تولد
ورزش در باشگاه
اگر به دنبال تاثیرپذیری بیشتر از ورزش هستید بهتر است به مکانی که در آن ورزش میکنید بیشتر دقت کنید.

فواید ورزش در باشگاه؛ جایی که ورزش کردن موثرتره

آیا تا به حال دقت کرده اید که انجام فعالیت های گروهی لذت بیشتری دارد؟ مثلاً بازدید از یک موزه، تماشای یک مسابقه ورزشی، بازی های دورهمی و غیره جزء این دسته می باشند. بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند که ورزش را هم در کنار یک دیگر به صورت گروهی انجام دهند که این موضوع فواید زیادی را به همراه دارد؛ به طور مثال ایروبیک یکی از ورزش هایی است که به صورت گروهی انجام می شود یا کلاس هایی مانند زومبا و یوگا هم انفرادی نیست و افراد در کنار یکدیگر، آن را به انجام می رسانند.

حدودا در 20 سال گذشته انجام بازی ها و ورزش های گروهی هم بیش از پیش افزایش پیدا کرده است؛ اما سوالی که پیش می‌ آید، این است که چرا ورزش گروهی تاثیرگذاری بیشتری دارد. با ما در این بخش از نمناک همراه شوید تا به پاسخ سوال خود برسید.

ورزش گروهی باعث افزایش انگیزه می شود

کلاس های گروهی ورزشی فواید بسیار زیادی دارد و باعث می‌ شود که افراد بیشتر به ورزش کردن علاقمند باشند و به طور کل ورزش های گروهی را بیشتر انجام دهند و با دیدن یکدیگر انگیزه بگیرند؛ زیرا روی هم تاثیر می گذارند و یکدیگر را تشویق می کنند تا بتوانند فعالیت های ورزشی شان را بهتر انجام دهند.

باعث رقابت و اعتماد بنفس می شود

اگر وارد محلی بشوید که گروهی از افرادِ هم سن و سالتان در حال ورزش کردن هستند، احتمالاً خودتان هم دوست دارید که با آنها رقابت کنید. علاوه بر این که انگیزه می گیرید و رقابت هم حال تان را خوب می کند؛ اعتماد به نفس هم پیدا خواهید کرد، زیرا وارد یک رقابت سالم شده اید.

اثر ورزش کردن تو باشگاه بیشتره یا تو خونه؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش تناسب اندام نمناک/ن/ن.ح
برچسب : حرکات ورزشی
وبگردی