لقب گرفت.

محمدرضا گلزار

محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن سوپراستار دهه 70 و هشتاد سینمای ایران با فیلم هدف به کارگردانی بهرام کاظمی به سینما معرفی شد و از آن پس در فیلم های بسیاری نقش آفرینی کرد.

محمدرضا فروتن

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی یکی از سوپراستارهای زن سینمای ایران است که برای اولین بار در نقش کودکی کمال الملک به کارگردانی علی حاتمی بازی کرد اما آغاز کار حرفه ای او مربوط به فیلم دلشدگان به کارگردانی پدرش در سال 1370 است.

لیلا حاتمی

نوید محمدزاده 

نوید محمدزاده با فیلم سینمایی در میان ابرها به کارگردانی روح الله حجازی در سال1387 وارد عرصه بازیگری شده و از آن پس به عنوان یکی از ستاره های پولساز سینمای ایران کار خود را آغاز کرد.

نوید محمدزاده

رضا عطاران

رضا عطاران با بازی در فیلم سینمایی کلید ازدواج به کارگردانی داوود موثقی در سال 1376 برای اولین بار پا به عرصه سینما گذاشت و فیلم سینمایی ورود آقایان ممنوع آغازی برای فیلم های پرفروش او شد.

رضا عطاران

اولین فیلم سوپراستارهای ایران در سینما

3.618
این مطلب مفید بود ؟135
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی