تولد
قارچ سوخاری
قارچ سوخاری یکی از محبوب ترین غذاها در بین غذاهای سوخاری است و این غذا دستور پخت بسیار ساده ای دارد که برایتان آماده کرده ایم.

طرز تهیه قارچ سوخاری رستورانی بدون ماست

قارچ سوخاری یک غذای معروف و پرطرفدار است که در بسیاری از رستوران ها و فست فودی ها سرو می‌شود. این غذا از قارچ‌های تازه که به تندی در روغن سرخ شده و با انواع ادویه‌ها و طعم‌دهنده‌ها طعم دار می‌شوند، تهیه می‌شود. در این بخش از آموزش آشپزی نمناک، با هم طرز تهیه قارچ سوخاری بدون ماست را دنبال خواهیم کرد.

قارچ سوخاری

مواد لازم قارچ سوخاری برای 4 نفر

مواد لازممقدار
قارچ دکمه ای20 عدد
پودر سوخاری پانکو2 پیمانه
آرد سفید1 پیمانه
بکینگ پودر1 قاشق چایخوری
آب1 پیمانه
نشاسته ذرت1 قاشق غذاخوری
زردچوبه، پاپریکاو روغن به مقدار لازم
نمک و فلفلبه مقدار لازم

قارچ

طرز تهیه قارچ سوخاری بدون ماست

  1. برای تهیه قارچ سوخاری بدون ماست، ابتدا قارچ‌ها را شسته و در آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن‌ها به طور کامل خارج شود. برای بهترین نتیجه، بهتر است از قارچ‌های کوچک استفاده کنید.
  2. در این مرحله، مواد اولیه شامل آب، آرد، بکینگ پودر، نشاسته ذرت، نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و پاپریکا را به یک کاسه مناسب اضافه می‌کنیم و سپس با یک قاشق آنها را به خوبی مخلوط می‌کنیم تا تمامی مواد به طور یکدست با هم ترکیب شوند.
  3. حالا مواد ترکیب شده را به مدت 10 تا 15 دقیقه کنار گذاشته و استراحت می‌دهیم. در همین حین، پودر سوخاری پانکو را در یک کاسه بزرگ ریخته و جلوی خودمان قرار می‌دهیم. سپس یک تابه را روی حرارت کم قرار می‌دهیم.
  4. در مرحله بعدی به اندازه لازم روغن داخل تابه میریزیم، منظور از به اندازه به شکلی است که قارچ ها هنگام سرخ شدن داخل روغن شناور باشند. همانطور که قبلا هم گفتیم، بهترین روغن برای سرخ کردن سوخاری ها، روغن مخصوص سرخ کردنی است که جذب روغن کمتری دارد.
  5. قارچ ها را ابتدا درون مخلوط آب و آرد غلط داده و کاملا به پودر سوخاری آغشته می کنیم. برای انجام بهتر این کار، باید قارچ ها را به خوبی زیر و رو کنیم تا یک لایه ضخیم از پودر سوخاری دور قارچ ها تشکیل شود.
  6. زمانیکه روغن داغ شد، قارچ ها را درون آن ریخته و اجازه می دهیم سرخ شوند. پس از سرخ شدن یک سمت قارچ، آنها را برگردانده و سمت دیگرش را نیز به خوبی سرخ میکنیم. برای همه قارچ ها به همین شکل پیش می رویم.
  7. در انتهای کار، قارچ های سرخ شده را از داخل روغن بیرون آورده و برای گرفته شدن روغن اضافی شان، درون توری فلزی یا روی دستمال حوله ای قرار می دهیم.

قارچ سوخاری بدون ماست شما آماده است؛ میتوانید با انواع سس به دلخواه، سرو کنید.

طرز تهیه قارچ سوخاری فست فودی بدون ماست

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
وبگردی