تولد
رفع مشکل تغییر فونت در ورد
اگر با انجام روش های مختلف فونت برنامه ورد شما هم تغییر نمی کند، در این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک با نحوه رفع مشکل تغییر فونت ورد آشنا خواهید شد.

آموزش رفع مشکل تغییر فونت در ورد

برنامه ورد یکی از برنامه های کاربردی است که اکثر ما از این برنامه برای نوشتن متون مختلف استفاده می کنیم و این برنامه چند سالی است همیشه همراه هر یک از ما بوده است و در زمینه های متعددی از آن استفاده کرده ایم. با این وجود این در حالی است که گاها ممکن است این برنامه دچار برخی مسائل و مشکلات شود که شاید ساده ترین مشکل بتواند چند ساعتی تداخل در کارهای ما ایجاد کنند.

برای مثال یکی از مشکلاتی که ممکن است در روزهای ابتدایی نصب برنامه آفیس با آن روبرو شویم، عدم تغییر فونت در ورد می باشد که با انجام روش های مختلف باز هم قادر به رفع ان نخواهیم بود. به همین دلیل در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را نحوه حل مشکل تغییر فونت در ورد آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نصب فونت در کامپیوتر

توجه مهم : قبل از تغییر فونت در ورد اولین کاری که باید انجام دهید دانلود فونت های فارسی و مدنظر شما است که الزامی ترین نکته ممکن می باشد. بعد از دانلود پک فونت های مختلف، پوشه فونت ها را باز کنید و دو کلید Ctrl+A و سپس enter را بفشارید. سپس بر روی Install کلیک کنید تا همه فونت ها در کامپیوتر شما نصب شوند که در تصویر بالا کاملا قابل مشاهده است؛

1- وارد برنامه کاربردی ورد شوید و سپس همانند تصویر ذیل موس را به سمت فلش رو به پایین بخش تنظیمات فونت جابجا کنید (برای سهولت می توانید دو کلید Ctrl+D را همزمان بفشارید).

رفع مشکل تغییر فونت در ورد

2- پنجره جدیدی باز خواهد شد که باید در این پنجره فونت پیش فرض را انتخاب کنید. برای این کار در قسمت complex scripts گزینه اول یعنی Font را انتخاب کنید و از میان فونت های نصب شده در سیستم، فونت مدنظر که می خواهید تبدیل به پیش فرض کنید را انتخاب نمائید و از کادرهای کنار این بخش، یعنی Font style و Size تنظیمات تکمیلی را وارد کنید.

تغییر فونت در ورد

3- اینک فونت موردنظر شما با موفقیت تبدیل به فونت پیش فرض شده است که در تصویر ذیل مشاهده می کنید؛

تغییر فونت در ورد

آموزش ساده و آسان رفع مشکل تغییر فونت در ورد

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفندستان
وبگردی