راه های رفع مشکل شناخته نشدن فلش
اگر با برقراری ارتباط بین فلش به کامپیوتر، هیچ عکس العملی را در کامپیوتر نمی بینید، در این گزارش از نمناک با نحوه رفع مشکل “شناخته نشدن فلش” آشنا خواهید شد.

رفع مشکل شناخته نشدن فلش توسط کامپیوتر

فلش مموری ها یکی از کاربردی ترین ابزارها از گذشته تا به امروز هستند که شاید اکثر ما چندتایی از آنها برای انجام کارهای مختلف داشته باشیم و این در حالی است که شاهد برخی وب سایت ها در زمینه حافظه ابری در حال فعالیت هستند که شما تنها با یک حساب جیمیل ساده می توانید تا میزان 5 گیگابایت از فایل های مهم و کاربردی خودتان را در آن ذخیره کنید و هر زمان که نیاز دارید یا بصورت آنلاین مشاهده و یا حتی دانلود نمائید.

بی شک این دسته از حافظه ها (حافظه های ابری) دارای ماندگاری بالاتری هستند چرا که سرورهای آنها همیشه در دسترس است و از طرفی دیگر شما می توانید بدون هر گونه هزینه اضافی اقدام به استفاده از این دسته از حافظه ها نمائید. اما اکثرا ما فلش ها را ترجیح میدهیم و گاها همیشه نیز همراه خود داریم تا اگر خواستیم به فایلی دسترسی داشته باشیم، بدون هر گونه وقفه ای استفاده کنیم.

شناخته نشدن فلش

با این حال گاها ممکن است فلش مموری ها به مشکلی بخورند که با اشتباه ساده ای می توانیم اطلاعات موجود در آنها را برای همیشه از بین ببریم. بنابراین در چنین مواقعی که مشکلی برای فلش رخ میدهد، توصیه می شود قدم به قدم پیش بروید. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای اکثر کاربران فلش مموری ها رخ دهد، شناخته نشدن فلش در کامپیوتر می باشد که واقعا آزار دهنده می باشد.

در طی این مشکل هر وقتی که فلش را کامپیوتر متصل می کنید، با ارور USB Device not recognized روبرو خواهید شد که از اجرای محتویات فلش خودداری می کند. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه حل مشکل شناخته نشدن usb در کامپیوتر آشنا سازیم تا هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کنید. همراه ما باشید.

1- کامپیوتر را برای چند دقیقه خاموش کنید

خاموش/روشن کردن دستگاه ها در حین برخورد با مشکلات متعدد، یکی از اصلی ترین راه حل ها می باشد که در اکثر مواقع کاربردی است و شما می توانید مشکلات رخ داده را تنها در چند دقیقه و بدون هیچ کار اضافه ای برطرف کنید. از این رو ابتدا کامپیوتر خود را خاموش کنید و سپس کابل power را جداسازیی نمائید تا ارتباط آن با برق بصورت کامل قطع شود.

شناخته نشدن فلش

بعد از گذشت چند دقیقه کابل پاور را به کامپیوتر متصل کرده و اقدام به روشن کردن کامپیوتر کنید و بعد از لود کامل کامپیوتر، فلش را به کامپیوتر متصل کنید و بررسی کنید که فلش اجرا می شود یا خیر؟! در طی این اقدام و جداسازی کابل پاور از کامپیوتر، مادربرد کامپیوتر استراحت می کند چرا که نقش موثری در کامپیوتر دارد و سخت افزارها به آن متکی هستند.

2- فلش را در پورت دیگر امتحان کنید

شناخته نشدن فلش

گاها ممکن است به دلیل فشار آوردن به پورت های USB جلوی کیس کامپیوتر، به آنها آسیب برسانیم و در نهایت آنرا دچار قطع و وصلی و یا قطعی کامل کنیم که با هر بار اتصال، نمی توانید فلش را در کامپیوتر مشاهده کنید. از این رو توصیه دوم ما به شما این است که فلش را در پورت های USB پشت کامپیوتر نیز تست کنید تا در صورت امکان بتوانید مشکل را برطرف نمائید. در غیر اینصورت مراحل بعدی را مطالعه کنید.

3- درایور را آپدیت کنید

رفع شناخته نشدن فلش

 

اگر سیستم عامل ویندوز شما قادر به شناسایی USB نیست و هنوز موفق به رفع آن نشده اید، توصیه ای که برای شما داریم این است که درایور مربوطه را آپدیت کنید تا این مشکل را برطرف کنیم. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟ برای این کار طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

 1. از صفحه دسکتاپ، بر روی آیکون ویندوز راست کلیک کنید.
 2. از منو باز شده گزینه Device manager را انتخاب کنید.
 3. اینک پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد.
 4. گزینه Disk drivers را انتخاب کنید.
 5. از زیر منوی گزینه باز شده، فلش مموری را انتخاب کنید.
 6. بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Update driver را انتخاب کنید.
 7. اینک گزینه Search automatially for updaed را انتخاب نمائید.
 8. درایور شما در صورت امکان آپدیت خواهد شد.
 9. اینک مجددا فلش را از پنجره THIS PC امتحان کنید.

4- گزینه USB root hub را بررسی کنید

رفع مشکل شناخته نشدن فلش

یکی دیگر از گزینه هایی که می توانند شما را در رفع مشکل شناخته نشدن فلش کمک کند، این روش می باشد که تنها در چند مرحله ساده می توانید آنرا عمل کنید. از این رو اگر مراحل بالا برای شما هیچ تاثیر مثبتی نداشتند، این گزینه را تست کنید که باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

 1. از صفحه دسکتاپ بر روی آیکون ویندوز راست کلیک کنید.
 2. گزینه Device manager را انتخاب نمائید.
 3. از انتهای پنجره گزینه Universal serial bus controllers را انتخاب کنید.
 4. اینک بر روی گزینه Usb root hub راست کلیک کنید و گزینه properties را انتخاب کنید.
 5. پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد.
 6. از منو بالایی پنجره باز شده گزینه power management را انتخاب کنید.
 7. تیکه گزینه allow the computer to turn off را بردارید.
 8. بر روی OK کلیک کنید.

5- استفاده از USB Troubleshooter

یکی دیگر از قابلیت های اصلی ویندوز، usb troubleshooter می باشد که شما می توانید از آن به بهترین شیوه ممکن برای رفع مشکل شناخته نشدن فلش توسط کامپیوتر را برطرف کنید. از این رو اگر موارد بالا برای شما موثر نبودند، توصیه ای که برای شما داریم این است که این گزینه را امتحان کنید چرا که یک ابزار متعلق به ویندوز می باشد و استفاده از آن نیز رایگان! برای این کار طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

 1. ابتدا وارد تنظیمات کامپیوتر شوید.
 2. گزینه Update and security را انتخاب کنید.
 3. از منو سمت چپ گزینه troubleshoot را انتخاب کنید.
 4. سپس آنرا اجرا کنید.
 5. در پنجره باز شده گزینه Detect problems and apply the fixes را انتخاب کنید.
 6. کمی صبر کنید. حتما مشکل فلش مموری شما پیدا و حل خواهد شد.

6- حذف نصب USB Device Driver

اگر هیچ یک از موارد بالا موثر واقع نشدند و شما نتوانستید مشکل شناخته نشدن فلش را در ویندوز برطرف کنید، آخرین توصیه ای که برای شما داریم این است که درایور فلش را از کامپیوتر حذف کنید. اما معنی حذف کردن درایور فلش مموری این نیست که شما باید مجددا اقدام به نصب آن کنید و فایل آنرا باید از وب سایتی دانلود کنید! لازم به ذکر است که بعد از حذف نصب، بصورت اتوماتیک با اتصال فلش به کامپیوتر شناسایی خواهند شد.

شناخته نشدن فلش

از این رو اگر کامپیوتر شما چند پورت USB دارد، تمامی آنها را حذف نصب کنید (منظور از تمامی آنها در این جمله درایوهایی است که در کنار آنها علامت تعجب زرد رنگ وجود دارد را حذف نصب کنید) و این در حالی باید باشد که فلش را از کامپیوتر جدا نکرده اید. اینک برای این اقدام طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

 1. از صفحه دسکتاپ بر روی آیکون ویندوز راست کلیک کنید.
 2. گزینه Device manager را انتخاب نمائید.
 3. از پنجره باز شده گزینه Universal serial bus cotrollers را انتخاب کنید.
 4. درایوهایی که در کنار آنها علامت تعجب مثلثی وجود دارد را بررسی کنید.
 5. اگر آیکون این چنینی مشاهده کردید، بر روی آن راست کلیک کنید.
 6. سپس گزینه Unistall را انتخاب کنید.
 7. مجددا فلش را جداسازی کنید و به کامپیوتر متصل کنید.

توجه : مشکل شناخته نشدن فلش (fix usb not recognized) قطعا با یکی از مراحل بالا رفع خواهد شد. اما اگر هنوز مشکل وجود دارد و موفق به رفع آن نشده اید، به تکنسین مراجعه کنید تا مشکل شما را برطرف نماید. 

آموزش تصویری رفع مشکل شناخته نشدن فلش USB

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : فلش مموری
وبگردی