ترفند های گوگل
گوگل ابزاری برای جستجو در میان هزاران وب سایت می باشد که ترفندهای سرگرم‌کننده و نوستالژیک جالبی را برای کاربران خود به‌صورت آنلاین فراهم کرده است.

ترفند های گوگل که شاید برایتان جالب باشد

شرکت بزرگ گوگل، یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه های متعددی می باشد که در تاریخ 4 سپتامبر سال 1998 تاسیس شد. با این وجود، این موتور جستجوگر از زمان گذشته تا کنون تغییرات بزرگی کرده است تا کاربران به راحتی بتوانند از آن استفاده نمایند. اما گوگل، در مسیر موفقیت خود، از ابزارهای مختلفی برای سرگرم کردن کاربران خود استفاده کرده است و حتی صفحاتی را طراحی کرده است که با سایر صفحات موجود در گوگل متفاوت می باشند. به همین دلیل در ادامه این گزارش از نمناک قصد داریم شما را با چند مورد از این صفحات سرگرم‌کننده آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1. جستجو در گوگل با صفحه گیتار

گیتار جزء محبوب ترین وسایل نوازندگی می باشد که گوگل نیز به ارزش آن پی برده است و به همین دلیل صفحه اختصاصی را در قالب گیتار ایجاد کرده است تا کاربرانی که به گیتار و موزیک علاقه دارند، بتوانند در این صفحه سرگرم شوند. جالب این است که در این بخش هرچه شما تایپ کنید، گویا در حال نواختن گیتار هستید. برای تجربه کردن این ابزار، وارد لینک ذیل شوید؛

گیتار در گوگل

2. موتور جستجو شناور گوگل

یکی دیگر از ترفندهای گوگل، جستجو در زیر آب می باشد. اما چگونه؟ زمانیکه شما وارد این بخش از گوگل می شوید، گویا در یک اقیانوس در حالی جستجو هستید و هیچ اتفاقی هم رخ نداده است. اما زمانیکه بر روی گوگل کلیک کنید، به‌صورت شناور در خواهد آمد. زمانیکه هم به‌صورت شناور در بیاید، با هر کلیک بر روی سطح آب، صرفا منجر به ایجاد امواجی خواهید شد که باعث جابجایی گوگل خواهند شد. همچنین اگر Enter را از صفحه کلید انتخاب کنید، تعداد موجودات آبزی در کادر جستجو شما افزایش خواهند یافت.

اقیانوس گوگل

3. گوگل در قالب پک من

اکر شما متولد دهه 60 یا اوایل دهه 70 هستید، بی شک بازی خط خور یا پک من را به خاطر می آورید که برای بازی با آن باید مدت زیادی منتظر می ماندیم و تنها کنسول قدیمی میکرو قابلیت اجرای این بازی را داشت. از این رو، گاهی اوقات باید سفری کوتاه به گذشته خود داشته باشیم تا بتوانیم یاد دوران کودکی را درون خود احیا کنیم و کمی دست از تکنولوژی روز دنیا برداریم. با این وجود گوگل صفحه ای را صرف این بازی ایجاد کرده است که شما خیلی ساده و تنها با کلید های بالا، پایین، چپ و راست می توانید اقدام به این بازی کنید.

بازی پک من

4. بازی مار معروف در گوگل

در گذشته نه چندان دور، یکی از بازی هایی که هر یک از ما با آن سر کله زده ایم، بازی مار یا Snake بود که اکثرا گوشی های نوکیا این بازی را داشتند و در دنیای کودکی خود، با  کلی ذوق و شوق شروع به بازی مار می کردیم و حتی شاید ساعت ها در این بازی مشغول می شدیم. اما این در حالی است که بعد رونمایی گوشی های هوشمند، شاهد فراموش شدن این دست از بازی ها هستیم و از نظر برخی از ما، گرچه تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده است، اما بدون شک تجدید خاطرات دوران کودکی می توانند گاهی اوقات در روحیه ما نیز تاثیر مثبت بگذارند.

بازی مار گوگل

با ترفندهای سرگرم کننده گوگل آشنا شوید

4490
این مطلب مفید بود ؟39199
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی