زن موفق
تمام زنان دوست دارند در زندگی شخصی و حرفه ای خود موفق باشند ولی برخی از آنها به دلیل آشنا نبودن با خصوصیات و اهداف زن موفق از این راه باز میمانند.

اهداف مناسب تمام زنان و دختران در هر سنی

برخی خانم ها بر اساس بسیاری از تفکرات پوسیده خود و توانایی هایشان را دست کم گرفته و از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند اما زنان موفق متوجه اند که یکی از سخت ترین موانعی که باید بر آن غلبه کنند تا موفق شوند، در درونشان است. اگر فارغ از سن و سال می خواهید به دستاوردهای بیشتری برسید وبهترین خودتان شوید و زندگی خود را ارتقا دهید، یک ارزیابی صادقانه از جایگاه خودتان برای شناخت نقاط ضعف و قوت داشته و مواردی که در این بخش از خانواده پلاس نمناک آورده ایم را رعایت کنید تا به بانویی موفق تبدیل شوید.

زن موفق

رویاهای خود را دنبال کنید

این هدف اول هر زنی است، رویایتان هر چه باشد اکنون زمان آن است که آن را دنبال کنید. چه راه اندازی یک کسب و کار، یادگیری یک مهارت، حرکت در نزدیکی اقیانوس، راه اندازی یک برند مد یا خط تولید لباس آن را دنبال و خود را کاملا متعهد به آن کنید. به عنوان یک زن، حس درونی تان همیشه روشن و راهنمای شماست. اجازه دهید چشم انداز شما از آینده راهنمای حس درونی تان برای دنبال کردن خواسته های قلبی و روحی تان باشد.

اگر دفتر خاطرات یا تقویم دارید ممکن است بخواهید هر ماه اهداف خود را یادداشت کنید به این ترتیب هرگز فراموش نخواهید کرد که می خواهید روی چه چیزی وقت بگذارید و واقعاً چه چیزی شما را به بیدار شدن صبح ها سوق می دهد.

گاهی تنها سفر کنید

زمان زندگی محدود است پس تا جایی که می توانید دنیا را ببینید و تجربه کنید. نیازی نیست به دور دست سفر کنید، می توانید به مکان هایی بروید که هرگز فکرش را نمی کردید و از آن دیدن کنید.

وقتی به تنهایی سفر می کنید، با دیدن دیدگاه های مختلف، رشد می کنید و تبدیل به یک فرد قوی تر می شوید و یاد می گیرید که کاملاً به خودتان اعتماد کنید و با همه ترس هایتان روبرو شوید. سفر نه تنها ذهن شما را وسعت می بخشد و زندگی تان را با تجربیات جدید آشنا می کند بلکه به آرامش شما کمک می کند تا خلاق باشید و خودتان را مجبورکنید کارهای بیشتری انجام دهید.

مسافرت رفتن

هدف پس انداز داشته باشید

هر خانمی به پس انداز نیاز دارد! هیچ وقت برای شروع دیر نیست پس به خود متعهد و به بودجه خود پایبند باشید. زمانی که چند ماه از سال به آن متعهد شوید در پایان سال قادر خواهید بود برای آنچه پس اندازه کرده اید هزینه کنید.

شروع به سرمایه گذاری کنید

آیا می دانستید که زنان کمتر از مردان سرمایه گذاری می کنند؟ سرمایه گذاری برای زنان اهمیت ویژه ای دارد تا بتوانند به احساس برابری مالی و استقلال دست یابند. سرمایه گذاری می تواند شما را آماده کند تا سریعتر به اهداف مالی خود برسید و برای بازنشستگی آماده شوید. عادت کنید پولی را برای آینده نگه دارید حتی اگر مقدار کمی باشد. خودتان را در زمینه سرمایه گذاری تا حد امکان آموزش دهید و با یک برنامه ریز مالی صحبت کنید.

سرمایه گذاری 

استاد متفکر داشته باشید

در حالی که سرمایه گذاری پولی شما مهم است، سرمایه گذاری روی خودتان به خصوص در درازمدت اهمیت بیشتری دارد. وقتی روی یک مربی زندگی یا حتی یک دوره آموزشی خودیاری سرمایه گذاری می کنید، چه برای رفع انسدادها یا ترس های خود، ایجاد صمیمیت عمیق تر، چگونگی تبدیل شدن به مدیر اجرایی بهتر یا یک مغز متفکر یا دوره بازاریابی، 100% خودتان را آماده موفقیت می کنید.

برای موفقیت هنگامی که به یک گروه ملحق می شوید نه تنها می توانید با افراد همفکر خود دوستی جدیدی ایجاد کنید، بلکه می توانید از انگیزه و کمک دیگران برخوردار شوید تا شما را در مسیر دستیابی به اهداف خود نگه دارند. این واقعاً خوب است که کسی قدم به قدم شما را راهنمایی کند تا بتوانید بهترین زن باشید.

منضبط تر شوید

اگر می خواهید به چیزی برسید باید منضبط تر شوید. این بدان معناست که باید شروع کنید و برنامه دقیق، سخت گیر داشته و به آنها پایبند باشید. روز خود را با یک برنامه منظم صبحگاهی مثل مدیتیشن، ورزش، بیدار شدن در ساعت معین هر روز صبح، مصرف ویتامین ها، تعیین اهداف و جملات تاکیدی شروع کنید سپس روی یک نمای کلی ماهانه تمام تاریخ ها و ضرب الاجل های مهم خود را علامت گذاری کنید. مرور روزانه کارهایتان به شما کمک می کند تا به آن ضرب الاجل ها عمل و روزتان را ساعت به ساعت برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی

یک زنجیره ایجاد کنید

یک زنجیره برای خود ایجاد کنید تا مطمئن شوید که در واقع به هر چیزی که در ذهن خود دارید می رسید. روش خوبی وجود دارد که می گوید اگر روزانه کار کوچکی را به مدت 30 دقیقه انجام دهید از پیشرفتی که خواهید داشت شگفت زده خواهید شد. شاید امسال اهداف خود را بیش از حد پیچیده کرده اید، شاید لازم باشد آن را به اصول اولیه بازگردانید. هر روز به مدت 30 دقیقه در روز ورزش کنید یا روزی 30 دقیقه در وبلاگ خود بنویسید.

یک زبان جدید را مطالعه کنید. متعهد شدن به یک چیز هر روز و ایجاد یک زنجیره به شما کمک می کند تا به اهداف خود سریعتر دست یابید. هر روز را در دفتر خود علامت گذاری کنید و زنجیره را نشکنید.

مراقب خود باشید

با انجام ماساژهای هفتگی یا ماهانه، جلسات درمانی، انرژی درمانی، آراستن مو و ...از بدن خود مراقبت کنید. وقتی روی مراقبت از خود سرمایه گذاری می کنید، توانایی شما برای دوست داشتن خود عمیق می شود و اعتماد به نفس تان افزایش می یابد به علاوه ذهن، بدن و روح به خاطر آن از شما تشکر خواهند کرد.

بیشتر بخوانید

همه میلیونرها کتاب های زیادی می خوانند! برای کمک به پیشرفت باید بیشتر بخوانید. کتاب های خودیاری، کسب وکار، آشپزی، سلامت و تندرستی، زندگی نامه و حتی مجلات بخوانید. باید تا جایی که ممکن است در مورد موضوعاتی که به آنها علاقه دارید یا می خواهید بیشتر بدانید مطالب بیشتری بخوانید. اطلاعات جدید و دیدگاه های تازه سازی را دریافت کنید. مطالعه راه خوبی برای بهبود جنبه فکری، کسب دانش و تقویت مهارت های مکالمه شماست.

کتاب خواندن

داوطلب شوید

چرا برای هدفی که دوست دارید داوطلب نمی شوید؟ داوطلب شدن در یک بیمارستان یا پناهگاه بی خانمان ها می تواند تجربه خوبی باشد زیرا شفقت و همدلی را به دیگران می بخشد. اینگونه نه تنها به جامعه خود کمک می کنید بلکه به شکلی جادویی از کائنات به شما بازگردانده خواهد شد. هنگامی که از مهربانی قلب خود می بخشید شکل عمیق تری از رضایت را نیز احساس می کنید.

عاشق خود باشید

ابتدا عاشق خود شوید و تصور کنید که خودتان در اولویت هستید. وقتی کاملاً عاشق خودمان هستیم به دنبال عشقی نیستیم که خلأ ما را پر کند.وقتی خودمان را دوست باشیم، اعتماد به نفس هم به دست می آوریم و احساس امنیت می کنیم. با خودتان مهربان باشید و اعتماد کنید، توقعاتی را که از خود دارید را کنار بگذارید.

دوست داشتن خود

صحبت کنید

در برخی موارد گفته می شود که اعتماد به نفس مهمتر از هوش یک فرد است. عزت و اعتماد به نفس شما ارزش تان را تعیین می کند و این در ظاهر بیرونی تان منعکس خواهد شد. آنقدر به خودتان احترام بگذارید که جلب توجه کنید و از درخواست چیزهایی که به آنها نیاز دارید خجالت نکشید.

بر ترس ها غلبه کنید

ترس در زندگی ما را از رسیدن به هدف باز می دارد تا جایی که در نهایت به کمتر راضی می شویم باید درک کنید که ترس واقعی نیست و این فقط محصول تخیل شماست. بهانه هایی که قرار است برای امتحان نکردن چیز جدید بیاورید سطحی هستند و واقعیت ندارند.

ترس

استرس را مدیریت کنید

استرس می تواند منجر به انبوهی از مسائل روحی و جسمی شود که بر زندگی ما تأثیر منفی می گذارد. استرس می تواند به ویژه برای زنان چالش برانگیز باشد و آنها را در معرض آسیب قراردهد. مدیریت استرس خود را در این سال به بهترین نحو انجام دهید. این روزها تعداد زیادی تکنیک مدیریت استرس در دسترس است، به عنوان مثال، این روزها مدیتیشن به دلیل خاصیت کاهش استرس آن مورد توجه قرار گرفته است.

مسئولیت اجتماعی داشته باشید

یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید خودتان را خوشحال کنید این است که دیگران را خوشحال کنید.بدانید که همه به اندازه شما خوش شانس نیستند. استفاده از منابع خود برای خدمت به نیازمندان نه تنها برای آنها شادی ایجاد می کند بلکه شما را سرشار از شادی می سازد تا ارتباطات بهتری برقراری کنید.بخشیدن نباید لزوما مادی باشد مثلا می توانید به کسی به سادگی لبخند بزنید یا از کلمات محبت آمیز استفاده کنید.

کمک کردن

همدلی را توسعه دهید

چه بخواهید چه نخواهید، هر کسی نظری دارد. به رسمیت شناختن تعصبات خود و فراتر رفتن از جهان بینی های شخصی خود برای درک جهان بینی های دیگران یکی از بزرگترین گام هایی است که می توانید در جهت آرامش روانی خود بردارید.

زندگی هر کس متشکل از تجربیات متفاوت است و قرار نیست همه دنیا را به همان شکلی که شما می بینید درک کنند. به خود اجازه دهید دنیا را از منظر دیگران ببینید اینگونه خواهید دید که در مورد خودتان چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت.

یاد بگیرید که خودتان را ببخشید

اشکالی ندارد که گاهی احساس گناه کنید اما سرزنش خود فقط می تواند ما را از رسیدن به اهداف دور کند.بخش بزرگی از رشد شخصی این است که به خودمان اجازه اشتباه دهیم و جایی برای بخشش باز کنیم. در کنار همدلی با دیگران، یاد بگیرید که با خودتان همدردی کنید. به این معنا نیست که نباید مسئولیت اعمال خود را بپذیرید، بلکه باید این کار را بدون توجه به نکات منفی انجام دهید. بهتر است به جای اینکه اصلا چیز جدیدی را امتحان نکنید، اشتباه کنید ، از آن درس بگیرید و ادامه دهید.

تمام زنان موفق دنیا این کارها رو انجام میدن

4.823
این مطلب مفید بود ؟221
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : زنان موفق
وبگردی