تولد
گوگل پلی متوقف شده است

آموزش رفع مشکل “گوگل پلی متوقف شده” (google play stopped)

کد مطلب : 76584تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر گوشی اندرویدی شما هم جدیدا با خطای “گوگل پلی متوقف شده” روبرو شده است، در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با راه های رفع این ارور آشنا خواهیم ساخت.

آموزش رفع مشکل گوگل پلی متوقف شده

معتبرترین و قابل اعتمادترین فروشگاه اپلیکیشن های مختلف برای گوشی های اندرویدی، فروشگاه محبوب گوگل پلی می باشد که بی شک یکی از مهم ترین برنامه ها در سطح جهان است و این در حالی می باشد که گاها این برنامه دچار مسائل و مشکلاتی می شود که گوشی اندرویدی با مشکل روبرو خواهد شد و برنامه های اصلی آن نیز از پشتیبانی این فروشگاه خارج خواهند شد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید، خطای google play service has stopped می باشد که بی شک با دیدن آن احساس ناخوشایندی به شما دست خواهد داد و این در حالی است که این مشکل بسیار ساده برطرف می شود و نیازی به انجام کارهای خاص نیست. از این رو در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با نحوه رفع خطای گوگل پلی متوقف شده است، آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1- گوشی را ریستارت کنید

گوگل پلی متوقف شده

اولین قدم برای برخی از مشکلات گوشی های هوشمند اندرویدی، ریستارت کردن گوشی می باشد که اکثرا انجام آن پاسخ مثبت داشته است. با این حال در اولین قدم برنامه های در حال اجرا گوشی را ببندید و سپس گوشی را ریستارت کنید. بعد از روشن شدن مجدد گوشی، وارد گوگل پلی شوید که اگر با موفقیت وارد شدید، نشان دهنده رفع مشکل می باشد. اما اگر موفق نشدید، ادامه موارد ذیل را مطالعه کنید.

2- حذف کش گوگل پلی (حافظه پنهان)

گاها ممکن است به دلیل پر شدن حافظه کش برنامه گوگل پلی، پیغام خطای گوگل پلی متوقف شده است را مشاهده کنید که نحوه حذف آن بسیار ساده و آسان می باشد که در قسمت ذیل بصورت مرحله به مرحله آورده ایم؛

رفع گوگل پلی متوقف شده

  1. از منو کاربری وارد تنظیمات گوشی شوید.
  2. در صفحه تنظیمات، به دنبال گزینه Apps بگردید و وارد آن شوید.
  3. اینک در لیست برنامه های موجود در بخش Apps، برنامه google play store را پیدا کنید.
  4. برنامه ذکر شده را انتخاب کنید.
  5. اینک در صفحه باز شده، گزینه Storage یا حافظه ذخیره سازی را انتخاب نمائید.
  6. در نهایت گزینه Clear cache را انتخاب کنید تا در چند ثانیه کش گوگل پلی حذف شود. برای گرفتن نتیجه بهتر، بعد از این کار گوشی را ریستارت کنید.

3- از wifi استفاده کنید

شاید شما پر سرعت ترین اینترنت ممکن را داشته باشید و همیشه از آن استفاده می کنید. اما این در حالی است که پر سرعت ترین شرکت ارائه دهنده اینترنت هم می تواند گه گاهی با مشکل روبرو شود و نتواند به شما اینترنت ارائه دهد. از این رو اگر همیشه از داده های سیم کارت استفاده می کنید، توصیه می شود به شبکه وای فای متصل شوید.

اما اگر هیچ مودمی در دسترس شما نیست، باز هم جای نگرانی نیست چرا که می توانید داده گوشی های مختلف را به گوشی خودتان هات اسپات کنید و از اینترنت اشتراکی آنها استفاده نمائید.

4- انتخاب روش کمی پیچیده

بطور کلی زمانیکه با خطای «خدمات گوگل پلی متوقف شده»  روبرو می شوید، نشان دهنده بروز یک مشکل در گوشی یا در برنامه گوگل پلی است که با انجام هر کار مختلفی نمی توانید برنامه یا برنامه های مدنظر خود را دانلود کنید و این توانسته است در روند کارهای روزمره شما تداخل ایجاد نماید. از این رو ما یک روش آسان البته با مراحل نسبتا زیادی را قصد آموزش داریم که می توانید در طی یک یا دو دقیقه برنامه مدنظر خود را دانلود نمائید که باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1- از طریق لینک ذیل با استفاده از مرورگر وارد وب سایت گوگل پلی شوید.

2- از منو جستجو بالا، برنامه مدنظر را جستجو کنید و سپس آنرا انتخاب کنید.

3- اینک از بالای مرورگر، آدرس صفحه مرورگر را کپی کنید.

خدمات گوگل پلی متوقف شده

4- وارد وب سایت ذیل شوید و آدرس صفحه کپی شده را در آن وارد کنید و گزینه Generate Download Link را انتخاب کنید.

5- در نهایت بعد از چند ثانیه می توانید اقدام به دانلود برنامه دلخواهد خود تنها یک یا دو دقیقه کنید.

 گوگل پلی متوقف شده است

توجه : اگر با استفاده از 3 روش اول موفق به «رفع مشکل گوگل پلی متوقف شده است» نشدید، می توانید در صورت عدم نیاز به اطلاعات گوشی آنرا در شرایط فورس ماژور ریست کنید تا در تنظیمات کارخانه بتوانید گوشی را به حالت اول برگردانید.

آموزش رفع مشکل گوگل پلی متوقف شده (google play stopped)

1.7297
این مطلب مفید بود ؟103194
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : گوگل
1 نظر به ثبت رسیده است
اسدی1401-03-20
واقعا عالی بود مشکلم حل شد
22
وبگردی