نگهداری مواد غذایی
روش های متفاوتی برای نگهداری مواد غذایی وجود دارد .از میان تمام این ترفند های مختلف برخی از آن ها بهترین راه و ترفند برای نگهداری مواد غذایی هستند.

ترفند های کوچک اما جالب در نگهداری مواد غذایی

سوپر مارکت ها قفسه بندی های مختلف و سرشار از مواد غذایی متفاوت دارند که هر کدام طعم های مختلفی دارند. اغلب ما مواد غذایی را که از سوپرمارکت خریداری می کنیم، به همان سرعت و همان روز مصرف نمی کنیم و در نتیجه باید سعی کنیم که از آن ها به بهترین شکل ممکن نگهداری کنیم تا فاسد نشوند. در این قسمت از نمناک راهکارهایی را به شما آموزش می دهیم که از آن ها خبر ندارید اما با یاد گرفتن شان می توانید مواد غذایی خود را بهتر نگهداری کنید.

تازه نگهداشتن خیار

برای تازه نگه داشتن خیار ها در طولانی مدت، آن ها را داخل دستمال کاغذی بپیچید و بعد داخل یک کیسه مشمایی زیپ دار قرار دهید. با انجام این کار خیار های شما در طولانی مدت تازه و سالم باقی می ماند.

خیار

کپک نزدن پنیر

بسته بندی پنیر کاتیج یا هر پنیری را که خریداری می کنید، به صورت معکوس داخل یخچال قرار دهید. انجام این کار باعث می شود تا مکش به سمت پایین به وجود بیاید و باکتری ها نتوانند خوب رشد کنند و در نتیجه پنیر سریع کپک نمی زند.

خراب نشدن آرد

برای جلوگیری از خراب شدن آرد ، یک تکه آدامس نعنایی داخل کیسه آرد قرار دهید. البته آدامس را داخل یک فویل بپیچید و بعد آن را داخل کیسه بگذارید.

آرد

نگهداری بهتر تمشک

برای این که تمشک ها را در طولانی مدت تازه نگه دارید، آن ها را با محلول 2 قاشق غذاخوری سرکه و سه فنجان آب شستشو دهید.

برای این که تمشک های یخ زده در یخچال به یکدیگر نچسبند، آن ها را داخل یک بشقاب قرار دهید و جدا از هم بچینید و سپس داخل یک کیسه بگذارید.

 

گوجه فرنگی یخ زده

گوجه فرنگی های یخ زده را می توانید داخل سس و سوپ استفاده کنید و آن ها را تا 6 ماه سالم نگه دارید.

گوجه فرنگی

نگهداری طولانی تر سبزیجات

سبزیجات را داخل یک دستمال کاغذی نمدار و کمی خیس قرار دهید ؛ سپس آن ها را داخل کیسه پلاستیکی بگذارید که هیچ راه هوایی وجود نداشته باشد. سپس آن را داخل یخچال بگذارید. با انجام این کار سبزی ها در طولانی مدت سالم می مانند و همزمان با این روش می توانید تا دو هفته آنها را سالم و تازه نگه دارید.

تازه نگهداشتن نان

برای این که نان تازه و نرم بماند، یک ساقه کرفس داخل کیسه نان تان قرار دهید.

نان

بهتر ماندن شکر قهوه ای

برای نرم و مرطوب نگه داشتن شکر قهوه ای از مارشمالو استفاده کنید ؛ این گونه که چند عدد مارشمالو را داخل کیسه شکر قهوه ای بگذارید.

نگهداری سیب برش خورده

وقتی که سیبی را از وسط چهار قاچ کرده اید و می خواهید که رنگش عوض نشود، یک عدد کش پلاستیکی پیدا کنید، دور سیب بپیچید تا به یکدیگر بچسبند . با انجام این کار سیب قهوه ای نمی شود.

سیب برش خورده

رسیده تر شدن آووکادو

اگر می خواهید که آووکادو سریع تر برسد، داخل کیسه آن یک عدد موز قرار دهید که سطح بالای اتیلن دارد و باعث می شود که آووکادو سریع تر برسد.

ظرف نگهداری میوه های خشک

میوه های خشک را داخل یک ظرف دربسته شیشه ای و در محیط خنک قرار دهید تا بیشتر و طولانی مدت تر نرم بماند.

میوه خشک

بهتر ماندن کاهو

کاهو را داخل یک فویل آلومینیومی بپیچید تا به مدت 4 هفته تازه بماند.

نگهداشتن لیمو قچ شده

برای این که لیموی قاچ شده تازه بماند، آن را داخل نمک کنید و سپس داخل یخچال بگذارید .

14 ترفند جالب و جدید نگهداری مواد غذایی

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی