تولد
غزل 291 حافظ
تفسیر شعر ناب و بی نظیر لسان‌الغیب حافظ شیرازی را که با بیت "ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش" آغاز میشود و 291 امین غزل از دیوان وی میباشد را در نمناک بخوانید.

فال حافظ نمناک و غزل شماره 291 حافظ :ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش

درصورتیکه پاسخ فال حافظ آنلاین شما، غزل شماره 291 یا همان شعر "ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش" است، تعبیر و تفسیر کامل غزل 291 حافظ را در این بخش از فال حافظ نمناک خواهید خواند.

فال حافظ امروز

متن شعر و غزل ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش

بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

****

از بس که دست می‌گزم و آه می‌کشم

آتش زدم چو گل به تن لخت لخت خویش

****

دوشم ز بلبلی چه خوش آمد که می‌سرود

گل گوش پهن کرده ز شاخ درخت خویش

****

کای دل تو شاد باش که آن یار تندخو

بسیار تندروی نشیند ز بخت خویش

****

خواهی که سخت و سست جهان بر تو بگذرد

بگذر ز عهد سست و سخن‌های سخت خویش

****

وقت است کز فراق تو وز سوز اندرون

آتش درافکنم به همه رخت و پخت خویش

****

ای حافظ ار مراد میسر شدی مدام

جمشید نیز دور نماندی ز تخت خویش

معنی و تفسیر غزل شماره 291 حافظ در فال شما

ای صاحب فال چیز مهمی از دست داده ای و تجربه ناپسندی در زندگی داشته ای که تو را به اندوه می‌اندازد و ممکن است باعث شود احساس ناخوشایندی داشته باشی اما بهتر است در این لحظه‌های دشوار، در غم و اندوه غرق نشوی و به جای غصه خوردن برای چیزی که از دست داده‌ای، تلاش کنی تا با راهکارهای مثبت این کمبود را جبران کنی.

در زندگی، هرکس با بدخواهان و چالش‌هایی روبه‌رو می‌شود، اما هرگز نباید غرق در افسوس و غصه شوی، زیرا این احساسات به تو سودی نخواهند رساند. به جای آن، با انرژی مثبت خود را تقویت کن و تمرکزت را بر پیمودن راه‌های پیشرفت بگذار.

ممکن است دیگران به تو کمک نکنند یا برخی از وعده‌های آنها پوچ باشد اما این مسائل مهم نیست و آنچه اهمیت دارد وفاداری تو به عهدی است که بسته ای و این باعث میشود دیگران با دیدی ارزشمندانه به تو بنگرند.

همچنین نباید از زندگی انتظار داشته باشی که همیشه برایت راحت و خوشایند باشد؛ زیرا گاهی اوقات چالش‌ها و مشکلات زندگی، قسمتی از مسیر بهبود و رشد انسان هستند پس به جای تلخی و غصه، با انگیزه و امید به آینده، تلاش کن تا به اهداف و آرمان‌هایت برسی. چرا که هر دشواری، فرصتی جدید برای یادگیری و افزایش توان توست.

فال غزل شماره 291 حافظ: ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/م
وبگردی