اثر قرص ویتامین
استفاده از مولتی ویتامین ها راهی سریع و آسان برای رساندن مواد معدنی به بدن است، اگر میخواهید تاثیر این مکمل ها بیشتر شود باید نکاتی را رعایت کنید.

پیشنهاد متخصصان برای افزایش اثر داروی ویتامین

استفاده از مولتی ویتامین ها راهی راحت و سریع برای رساندن ویتامین ها و مواد مختلف معدنی به بدن هستند. اگر چه برای این که بخواهید بیشترین فایده را از مولتی ویتامین ها ببرید، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید چه زمانی و چگونه آن ها را مصرف کنید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک به شما خواهیم گفت که چه طور اثر داروی ویتامین را افزایش دهید.

آن ها را همراه با چربی استفاده کنید

مواد مغذی موجود در مولتی ویتامین را می توانید به دو دسته بندی تقسیم کنید‌؛ انواع محلول در چربی و محلول در آب که ویتامین‌ هایی مانند ویتامین k, E, D و A محلول در چربی هستند؛ بنابراین باید آن ها را با چربی های رژیمی؛ مثل تخم مرغ و آووکادو استفاده کنید؛ تا بدن آن ها را بهتر جذب کند. تقریباً 5 گرم چربی برای انتقال این ویتامین ها مورد نیاز است و از طرفی هم می توانید آن ها را همراه با وعده های غذایی استفاده کنید تا هضم و گوارش شان راحت تر باشد.

تخم مرغ

با کافئین استفاده نکنید

کافئین بر جذب ویتامین B، آهن، کلسیم و منیزیم تأثیر منفی می گذارد؛ بنابراین توصیه می شود هنگام مصرف مولتی ویتامین ها از کافئین خودداری کنید. از مصرفِ مکمل های کافئین دار قبل از ورزش هم باید دوری کنید.

مصرفِ گندم، دانه ها و حبوبات را کاهش دهید

فیتیک اسید یا فیتات موادی هستند که داخل گندم، دانه ها و حبوبات یافت می شوند و جذب مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، منیزیم و زینک را مختل می کنند.

حبوبات

داروی ویتامین خود در زمان درست استفاده کنید

ویتامین های ب 1، ب 12 و آهن تاثیر انرژی بخشی روی بدن دارند و باید آن ها را در نیمه اول روز استفاده کنید. اگر چه باید از مکمل منیزیم و کلسیم هنگام عصر استفاده کنید، چرا که به ریلکس شدن بدن کمک می کند. کلسیم و مکمل آهن را در ساعاتِ مختلفی از روز استفاده کنید و حتماً بین آن ها حداقل 4 ساعت زمان خالی و وقفه در نظر بگیرید.

چطور اثر داروی ویتامین رو بیشتر کنیم؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : medicinenet / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی