رفع بوی غذا از خانه
در برخی مواقع ممکن است مدتی پس از پخت و پز غذا همچنان بوی آن در داخل محیط باقی بماند و افراد قادر به از بین بردن این بو نباشند، برای رفع بوی هر نوع غذا از خانه روش های مناسبی وجود دارد.

رفع بوی هر نوع غذا از خانه با تکنیک های فوری

بوی غذاها در حین پخت و پز چندان آزار دهنده نیست اما با گذشت مدت زمانی اگر بو همچنان در محیط باقی مانده باشد، بسیار ناخوشایند است بخصوص در آپارتمان های کوچک که گردش هوا به خوبی صورت نمی گیرد. به همین دلیل در این بخش از سبک زندگی و رازهای خانه داری نمناک برای رفع بوهای نامطبوع ترفندهایی را ارائه می دهیم.

استفاده از سیب زمینی :

سیب زمینی در جذب بو بسیار خوب عمل می کند. کاری که می توانید برای رفع بوی بد غذا انجام دهید این است که کمی نمک روی نصف سیب زمینی بپاشید و آنها را درون یک ظرف در آشپزخانه قرار دهید.

روشن کردن شمع :

برای رفع بوی آشپزخانه، روشن کردن یک شمع بسیار موثر است. شمع بوها را خنثی کرده و از انتشار آن جلوگیری می کند.

رفع بوی انواع غذا

خیساندن تخته های برش :

اگر در تلاش برای از بین بردن بوی غذا در آشپزخانه هستید، لازم به یادآوری است که بو می تواند روی ظروف و همچنین در هوا بماند.

تخته های برش چوبی هستند و در اثر خرد کردن، آب گوشت و سبزیجات می تواند به عمق تخته نفوذ کرده و از بین بردن آن را سخت تر کند.

جوشاندن دارچین :

برای از بین بردن بوی نامطبوع آشپزخانه، رایحه دارچین گزینه خوبی است. چند عدد چوب دارچین را داخل قابلمه آب به مدت 5 دقیقه بجوشانید و اجازه دهید تا خنک شود.

استفاده از دانه های قهوه :

نوشیدن قهوه ی صبحگاهی علاوه بر بالا بردن انرژی فواید دیگری دارد مثلا می تواند بوی ماندگار پخت و پز غذا از شب قبل را از بین ببرد. ته مانده دانه های قهوه را داخل کاسه ای بریزید و آن را روی میز آشپزخانه قرار دهید تا موجب رفع بوی نامطبوع شود.

استفاده از دانه قهوه

استفاده از سرکه:

سرکه سفید علاوه بر اینکه یک پاک کننده عالی به شمار می رود، برای خنثی سازی بوی نامطبوع خانه و آشپزخانه نیز فوق العاده است. یک فنجان سرکه را داخل تابه ای روی اجاق گاز به مدت 15 دقیقه بجوشانید تا بوهای نامطبوع از بین برود.

جوشاندن پوست مرکبات :

لیمو، به دلیل داشتن رایحه دلنشین در رفع بوی نامطبوع محیط و خوش بو کردن غذا موثر است. به همین دلیل مقداری از پوست لیمو را قبل از استفاده بگیرید و داخل قابلمه ای از آب بریزید. سپس حدود یک ساعت روی حرارت ملایم قراردهید.

جوشاندن پوست لیمو

استفاده از جوش شیرین:

یکی دیگر از مواد قوی و پرکاربرد در آشپزخانه، جوش شیرین است که می تواند به راحتی در تمام قسمتهای خانه استفاده شود. برای از بین بردن بوی پخت و پز، کافی است که یک ظرف پر از جوش شیرین را در محیط قرار دهید.

تنظیم دمای یخچال :

یکی از راه های رفع بوی بد یخچال، بیرون ریختن مواد غذایی فاسد شده است اما اگر همچنان یخچال بوی بدی می دهد، دمای آن را بررسی کنید زیرا دمای پایین یخچال خود یکی از علل خراب شدن مواد غذایی و ایجاد بوی بد است.

روشن کردن تهویه :

بهترین راه برای جلوگیری از ماندگاری بو، خارج کردن آن از طریق هود یا هواکش است. البته به یاد داشته باشید که فیلترها را مرتباً عوض کنید.

باز کردن پنجره ها در از بین بردن بو به شما کمک می کند، حتی اگر می توانید پنکه ای را به سمت پنجره تنظیم کرده تا بوی بد را به بیرون هدایت کند.

روش رفع بوی غذا

پاکسازی مرتب :

پس از آشپزی بلافاصله اجاق گاز خود را پاک کرده و قابلمه ها را بشوئید و از نگهداری پس ماندهای غذا روی آنها خود داری کنید.

رفع بوی غذا از خانه ، خیلی ساده و فوری

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی