خوردن ماست و نان
پسری که بخاطر ترسش به مدت 10 سال فقط نان و ماست مصرف کرده است، اما دلیل این موضوع چه چیزی بوده است؟

ماجرای یک دهه مصرف نان و ماست پسربچه دوازده ساله

یک پسربچه دوازده ساله که پزشکان در او حالت فوبیای غذا تشخیص داده بودند، یک دهه صرفا با مصرف نوعی نان سفید و ماست میوه ای توانسته بود زنده بماند.

اگر چه کودکان در سنین رشد باید از یک نوع رژیم متعادل غذایی برخوردار باشند، اما این کودک از سن دو سالگی زمانی که از گرسنگی گریه می کرده، هر نوع ماده غذایی که والدینش به او می دادند از خوردن آن خودداری می کرده است، به جز نان سفید و نوعی ماست میوه ای ( که ماست موز و توت فرنگی بود ). یعنی این پسر نوجوان تمام این ده سال را با این منوی ساده سپری کرده و هر سه وعده ی روز همین سبک تغذیه تکراری را دنبال می کرده است.

فوبیایی ریشه در نوزادی

اگرچه هیچ کس به درستی دلیل فوبیای غذا در این کودک را نمی دانست، اما مادرش می گوید ممکن است بخشی از این ترس به دلیل حالت رفلکس در دوران نوزادی اش بوده باشد.

وی همچنین می گوید " ما درباره سلامت او بسیار نگران بودیم، چرا که هیچ نوع غذایی نمی توانست بخورد. او هیچ گاه با خانواده سر میز غذا حاضر نمی شد، حتی برای صرف غذای سال نو و یا در مدرسه با دوستان مدرسه اش غذا نمی خورده است و تمام این مدت به شدت فوبیای شدیدی از غذا داشته است. "

خوردن نان و ماست

خوشبختانه پزشکان متخصص امسال توانستند علت این بیماری را تشخیص دهند که در واقع نوع بیماری او اختلال اجتناب /محدودیت غذا (ARFID) بود.

اکنون بعد از دوازده سال این کودک تمایل دارد خوردن غذا های جدیدی را تجربه کند، حتی اگر غذاهایی ناسالم مثل ساندویچ همبرگر و بعضی غذاهای کاملا سرخ شده باشد. اگرچه او تازه شرایط خوردن غذایی خود را تغییر داده، اما به نظر می رسد کم کم این حس اعتماد به نفس او بیشتر شده و به این باور رسیده که با خوردن غذا اصلا حالت تهوع و استفراغ نخواهد داشت.

داستان عجیب پسری که 10 سال فقط نان و ماست خورد

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : ماست
وبگردی