درد شبانه پا
نوعی پا درد شبانه وجود دارد که نشان دهنده ی وجود مشکلاتی جدی در بدن است پس نباید درد شبانه پا را نادیده گرفت.

دردی نگران کننده و مشکوک شبانه در پاها

در نظر گرفتن حالات پا می تواند به شما کمک کند تا از بسیاری از مشکلات تان با خبر شوید. ممکن است شما در طول روز به دلایل مختلفی دچار آسیب دیدگی یا درد در قسمت پا شوید که معمولاً در قسمت های پایین تر پا بیشتر چنین چیزی تجربه می‌ شود اما گاهی اوقات این اتفاق فقط بعد از رفتن به رختخواب و شب ها رخ می دهد که باید به آن توجه کنید.

سوزش یا درد در انگشتان پا یا کف پا، درد نگران کننده شبانه

اگر شب ها متوجه سوزش یا درد در انگشتان پا یا کف پا شدید، باید مراقب سطح کلسترول خود باشید. فرقی ندارد که مشکل تان چقدر جدی باشد. در هر صورت بیماری قلبی را نباید نادیده بگیرید و باید به دنبال علائم آن باشید.

کلسترول بالا یکی از اولین علائمی است که نشان دهنده مشکلات قلبی است و با ایجاد درد در ناحیه پا و انگشتان پا به وجود می آید. ممکن است هر شب این درد را احساس کنید و همزمان با آن پای تان قرمز هم بشود و نوعی سوزش یا درد را به وجود آورد. این وضعیت ممکن است یک نوع تصلب شرایین باشد که باعث سفت و باریک شدن رگ های خونی به دلیل تجمع چربی یا کلسترول بد در این ناحیه می شود و قسمت پایین پا را درگیر می کند.

پا درد شبانه

علائمی که باید شما را نگران کند

این علائم نشان دهنده مشکلات جدی در سلامت است که باید به سرعت بررسی شود. متخصصان اشاره کرده‌ اند دردی که این افراد تجربه می‌ کنند، معمولاً هنگام ورزش بیشتر می شود و شاید آن را با خستگی بعد از ورزش اشتباه بگیرند و به همین دلیل آن را پیگیری نمی‌ کنند و این وضعیت بدتر می‌ شوند، رگ های خونی باریک تر می شوند و این علائم هنگام شب شبیه به اسپاسم یا انقباض در انگشت های پا یا کف پا رخ می دهد‌.

پس حتماً باید پیگیری کنید، زیرا ممکن است نواحی دیگر بدن را هم درگیر کند و سیستم گردش خون را هم تحت تأثیر قرار دهد. بیماران مبتلا به تصلب شرایین که این علایم را در پا تجربه می‌ کنند، اگر این موضوع را پیگیری نکنند، متوجه مشکلات بعدی مانند بیماری‌ های قلبی عروقی خواهند شد و همچنین خطر حمله قلبی، سکته، حمله ایسکمیک که همان سکته خفیف هست یا مشکلات کلیه آن ها را تهدید خواهد کرد.

دلیل ترکیبی از علائم در پاها

ترکیبی از علائم مختلف همراه با درد پا علامت نارسایی شریانی است. این درد هنگام شب داخل پا ایجاد می شود و شاید افراد آن را نادیده بگیرند اما علائم دیگری هم از آن ها وجود دارد. به عنوان مثال تغییر در ظاهر ساق پا و یا تغییر رنگ در آن که حالت براق یا آبی رنگ پیدا می کند، ممکن است علائمی باشد که نارسایی شریانی را اثبات می کند.

دلایل درد پا

تست و آزمایش دهید

آزمایش و تست های منظم باعث می‌ شود که شما سطح کلسترول خود را تحت کنترل بگیرید. حتی اگر هیچ دردی هم در ناحیه پای تان نداشتید، باید به طور مداوم آزمایش بدهید‌. این آزمایش ها باعث می شود که از این مشکلات و از افزایش کلسترول در بدن جلوگیری کنید؛ همچنین باید مصرف غذا های حاوی فیبر را افزایش دهید و آن را جایگزین چربی های ناسالم کنید که مانع از ایجاد چنین خطراتی در بدن تان می شود.

این مدل درد شبانه پاها رو جدی بگیرید

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : درد پا
وبگردی