فلورا سام و مهران مدیری
فلورا سام بازیگر و کارگردان کشورمان شب گذشته مهمان برنامه دورهمی شد و در این برنامه شعر زیبایی را با لهجه شیرازی خواند.

حال خوب فلورا سام در دورهمی

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 6 خردادماه ساعت 21 روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان فلورا سام بازیگر و کارگردان کشورمان بود و درخصوص موضوعات مختلف در این برنامه به گفتگو با او پرداخت.

مهران مدیری در ابتدای گفتگو فوت همسر فلورا سام و درگذشت پدرش را تسلیت گفت و گفتگو با این بانوی هنرمند را با موضوع کارگردانی او آغاز کرد.

فلورا سام آغاز کارگردانی را با یک تله فیلم آغاز کرد و بازیگری را کودکی و زمانی که هنوز خواندن و نوشتن بلد نبود در کنار پدرش آغاز کرد و با رفتن به یک کارگاه بازیگری در شیراز بازیگری را آموخت و در همین زمان بود که مجید اوجی آشنا شد.

این بانوی کارگردان ادامه داد سال 59 من مدرسه میرفتم و مجید اوجی دانشجو بود که با انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه ها به کارگاه بازیگری ما آمد و به ما درس بازیگری می داد.

ازدواج فلورا سام و مجید اوجی

فلورا سام خیلی زود به ماجرای ازدواجش رسید و ادامه داد:من و مجید اوجی خیلی زود با هم ازدواج کردیم و به تهران آمدیم و چون خیلی زود هم صاحب فرزند شدیم من نتوانستم درسم را ادامه بدهم و سال 66 بود که وارد دانشگاه شدم و نمایش خواندم.

این بانوی کارگردان و بازیگر درباره ماجرای ازدواجش گفت:مجید خیلی شخصیت با جذبه و خاصی داشت و با اینکه سنی نداشت ما سرکلاس اصلا جرات نمیکردیم صحبت کنیم و من از این شخصیت ایشون خیلی خوشم می آمد و زمانی که برای یک نمایش به تهران آمدیم و در یک مدرسه اسکان داده شده بودیم، آنجا بود که سر صحبت را باز کردند و مادر من هم همراه من بود و از ما خواستند که بیشتر با هم صحبت کنیم و در نهایت سال 63 با هم ازدواج کردیم.

فلورا سام

چالش سن فلورا سام

این صحبت های فلورا سام مهران مدیری را به این فکر واداشت که خانم بازیگر چند سالشان است و این به چالش ذهن مهران مدیری تبدیل شد و گفت:شما چند سالتان است که سال 63 ازدواج کردید و فلورا سام هم از گفتن سنش طفره میرفت و میگفت که شما بگویید چند سالتان است چون وقتی من بچه بودم شما ساعت خوش را بازی میکردید و این طفره رفتن ها ادامه داشت.

فلورا سام در ادامه از مهران مدیری گفت:من سال 70 واحد گریم شبکه دو کار میکردم و به واسطه تئاترهای زیرخاکی شما را می شناختم و با خنده گفت که آن زمان من خیلی کوچک بودم و در نهایت سنش را لو داد و گفت من متولد آبان سال 44 هستم و از شما بزرگترم.

شعرخوانی فلورا سام در دورهمی با لهجه شیرازی

مهران مدیری درباره ادبیات خاص شیرازی ها که آخر کلماتشان یک "او " میگذارند و این خیلی برای من سوال است که فلورا سام در این خصوص گفت:شما روی خط قرمز من پا گذاشتید و الان من مجبورم که با لهجه شیرازی برایتان صحبت کنم و درباره غنی بودن زبان شیرازی و تقلیدی که خارجی ها از زبان شیرازی کرده اند گفت و شیرازی را یک زبان بین المللی دانست و در نهایت با لهجه شیرازی یک شعر درباره شیراز خواند.

فلورا سام در ادامه درباره کار کردن با گوهر خیراندیش و لذت همکاری با او گفت و او را یک بانوی پر انرژی خواند که به دلیل جنب و جوش فراوان تابحال چندین بار سر فیلم و سریال های مختلف پایش شکسته است و مهران مدیری هم این موضوع را تایید کرد.

فلورا سام

بازیگری و کارگردانی فلورا سام

این بانوی کارگردان درباره فعالیت این روزهایش گفت:سریال مرضیه آخرین کار من بود و همسرم یک ماه بعد از پخش آن فوت کرد و من روحیه خوبی برای ساخت کار جدید نداشتم اما یک فیلم جدید ساخته ام و نمایش نامه جدیدی هم دارم که فعلا امکان پخش نداشته است.

کارگردان سریال مرضیه درباره بازیگری و کارگردانی اش گفت:مجید اوجی همیشه به من توصیه میکرد که بهتر است کارگردانی را ادامه بدهم و به نظرشان سخت بود که یک خانم را هم به عنوان کارگردان و هم بازیگر بپذیرند و من شانس بزرگی داشتم که همسرم تهیه کننده بود و در محیط سالمی کار کردم و اغلب کارهایم را خودم هم نوشته ام و یکبار فقط کاری را قبول کردم که خودم ننوشته بودم و خیلی برایم سخت بود.

فلورا سام در ادامه درباره کار مورد علاقه اش گفت:من همه کارهایم را دوست داشتم اما باغ سرهنگ را جور دیگری دوست دارم و علاوه بر طنز ماجراهای خانوادگی هم داشت و من این کار را خیلی دوست داشتم.

این بانوی کارگردان درباره سریال مرضیه گفت:سریال مرضیه هم مورد استقبال زیادی از سوی مردم قرار گرفت و به نظرم مردم کارهای جدی را بیشتر می پسندند و مرضیه یکی از کارهایی بود که در شرایط سخت ساخته شد و زمانی بود که مجید بیمار بود و من مجبور بودم از او پرستاری کنم و از سویی دیگر نوه ام به دنیا آمد و وظیفه مراقبت از دخترم را هم داشتم. فریال دخترم لیسانس عکاسی دارد اما خیلی علاقه نداشت و فوق لیسانس روانشناسی گرفت و در یک کلینیک مشغول به کار است.

فلورا سام ادامه داد:سریال مرضیه واقعا باید ساخته میشد و من خیلی وقت ها متن این سریال را در بیمارستان می نوشتم و خدا خواست که سریال مرضیه ساخته شود تا مجید دلشکسته از دنیا نرود.

فلورا سام

مهمان دورهمی در ادامه به مهران مدیری توصیه کرد که مبل دورهمی یک کوسن بگیرند چون خیلی ناراحت است و مهران مدیری این توصیه خانم بازیگر را قبول کرد و درباره مبلشان که بخاطر تصویر خوب مهمان به این شکل طراحی شده توضیح داد اما در نهایت به شوخی از فلورا سام خواست که یکبار دیگر بعد از خرید کوسن مهمان دورهمی شود.

فلورا سام در بخش های پایانی گفتگو به ذغدغه ای که برای آموزش رایگان کودکان دارد اشاره کرد و از رابطه بدی که با تکنولوژی دارد گفت و به این موضوع اشاره کرد که من خیلی اهل فضای مجازی نیستم و گهگاهی به صفحه ای در اینستاگرام سر میزنم و قبل از فوت همسرم 5 هزار دنبال کننده داشتم و بعد از فوت همسرم زمانی که میخواستم پستی برای ایشان بگذارم دیدم که 17k رسیده است و این خیلی برای من تعجب آور بود ولی راستش هنوز هم نمیدانم K در اینستاگرام یعنی چه و مهران مدیری هم این موضوع را به شوخی گرفت و از این واحدهای اینستاگرام اظهار بی اطلاعی کرد و گفت من هم مثل شما خیلی اهل فضای مجازی نیستم.

ماجرای چالش سن و ازدواج فلورا سام و مجید اوجی در دورهمی

3.513
این مطلب مفید بود ؟94
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی