بیماری هواپیما
افرادی که با هواپیما زیاد به سفر میروند باید به سلامت خود توجه بیشتری داشته باشند زیرا بیماری خطرناکی وجود دارد که سلامت این افراد را تهدید میکند.

بیماری بر اثر سفر زیاد با هواپیما

احتمالا افرادی را دور خود دیده اید که به خاطر شرایط زندگی یا کاری؛ مجبور هستند مدام پرواز کنند و سفر های زیادی با هواپیما داشته باشند. این افراد معمولا شرایط خاصی را تجربه می کنند اما نکته مهم اینجاست که ممکن است در طول سفر با هواپیما به بیماری‌ هایی دچار شوند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک آن ها را برای تان توضیح خواهیم داد.

مهمانداران هواپیما در معرض خطر ابتلا به برخی از سرطان ها

محققان در سال 2018 مطالعاتی را به انجام رساندند و متوجه شده‌ اند که مهمانداران هواپیما در معرض ابتلا به مشکلات خاصی؛ اعم از ابتلا به سرطان قرار می گیرند.

آن ها بر این باورند که احتمال ابتلا به سرطان سینه و سرطان پوست در این افراد بیشتر است؛ همچنین ممکن است سرطان گوارش، تیروئید و گاهی رحم هم در این افراد بیشتر از سایرین اتفاق بیفتد.

خلبان و مهماندار

مسافرانی که زیاد پرواز می کنند، هم در معرض خطرند

اگر جزء افرادی هستید که خیلی زیاد سفر های هوایی دارید، بدانید که شما هم در معرض این خطر می باشید؛ خطرهایی که انواع مختلفی از سرطان‌ ها را شامل می شود و این موضوع از لحاظ تحقیقات علمی به اثبات رسیده است.

دلیل؛ اما به نظر شما چرا این اتفاق می‌ افتد؟

دانشگاه‌ هاروارد هنوز نتوانسته است علت دقیق این مسئله را مشخص کند اما چیزی که مشخصِ؛ این است که کیفیت هوا در کابین اصلاً کیفیت بالایی نیست و همین ممکن است به شما صدمه و آسیب وارد کند و در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار دهد؛ دقیقاً به خاطر همین است که سیگار کشیدن داخل هواپیما ممنوع است و خطرات جبران ناپذیری را برای افراد ایجاد می کند و این مواد شیمیایی زیاد و کیفیت پایین هوای تنفسی، فرد را در معرض مشکلات خطرناکی مانند سرطان قرار خواهد داد.

عوامل دیگر هم احتمال خطر را بالا می برند

طبق نظر متخصصان و محققان عوامل خطر دیگری هم هستند که ممکن است این مشکل را به وجود بیاورند و افراد را در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار بدهند؛ به طور مثال رژیم غذایی نامناسب یا فعالیت فیزیکی کم، فرد را بیشتر در معرض این خطر قرار خواهد داد.

بیماری خطرناکی که مسافر و مهماندارهای هواپیما میگیرن!

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی