پرورش درخت میوه

این درخت میوه ها نیاز به باغچه ندارن، گلدون براشون کافیه

کد مطلب : 86941تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
این روزها بسیاری از افراد به دلیل زندگی در آپارتمان از داشتن باغچه و پرورش گیاهان محروم هستند اما برخی میوه ها را میتوان به راحتی داخل گلدان پرورش داد.

درخت میوه هایی که داخل گلدان پرورش داده می شوند

قطعا بسیار راحت است که به مغازه ای بروید و میوه بخرید؛ اما شاید به این فکر افتاده باشید که خودتان این میوه‌ ها را پرورش دهید. خیلی از شما دل تان می‌ خواهد این کار را انجام دهید اما از آنجایی که باغچه ای ندارید؛‌ از این کار منصرف شده اید.

جالب است بدانید بعضی از میوه ها هستند که خیلی راحت می‌ توانید آن ها را داخل گلدان پرورش دهید؛ به شرطی که بدانید چه میوه هایی در چنین حالتی رشد و نمو پیدا می‌ کنند. در این قسمت از نمناک تعدادی از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

درخت میوه آووکادو

درخت آووکادو گزینه خوبی برای پرورش داخل گلدان می باشد. می ‌توانید دانه آووکادو را در گلدان پرورش داده و از میوه آن استفاده کنید؛ حتی می توانید یک فنجان آب گرم هم تهیه کنید و دانه را داخل آن قرار دهید. نباید نور مستقیم به این گیاه بخورد؛ تا زمانی که ریشه ها بیرون بزنند؛‌ بعد از این مدت می توانید آن را وارد گلدان کنید و کمی هم محیط را مرطوب کرده و هر هفته؛ دو یا سه بار به آن ها آب بدهید.

درخت آووکادو

درخت میوه سیب

می توانید سیب را داخل گلدان هم بکارید؛ به شرطی که سایز بزرگی نداشته باشد. می‌ توانید این میوه را از همان زمانی که دانه کوچکی در اختیار دارید؛ پرورش دهید و آن را داخل یک حوله کاغذی مرطوب و یا کیسه پلاستیکی قابل استفاده بگذارید و 70 و 80 روز آن را نگه دارید تا متوجه جوانه زدن دانه ها شوید و بعد از کاشتن؛ آن را در موقعیتی آفتاب گیر بگذارید و هر 10 الی 12 روز به آن آب بدهید.

درخت میوه گیلاس

برای پرورش درخت گیلاس در داخل گلدان، باید دانه خشک شده را داخل یک محفظه قرار دهید که هیچ هوایی به آن نرسد و بعد داخل یخچال بگذارید. وقتی که دانه ها جوانه زدند، آن ها را داخل گلدان بگذارید. این گیاه باید نور زیادی دریافت کند. از خاک شنی برای زهکشی مناسب استفاده کنید و آن را نگه دارید. هر زمان که احساس کردید گیاه خشک شده، به آن آب بدهید. بعد از 7 الی 10 سال درخت گیلاس میوه خواهد داد.

درخت میوه نارنگی

درخت نارنگی را باید در محیطی قرار دهید که به اندازه کافی نور دریافت کند؛ اما از نور مستقیم اجتناب کنید. از خاکی استفاده کنید که زهکشی مناسبی باشد و مراقب باشید که خیلی به آن آب ندهید. دانه ای که استفاده می کنید، باید از میوه تازه باشد تا احتمال رشد بیشتری داشته باشد. حدوداً 4 الی 7 سال طول می کشد تا دانه نارنگی به میوه تبدیل شود.

درخت نارنگی

درخت میوه انگور

درخت انگور خودش بارور می‌ شود و می‌ توانید آن را داخل گلدان پرورش دهید. انواع و رنگ های مختلفی از آن را می توانید استفاده کنید. گلدانی که برایش در نظر می گیرید، باید خیلی بزرگ باشد و هر سال؛ سایز گلدان را بزرگتر کنید. تقریباً هر هفته باید 3 تا 5 سانت بالاتر از ریشه به آن آب بدهید. یک الی سه سال بعد این گیاه میوه می دهد.

درخت میوه آلو

آلو ها گزینه بسیار مناسبی برای کاشته شدن داخل گلدان هستند‌؛ اما مراقبت از آن ها کمی زمان می‌ برد. این گیاه را می توانید در محل آفتابی به مدت چند روز قرار دهید تا از داخل گلدان رشد کند‌. مراقب باشید وقتی که می خواهید داخل دانه گیاه را باز کنید، به سطح آن آسیب وارد نشود.

درخت لیمو

می توانید خیلی راحت درخت لیمو را بکارید و آن را پرورش دهید. باید دانه را مستقیماً داخل خاک بگذارید و اگر ریشه نزد، حداقل از 5 الی 10 عدد از دانه لیمو استفاده کنید. اگر باز هم وضعیت فرقی نکرد، می توانید 2 الی 3 بار در هفته به آن آب بدهید. بهتر است دانه‌ هایی که برای کاشت انتخاب می کنید، دانه های تازه ای باشند و از انواع خیلی بزرگ آن ها استفاده نکنید که به نور خورشید به مقدار زیاد نیاز دارند‌. حدود 5 تا 15 سال طول می‌ کشد تا میوه دهد.

درخت لیمو

درخت میوه هلو

می‌ توانید درخت هلو را بعد از خارج کردن دانه هایش بکارید. قبل از خارج کردن هسته هلو، باید آن را داخل یک حوله کاغذی مرطوب قرار دهید و به مدت 8 هفته آن را داخل یخچال بگذارید و بعد از این مدت دانه هایش جوانه می‌ زنند و می‌ توانید آن ها را داخل خود خاک بکارید. خاکی که برای این درخت استفاده می کنید، باید کیفیت خوبی داشته باشد. در غیر این صورت ریشه‌ آن از بین می رود. بعد از 3 الی 5 سال می توانید منتظر میوه هلو باشید.

درخت میوه بلوبری

درخت بلوبری نیاز به هوای خنک دارد و در آب و هوای شرجی یا گرم رشد نمی کند. وقتی که دانه بلوبری را می کارید، حداقل باید یک نوع دیگر از آن را هم داشته باشید تا گیاه بهتر رشد کند. بلوبری خیلی راحت پرورش داده می شود؛ فقط حتما باید یک فضای خالی بین گلدان و ریشه وجود داشته باشد تا بتواند رشد کند.

درخت میوه گلابی

برای پرورش درخت گلابی، باید آنها را داخل یک کیسه پلاستیکی یا حوله خیس قرار دهید؛ ‌سپس به مدت 60 یا 90 روز آن را داخل یخچال بگذارید تا متوجه جوانه زدن بشوید. بعد از این مدت؛ دانه ها را داخل یک لیوان آب به مدت دو روز قرار دهید و بعد درونِ خاک بگذارید.

خاک باید زهکشی مناسب داشته باشد و حداقل 6 ساعت نور آفتاب دریافت کند. حداقل یک بار در هفته به آن آب بدهید؛ البته میزان آبدهی بستگی به نور خورشید هم دارد. 3 الی 10 سال طول می کشد تا درخت گلابی میوه بدهد.

این درخت میوه ها نیاز به باغچه ندارن، گلدون براشون کافیه

2.8544
این مطلب مفید بود ؟301243
منبع : powerofpositivity / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
1 نظر به ثبت رسیده است
سیفعلی مهینی1401-02-14
دانه سیب یا هر میوه دیگه را بکاری تبدیل به درخت می شه ولی میوه نمی ده چون به اصطلاح نپیوندد می شه و باید پیوند زده شود
80
وبگردی