غذا با انار و مرغ
برای تدارک شام میهمانی شب یلدا اگر به دنبال چند غذای فوق العاده هستید میتوانید از منوی غذا با انار و گوشت مرغ کمک بگیرید و غذاهای لذیذی آماده کنید.

غذا با انار و مرغ؛ غذای شب یلدا با رب انار و گوشت مرغ

برای تهیه غذای اصلی شب یلدا و یا تدارک سفره خوش رنگ و لعاب یک میهمانی دلچسب، منوی غذا با انار یا رب انار و مرغ میتواند پیشنهاد فوق العاده ای باشد. غذاهای ایرانی خوشمزه ای که هر کدام با کنار هم قرار گرفتن مواد اولیه سالم و مقوی تهیه می شوند، میتوانند میهمانی و دورهمی های شما را به یاد ماندنی تر کنند.

با ما در این بخش از آشپزخانه نمناک همراه باشید تا دستور تهیه چند غذای مجلسی خوشمزه و بی نظیر را با هم مرور کنیم. مثل همیشه در این دست مطالب، برای مشاهده طرز تهیه هر یک از این غذاها ها، کافیست روی نوشته زیر تصویر کلیک کنید.

غذای شب یلدا؛ خورش مرغ و انار

اگر از آن دسته افرادی هستید که به ترکیب مرغ و انا نه نمیگویید پس غذای مجلسی که می توانید با این ترکیب جذاب آماده کنید، همین خورش انار و مرغ است که با داشتن چاشنی های متنوعی، عطر و بوی فوق العاده ای دارد.

استفاده مشترک از رب انار و انار، یکی از دلایل محبوبیت هر چه بیشتر این غذای ایرانی در بین علاقه مندان به غذا با انار است.

زرشک پلو

"طرز تهیه خورش مرغ و انار"

خورش انار و بادمجان؛ غذای مخصوص شب یلدا

غذا با انار و بادمجان، جز غذاهای پرطرفداری است که آب دهان هر شکمویی را به راه می اندازد. ظاهر این غذا بقدری دلفریب است که با دیدنش دیگر باید قید رژیم لاغری و به سالاد بسنده بودن را فراموش کرد.خورش مرغ و بادمجان که یکی از خوشمزه ترین خورش های ایرانی است، با ترکیب انار حال و هوای یلدایی تری به خود میگیرد.

خورش انار

"طرز تهیه خورشت انار و بادمجان"

غذای شب یلدای مازندارنی؛ ران مرغ ترش با سس انار

علاقه مندان به غذاهای شمالی و خورشت های معروف گیلانی ها، حتما با این غذا آشنایی دارند. غذایی که طرز تهیه ران مرغ ترش به شکلی است که باید هم از رب انار، هم از دانه های انار و آب انار استفاده کنید. شاید این یکی از گزینه های منوی غذا با انار باشد که هر سه محصول میوه انار را در رسپی خود جای داده است.

مرغ ترش

"طرز تهیه مرغ ترش با سس انار"

استیک مرغ با انار برای شب یلدا

یک غذای لاکچری و خوشمزه که همه چیز برای متنوع بودن دارد. شام شب یلدا یا غذای اصلی دورهمی هایتان را می توانید با این غذا انار و مرغ سفارشی تر کنید. البته فراموش نکنید که این سبک غذا کمی با غذاهای ایرانی شب چله متفاوت است اما ارزش امتحان دارد.

استیک مرغ

"طرز تهیه استیک مرغ با سس انار"

مرغ شکم پر مجلسی با رب انار؛ غذای شب یلدای تهران

شاید وقتی در جستجوی یک غذای مجلسی با مرغ هستید، مرغ شکم پر بدون فر، تاپ ترین گزینه ای باشد که پیش رویتان قرار میگیرد. مرغ شکم پر مجلسی که طرز تهیه و آموزشش را به صورت مرحله به مرحله و دقیق در آشپزخانه نمناک داریم، شما را حتی اگر در آشپزی مبتدی و کم تجربه هم باشید به شکلی راهنمایی می کند که یک غذای ایرانی بی نظیر برای شب یلدا یا هر میهمانی دیگری که دارید، آماده کنید. مرغ شکم پر در قابلمه هم تهیه می شود و حتما نیاز نیست برای تهیه این غذای خوشمزه با مرغ، از فر یا مایکروفر استفاده کنید.

مرغ شکم پر

"طرز تهیه مرغ شکم پر با رب انار"

غذای محلی با انار؛ انار پلوی شیرازی

ترکیب طعم و سلیقه را میتوان در یکی از معروف ترین های لیست غذای خوشمزه شیرازی ها برای روزهای خاص سال، یعنی انار پلوی شیرازی به خوبی حس کرد. طرز تهیه این غذای خوشمزه شب چله پیچیدگی خاصی ندارد و جزو غذاهای ساده محسوب می شود. عطر زعفران و گشنیز خرد شده در مواد اولیه این غذای سنتی، دقیقا همان چیزی است که دل از میهمانان شما خواهد برد.

انار پلو

"طرز تهیه انار پلو شیرازی"

خورش سیر انار؛ غذای مازندرانی با مرغ و انار دون

تیک گزینه ی خورش شب یلدای امسال را روی خورشت سیر انار بزنید. یک غذای شمالی فوق العاده خوشمزه که مثل اکثر غذاهایشان، عطر سیر و رب انار را به همراه دارد. زعفران و چاشنی های استفاده شده در این غذای ایرانی لذیذ، حال و هوای دیگری به سفره شب یلدای شما میبخشد.

خورش سیر

"طرز تهیه خورشت سیر و انار مازندرانی"

خورش ناردون؛ معروف ترین غذا با مرغ و انار

مگر میشود عاشق غذاهای خوشمزه شمالی باشید و خورشت ناردون را امتحان نکرده باشید. غذای برنجی معروفی که عضو حاضر در بیشتر میهمانی هاست و کدبانوهای ایرانی اغلب برای دورهمی های خاص ترشان از این غذا استفاده می کنند.

خورش ناردون

"طرز تهیه خورشت ناردون"

خورش با مرغ و انار

انار مسمی غذای دیگری است که با مرغ و انار میتوان تهیه کرد. در مطالب قبلی هم گفتیم که در این خورشت برای تعادل ترشی و شیرینی مواد اولیه، شکر در کنار انار و دیگر مواد لازم قرار میگیرد.

مرغ و انار

"طرز تهیه خورشت مرغ و انار"

سالاد انار و مرغ؛ متنوع و مقوی

سالاد خوشمزه ی انار و مرغ، بی شباعت به سالاد ماکارونی یا همان سالاد اندونزی خوشمزه نیست. ترکیباتی همچون پاستا، گوشت مرغ و سبزیجات و زیتون، شکل و شمایل این سالاد مقوی را هرچه بیشتر به سالاد ماکارونی شبیه می سازد.

سالاد انار

"طرز تهیه سالاد مرغ و انار"

خورشت فسنجون با مرغ؛ غذای خوشمزه با مرغ و رب انار

صدر نشین لیست غذاهای محبوب شمالی و بهتر بگوییم غذاهای ایرانی، همین خورش فسنجان است که با رب انار و ترکیبات مقوی دیگری تهیه می شود. خورشت فسنجان با مرغ، نوعی از این خورشت است و این غذا با گوشت قرمز هم تهیه میشود.

فسنجان

"طرز تهیه خورشت فسنجان با مرغ"

غذا با انار و مرغ؛ شام سفارشی شب یلدا

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
وبگردی