مهدی هاشمی و سیدجواد هاشمی
اگر برایتان جالب است که با پرتکرارترین فامیلی های بازیگران در سینمای ایران بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

فامیلی های پرتکرار در سینمای ایران

نام خانوادگی یا همان فامیلی یکی از اولین چیزهایی است که هر فرد در بدو تولد صاحب آن میشود و نام خانوادگی اجدادشان را برای او هم انتخاب میکنند و در کشور ما فامیلی های پرتکرار زیادی وجود دارد که افراد زیادی با آن شناخته میشوند.

دنیای سینما هم از این قائله فامیلی های پرتکرار مستثنی نیست و هنرمندان زیادی در سینمای کشورمان وجود دارند که بدون نسبت خانوادگی نام فامیلشان با هم یکی است.

پرتکرارترین فامیلی ها در سینمای ایران

اگر علاقه مندید که با فامیلی های پرتکرار سینما بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

هاشمی های سینما

نام فامیلی هاشمی یکی از پرتکرارترین نام های خانوادگی در میان اهالی سینما است و هنرمندان زیادی با این نام خانوادگی در سینما حضور دارند.

مهدی و ناصر هاشمی

مهدی هاشمی و برادرش ناصر هاشمی و دخترش نورا هاشمی از هاشمی های سرشناس سینما هستند که در دنیای بازیگری از چهره های شناخته شده اند.

هدایت و علی هاشمی

هدایت هاشمی بازیگر نقش اوس موسی در سریال پایتخت یکی دیگر از هاشمی های معروف سینما است و علی هاشمی برادرش هم یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون است.

سیدجواد هاشمی

سیدجواد هاشمی بازیگر و کارگردان شکورمان و بهمن هاشمی مجری تلویزیون از دیگر هاشمی های معروف دنیای هنر هستند.

بهمن هاشمی

طباطبایی های سینما

طباطبایی یکی دیگر از فامیلی های پرتکرار در سینمای ایران است و بازیگران سرشناسی با این نام خانوادگی در دنیای هنر کشورمان وجود دارند.

بهنوش طباطبایی از طباطبایی های معروف سینما و تلویزیون است که سالهاست در دنیای بازیگری فعالیت میکند.

بهنوش طباطبایی

لادن طباطبایی یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان بود که چند سالی است برای درمان بیماری دخترش به آمریکا مهاجرت کرد.

لادن طباطبایی

طناز طباطبایی یکی دیگر از طباطبایی های معروف دنیای بازیگری است که بازیگری را از سال 79 آغاز کرد و فیلم هیس دخترها فریاد نمیزنند از بازی های ماندگار او در سینما است.

طناز طباطبایی

زنده یاد علی طباطبایی و پدرش کمال طباطبایی که زمینه تهیه کنندگی فعالیت میکرد از طباطبایی های معروف دنیای هنر بودند که متاسفانه علی طباطبایی در سال 94 و پدرش در سال 98 درگذشت.

علی طباطبایی و پدرش

سیدجلال طباطبایی بازیگر سریال متهم گریخت یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون بود که فعالیت هنری را از سال 53 آغاز کرد و 22 تیرماه سال 99 درگذشت.

سیدجلال طباطبایی

جعفری های سرشناس سینما

یکی دیگر از فامیلی های پرتکرار سینما نام خانوادگی جعفری است. یکی از سرشناس ترین جعفری های سینما امیر جعفری بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون است که بازیگری را از سال 72 آغاز کرد.

امیر جعفری و همسرش

علیرضا برادرزاده امیر جعفری یکی دیگر از جعفری های سینما است که از کودکی وارد دنیای بازیگری شد و با نقش ماندگارش در مهمان مامان در میان اهالی دنیای هنر شناخته شده است.

امیر جعفری و برادرزاده اش

بهناز جعفری بانوی هنرمند کشورمان یکی دیگر از چهره هایی است نام خانوادگی جعفری را یدک میکشد و بازیگری را از حدود سال 72 با فیلم جاده عشق در سینما آغاز کرد.

بهناز جعفری

یکی دیگر از بازیگرانی که نام جعفری را به همراه دارد مجید جعفری بازیگر سریال نیمه پنهان ماه، ماه و پلنگ، پرواز در ارتفاع صفر و... است.

مجید جعفری

گودرزی های سینما

نام خانوادگی گودرزی یکی دیگر از نام های پرتکرار در سینمای ایران است. فاطمه گودرزی بانوی هنرمند کشورمان یکی از سرشناس ترین گودرزی های سینما است که سالهاست در دنیای هنر فعالیت میکند و کمتر کسی از اهالی تلویزیون پیدا میشود که عمه ماه منیر مهربان و خوش لهجه را به خاطر نداشته باشد.

فاطمه گودرزی

حمید گودرزی بازیگر جوان سینما و تلویزیون یکی دیگر از گودرزی های مشهور است که بازیگری را با مجموعه دانی و من در تلویزیون آغاز کرد و در فیلم های مسافری از هند، تب سرد و کمکم کن خوش درخشید.

حمید گودرزی

سروش گودرزی بازیگر سریال مسافری از هند و خط قرمز یکی از بازیگرانی است که نام خانوادگی او گودرزی است و بعد از بازی در چند فیلم و سریال به خارج از کشور مهاجرت کرد.

سروش گودرزی و حامد کمیلی

حسینی های سینما

نام خانوادگی حسینی یکی دیگر از فامیلی های پرتکرار است و معروف ترین حسینی سینما شهاب حسینی است که از پرافتخارترین بازیگران سینمای ایران است.

شهاب حسینی

فرشته حسینی بازیگر افغان تبار کشورمان است که در تهران متولد شد و این روزها در سینما خوش میدرخشد.

فرشته حسینی

مرتضی حسینی مجری کشورمان و محمدرضا حسینیان از دیگر چهره هایی هستند که نام خانوادگی آنها جزو پرتکرارهای دنیای هنر است.

مرتضی حسینی

بازیگرایی که فامیلی مثل هم دارن!

3.6282
این مطلب مفید بود ؟20379
وبگردی