دختر پر خواستگار

چیزی که یه دختر رو پر خواستگار میکنه و برعکس

تاریخ انتشار : 10 بهمن 1402کد مطلب : 91965زمان مطالعه : 4 دقیقه
ازدواج و خواستگاری یک امر مقدس است، اگر فکر میکنید که گزینه هایی برای انتخاب همسر برایتان وجود ندارد باید از ترفند هایی برای جذب خواستگار استفاده کنید.

ویژگی دختران پر خواستگار

ازدواج امر مقدسی است و در دین اسلام به آن سفارش شده و آن را سنّتی از سنت‌های پیامبر اسلام(ص) معرفی کرده است. در کشور ما خواستگاری زن از مرد مرسوم نیست و از قدیم الأیام رسم بر این بوده است که مردان به عنوان خواستگار نزد زنان یا خانواده آن ها می رفتند و تقاضای همسری می کردند. یکی از سوالاتی که در رابطه با خواستگاری برای دختران مجرد و در آستانه ازدواج این است که چرا خواستگار ندارم؟ چرا بعضی از دختران خواستگاران زیادی دارند؟ ویژگی دختران پرخواستگار چیست؟ چیکار کنم که خواستگار پیدا کنم ؟ شانس ازدواج کدامیک از دختران، بیشتر است؟ و برای کدام دخترها خواستگاربیشتر می آید؟ در این بخش از نمناک به این سوالات پاسخ داده ایم.

ظاهر و آراستگی

بدیهی است که اولین معیار ازدواج ظاهر فرد است. بسیاری از آقایان با دیدن و پسندیدن خانم اقدام به آشنایی می کنند تا ببینند آیا این خانم سیرت زیبا هم دارد یا خیر. صحیح است که شما در زیبایی و ظاهر خودتان دخیل نیستید و زیبایی ژنتیکی است اما می توانید در اجتماع با پوشش مناسب، تمیز و آراسته ظاهر شوید و به ظاهرتان بی اهمیت نباشید.

خانم آراسته

مال و منال خانوادگی

در اینجا با شما روراست خواهیم بود، برخی از آقایان متاسفانه به دنبال ازدواج با خانم پولدار هستند،اگر معیار مردی پولدار بودن طرف مقابل باشد، همان بهتر که خواستگار نداشته باشید تا با کسی ازدواج کنید که هدفش مادی بوده و به دنبال منافع مالی خود باشد.

وقار و کمالات

ثروت یا طرز صحبت کردن خاصی یا طرز لباس پوشیدن نیست که بانوان را جذاب و باوقار می‌کند بلکه زنان جذاب و باوقار روی رفتارهای خود تمرکز دارند و خود را درگیر مسائل واهی نمی‌کنند و اگر ببینند که کنترل و مدیریت مسئله‌ای در دستان آنها نیست، سعی می‌کنند خود را درگیر آن نکنند.

اصالت خانوادگی

خانواده مهم ترین رکن در ازدواج است. بسیاری از افراد به دنبال دختری هستند که خانواده خوبی داشته و به اصول و ارزش‌ها پای‌بند بوده و آن‌ها را به فرزندانشان هم آموزش دهد. متاسفانه برخی از آقایان اصالت خانوادگی را با شهرت و ثروت یا موقعیت اجتماعی طرف مقابل اندازه‌گیری می کنند. معمولا، خانم‌هایی که در خانواده‌ای با اصالت رشد کرده‌اند، به میزان زیادی علاقه‌مند به خانواده و زندگی‌شان هستند.

رفتار خوب

آنچه یک مرد را جذب خانم می کند، رفتار و اخلاق خوب است چرا که آقایان برای یک عمر زندگی نیاز به یک همدم مهربان، دلسوز با ویژگی‌های زنانه دارند، آنها دوست دارند مادر فرزندشان حمایتگر و مهربان باشد.

شاد و سرزنده بودن

مردان دوست دارند همسری شاد و سرزنده داشته و از خانم های نالان، ناراضی، غرغرو و بهانه گیر گریزانند پس اگر چنین رفتارهایی دارید، بدانید که گزینه مناسبی برای ازدواج نخواهید بود. مردان معتقدند زندگی پر از بالا و پایین‌های متعدد است و اگر در زندگی همراه و همدم خوبی نداشته باشند، قطعا موفقیت چندانی کسب نمی‌کنند.

شاد و سرزنده بودن

بلندپرواز و امیدوار

خانم هایی که دائم حرف از ناامیدی زده و انرژی منفی در زندگی دارند، جزو خانم های بدون خواستگار هستند زیرا آقایان تمایل به آشنایی با دخترانی دارند که بلندپرواز بوده و آنها را در کارها و اهدافش تشویق میکند تا به علایقش برسد و بهترین باشد.

مستقل بودن

مردان هیچ علاقه‌ای به نزدیک شدن و زندگی با زنان وابسته ندارند. خانمی که وابستگی بیش از حد نشان دهد و هیچ نشانی از شخصیت مستقل و خود ساخته نداشته باشد، بی‌شک در زمان اندکی، مرد را ازدست می‌دهد پس سعی کنید، شخصیت مستقل خودتان را حفظ کنید و برای نزدیک شدن به افراد، وابستگی را از خودتان دور کنید.

چرا خواستگار ندارم؟

دلایل نداشتن خواستگار عبارتند از:

 1. پسرها کمتر از گذشته برای پذیرش مسئولیت ازدواج آمادگی دارند و به راحتی تن به ازدواج نمی دهند.
 2. بیشتر وقتتان را در خانه می گذرانید و تنها با دوستان قدیمی و افراد نزدیک و آشنا رفت و آمد دارید.
 3. خجالتی، کم رو و منزوی هستید و به دیگران این فرصت را نمی دهید که شما را بشناسند و به شایستگی هایتان پی ببرند.
 4. رفتار و شخصیت شما هیچ نوع ظرافت زنانه ای ندارد، به نظر بی احساس و سرسخت می آیید.
 5. به ظاهر و تمیزی، آراستگی توجه نشان نمی دهید.
 6. دل مرده هستید و به ورزش، سلامتی و اندامتان بی توجه اید.
 7. خودتان را دوست ندارید و برای خودش ارزش زیادی قائل نیستید.
 8. غمگین، ضعیف و افسرده بوده و از زندگی لذت نمی برید.
 9. پرتوقع هستید و به دنبال خواستگار همه چیز تمام ( پولدار، خوشتیپ، خوش برخورد،تحصیل کرده) هستید.
 10. بیشتر وقتتان را در روابط بی سرانجام هدر می دهید و فرصت ازدواج را از خود می گیرید.
 11. بیش از اندازه به دنبال اغواگری و جلب نظر جنس مخالف می باشید.
 12. دیگران دید منفی نسبت به شما و خانواده تان دارند.

سخن آخر:

بانوان عزیز،در انتخاب همسر دقت کنید و به صرف رهایی از خانه پدر و زندگی مجردی در دام ازدواج با فرد اشتباه نیافتید.

چیزی که یه دختر رو پر خواستگار میکنه و برعکس

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
برچسب : خواستگاری
وبگردی