علائم آنفولانزا جدید
با شروع سرما شیوع آنفولانزا شدت بیشتری میگیرد و در افراد مبتلا به این بیماری نوعی درد، مشترک بوده که از علائم برای تشخیص آنفولانزای جدید است.

علائم ابتلا به آنفولانزا در موارد شدید

اکنون در فصل آنفولانزا هستیم و تعداد موارد ابتلا بیش از پیش افزایش پیدا کرده است. از طرفی کل جهان هم درگیر هستند تا بتوانند در این باره اطلاع ‌رسانی کنند. از آن جایی هم که همه به طور کامل واکسینه نشده اند، در نتیجه شرایط کمی سخت تر است. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم در مورد علائم آنفولانزا با شما صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

  • علائم آنفولانزا شامل تب، تب و لرز، سرفه های خشک، گلو درد، آبریزش و گرفتگی بینی، بدن درد، درد عضلات، چشم درد، سر درد، خستگی، استفراغ و اسهال است.
  • در کل؛ ابتلا به آنفولانزا به گونه ای است که ممکن است آن را مانند یک سرماخوردگی معمولی اما با بدن درد های شدید، تب بالا و یا تنگی نفس تجربه کنید.
  • در موارد خیلی شدیدتر؛ مشکلات تنفسی ناشی از آنفولانزا در حدی است که باعث ذات‌الریه می شود. در چنین حالتی ویروس آنفولانزا؛ ریه را درگیر می‌ کند و ممکن است باعث کاهش سطح اکسیژن رسانی به خون شده و حتی جان فرد را هم تهدید کند.

آنفولانزای جدید

بهترین کاری که هنگام ابتلا به آنفولانزا باید انجام دهید

اگر به آنفولانزا مبتلا شده اید، سعی کنید که نکات امنیتی را رعایت کرده تا کسانی که دوستشان دارید و در اطراف شما هستند؛ به بیماری مبتلا نشوند.

  1. سعی کنید منزل بمانید تا زمانی که احساس بهتری پیدا کنید.
  2. وقتی که سرفه و عطسه می کنید، دهان و بینی خود را بپوشانید و دستان تان را مرتب با آب و صابون بشویید.
  3. زمانی که به ویروس مبتلا می‌ شوید، تعاملات خود را به کمترین حد ممکن برسانید و استراحت کنید.
  4. بدن تان را آبرسانی کنید.
  5. از داروهای مجاز برای کاهش تب و بهبود علائم استفاده کنید.
  6. اگر جزء افراد پر ریسک هستید یا خیلی از بیماری می ترسید، حتما به متخصص مراجعه کنید.

این علامت، بدون شک نشانه آنفولانزای جدید است

511
این مطلب مفید بود ؟110
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی