دلیل چرب شدن مو
چربی مو به دلیل ظاهر ناخوشایندی که در افراد دارد تبدیل به یک معضل بزرگ شده و کسانی که موی چرب دارند به دنبال راهی برای درمان چربی موی خود هستند.

خوردنی هایی که باعث و مانع چرب شدن موها می شود

اغلب ما مجبوریم که با موهای چرب خود کنار بیاییم! شاید برای رفع این مشکل از شامپو های مخصوص استفاده کنیم یا اینکه با دم اسبی بستن موها، قسمت های چرب را از دید خارج کنیم؛ یا نهایتا موهایمان را مکر را میشوییم اما ترفند های دیگری هم وجود دارد که به شما کمک می کند تا بدون تلاش اضافی از شر موهای چرب راحت شوید.

موی چرب

به عنوان مثال خوردن برخی از غذا های خاص چربی موها را کاهش می دهد و این در حالی است که مصرف بعضی غذا ها می تواند چربی موها را افزایش بدهد. ما در این قسمت از نمناک لیستی از غذاهایی که خوردن آن ها باعث چرب شدن موها می شود را آماده کرده ایم:

1- شکر

شکر ماده ای است که تعادل هورمون ها را در بدن ما به هم میریزد و فرایند پیام رسانی آن ها را مختل می کند. شکر باعث می شود که سطح قند خون افزایش پیدا کند و در ادامه بر فرایند های التهابی بدن تاثیر گذاشته و غدد را وادار به تولید چربی بیشتر می کند.

2- کربوهیدرات های ساده

کربوهیدرات ها به دسته کربوهیدرات های پیچیده یا خوب و کربوهیدرات های ساده یا بد تقسیم می شوند. یک نمونه از کربوهیدرات های ساده نان سفید است. قسمت بد ماجرای مصرف کربوهیدرات های ساده این است که بدن ما با جذب کربوهیدرات ها چربی تولید می کند و این اتفاق باعث می شود که غدد چربی بیش از حد روغن تولید کرده و در نهایت پوست سر ما چرب بشود.

نان سفید

3- غذاهای سرخ کردنی

مصرف هر گونه غذای سرخ کردنی و فست فود باعث می شود که غدد چربی درون بدن ما چربی بیشتری تولید کنند و این چربی همه قسمت های پوست ما از جمله پوست سر را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین این بار که خواستید یک همبرگر حاضری بخورید، به یاد این که شما را به یک جسم آشفته چرب و چسبناک تبدیل خواهد کرد، بیوفتید.

4- محصولات لبنی

هر چند که ممکن است عجیب به نظر برسد، اما لبنیات یکی از عوامل مهم تولید چربی در بدن است زیرا محصولات لبنی پس از جذب شدن در بدن ما به چربی تبدیل می شوند. همچنین لبنیات حاوی هورمون تستوسترون است که بر تولید چربی اضافی تاثیر می گذارد بنابراین به یاد داشته باشید که مصرف یک لیوان شیر گرم در هنگام عصر، می تواند شما را مجبور به شستن موهای تان در صبح روز بعد کند.

5- نمک

مصرف بیش از حد نمک منجر به تورم کیسه های زیر چشم ، شوره سر و کم آبی بدن می شود و در آخر بدن چربی بیشتری برای مقابله با کم آبی تولید خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است از مصرف غذا هایی مانند چیپس، سیب زمینی سرخ کرده و آجیل اجتناب کنید.

مواد غذایی شور

مواد غذایی که مانع از چرب شدن موها میشود

مواد غذایی که میتوانید جایگزین موارد بالا کنید و مانع از چرب شدن موها شوند، عبارتند از:

  • مواد غذای غنی از ویتامین ب و ای
  • مواد غذایی حاوی زینک
  • چربی های مفید

دلیل اصلی چرب شدن موهایتان این غذاهاست !

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : brightside.me / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ن.ح
برچسب : موهای چرب
وبگردی