استرس
به دلیل مشکلات زیادی که استرس برای بدن به‌وجود می آورد بهتر است تکنیک هایی برای کنترل استرس روزانه بلد باشید و اضطرابتان را کاهش دهید.

تکنیک های بسیار ساده برای رفع درد و درمان سریع استرس

در دنیای پر مشغله امروزی ما به راهکار های سریع نیاز داریم تا استرس و درد خود را از بین ببریم. کاری که باید انجام دهیم، این است که سعی کنیم روش هایی را پیدا کنیم که بتواند در کمتر از پنج دقیقه درد و استرسمان را از بین ببرد که این راهکارها شامل موارد زیر هستند.

ریختن نمک روی زبان

اگر می خواهید که سطح استرس تان را کم کنید؛ حتماً روی زبان خود نمک بریزید که احساسات مثبت را در شما بیدار می‌ کند و حواستان را از استرس دور می کند؛ البته ممکن است شما را تشنه کند که باعث می شود سریع آب بنوشید که البته برای سلامتی تان هم مفید است.

زبان

استفاده از یخ

یخ یکی از قدیمی ترین و موثرترین راهکار ها برای از بین بردن درد در بدن می باشد که برای آسیب دیدگی، التهاب و ورم بسیار مناسب است. کافی است که یک قالب یخ را روی ناحیه مورد نظر بگذارید تا دردتان آرام شود.

ماساژ وسط ابرو

فشار و ماساژ معمولاً راهکاری بسیار عالی برای کاهش درد و استرس می باشد که یکی از بهترین نواحی برای انجامِ آن در وسط ابرو ها است. در واقع فشار یا ماساژ در این ناحیه باعث از بین بردن استرس و اضطراب در کلِ بدن می شود.

ماساژ گوش

یکی دیگر از نقاط فشار که می تواند با استرس مبارزه کند؛ گوش است. در واقع به آن دروازه آرامش هم می گویند که ماساژ دادن این ناحیه و اعمال یک فشار ملایم باعث کاهش استرس تان می شود.

خوردن جودوسر

جو یک ماده غذایی سالم است که باید آن را در رژیم غذایی خود جای دهید که فواید بیشماری هم دارد. حاوی منیزیم و پتاسیم است و فشار خون را کاهش می دهد، سطح سروتونین که هورمون شادی و آرامش است را هم بالا می برد.

جو دوسر

آب زنجبیل برای گوش درد

اگر درد خیلی شدید پیدا کرده اید، می توانید از روغن یا آب زنجبیل استفاده کنید که گرما و حرارت آن باعث کاهش درد می شود. کافی است که مقداری از این ترکیب را به لایه بیرونی گوش تان بزنید که دارای خواص ضد التهابی هم هست و درد را از بین می برد.

نوشیدن آب پرتقال

همانطور که می‌دانید؛ ویتامین c فواید بیشماری برای بدن دارد که یکی از آن ها از بین بردن استرس است. در واقع استرسِ بالا به معنای کمبود ویتامین سی می باشد؛ بنابراین مصرف این ویتامین راهی عالی برای کاهش اضطراب است.

جویدن آدامس

جویدن آدامس فواید بسیار زیادی برای آرامش دارد، استرس را کم می کند و باعث افزایش سطح هوشیاری نیز خواهد شد.

با نمک، اینجوری درد و استرس رو فوری درمان میکنن

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : استرس
وبگردی