دستگاه هیتر
هیتر گلخانه از ارزش بسیار زیادی برای گلخانه ها برخوردار است.در فصل زمستان برای گرم کردن فضای گلخانه ,برای رشد گیاهان و محصولات از هیتر استفاده میکنند.

ساخت گلخانه با تجهیزات مدرن

هیتر گلخانه در فضای گلخانه شرایط رشد طبیعی را برای انواع زیادی از گیاهان و گل ها و همچنین محصولات خوراکی به وجود می آورد تا بتوانید در هوای سرد انواع همچنان فعالیت خود را ادامه دهید. داشتن دمای مناسب در فصل زمستان یکی از مهم ترین عوامل رشد گیاهان است که در فضای گلخانه ای توسط  هیتر گلخانه به وجود می آید.

علاوه بر گرما، وجود هوایی با میزان آلاینده هایی مناسب برای رشد گیاهان ضروری است. دقت داشته باشید که میزان آلاینده ها نه خیلی کم باشد و نه خیلی زیاد، چرا که در هر دو صورت رشد اندام های رویشی گیاه با مشکل مواجه خواهد شد.

در صورت زیاد بودن آلاینده ها، سموم خطرناک وارد بدن گیاه می شود و رشد آن ها را با مشکل مواجه می کند و در صورت نبود آلاینده ها، گیاهان بسیار حساس و شکننده می شوند و در برابر کوچک ترین آفت ها ضعیف می شوند، که این نیز بسیار خطر ناک است.

هیتر گلخانه

  هر هیتر گلخانه ای عمری دارد که شما باید مناسب با نیاز خود به عمر دستگاه دقت کنید. قطعا این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه عمر هیتر های گلخانه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود .

پد سلولزی گلخانه یکی از مهم ترین واسط های تبخیری برای سیستم های سرمایشی محسوب می شود که به دلیل کارایی منحصر به فرد و رضایت بخشی که دارد این روزها بسیار مورد استقبال کاربران اعم از صاحبان گلخانه های صنعتی واقع شده است.

ساختار این پدها به گونه ای است که از ورقه های کاغذی سلولزی و با استانداردهای بسیار بالایی ساخته شده است. در واقع این مزیت موجبات تمایز چنین تجهیزات خنک کننده ای را از سایر سیستم های سرمایشی فراهم آورده است. این سیستم قابلیت نصب به صورت افقی و عمودی، طولی و عرضی را در سالن های گلخانه دارد.

جالب اینجا است که تمامی ورقه های تعبیه شده در این پدها قابلیت جذب آب در میزان بالایی را دارند و این خود سبب به وجود آمدن سرمایش تبخیری می شود. ساختار هندی انواع پد سلولزی گلخانه بسیار منظم و دقیق است که همین مشخصه بارز باعث می شود تا آب وارد شده به سیستم به طور یکسان و دقیق در تمامی ابعاد پد به سمت بیرون انتشار یابد.

سیستم خنک کننده پد و فن گلخانه یک سیستم سرمایشی می باشدکه جهت خنک کردن گلخانه های صنعتی و مرغداری ها در مناطق گرم و خشک مورد استفاده قرار می گیرد.در این سیستم هوای گرم و خشک با عبور از پد سلولزی گلخانه مرطوب و خنک می شود.

پد سلولزی گلخانه

سیستم خنک کننده پد سلولزی گلخانه بهترین روش برای خنک کردن فضای گلخانه وسالن مرغداری ها در مناطق خشک و نیمه خشک است. به سیستم پد و فن، خنک کننده رطوبتی هم گفته می شود.اساس کار سیستم پد سلولزی گلخانه و فن رطوبت می باشد.

پد سلولزی گلخانه به صورت عمودی روی دیوار عرضی یا طولی گلخانه نصب می شوند و با انتقال آب توسط پمپ و ریختن مداوم آب روی آنها، مرطوب می شوند. قاب نصب شده در زیرپدها آب اضافی عبوری از پد را به مخزن آب هدایت می کند و مجددا به سیستم بر می گرداند.

در طرف مقابل پدها، فن هایی نصب می شود که به هنگام کار، باعث حرکت هوا در فضای داخل گلخانه و عبور هوا از داخل صفحات سلولزی متخلخل مرطوب می شود. عبور جریان هوا از داخل پدهای مرطوب باعث تبخیر رطوبت شده و حرارت هوا را جذب کرده، در نتیجه هوای خروجی از این صفحات خنک تر خواهد شد، که نهایتا باعث خنک شدن فضای گلخانه و مرغداری می شود. جنس پدها از صفحات مشبک مقوایی سلولزی می باشد که کارایی بسیار بالایی دارد

فن گلخانه

با گسترش شهرها و افزایش جمعیت نیاز به مواد غذایی در غیر از فصلی که تولید می شود اهمیت پیدا کرد و  انواع  صیفی جات و سبزیجات و مواد غذایی تولیدات گلخانه ای جایگاه ویژه ای در سبد غذایی مردم بدست آورد. با توجه به اینکه تولیدات گلخانه ای باید در فضای گلخانه بوجود بیاید، تجهیزات گلخانه نیز به تناسب پیشرفتی که در دیگر صنایع اتفاق افتاد پیشرفت های ویژه ای پیدا کرد.

از جمله تجهیزات مهم گلخانه فن 140 گلخانه می باشد. تمامی گیاهان برای فتوسنتز به دی اکسید کربن نیاز دارند. اگر هوا به خوبی در گلخانه شما جریان نداشته باشد، گیاهان دی اکسید کربن لازم برای تولید موادغذایی مورد نیاز خودرا ندارد. پس گلخانه نیاز به دریچه های هوا یا تجهیزاتی مانند فن دارد تا اجازه دهد هوای تازه وارد شود.

در حقیقت برای اینکه تولیدات گلخانه ای کیفیت بهتری داشته باشد تحقیقات زیادی  بر روی رطوبت و دمای مناسب هوای گلخانه انجام شد و از آنجا که تهویه هوا امری مهم و ضروری برای گلخانه بود فن گلخانه جایگاه خاصی در بین بقیه تجهیزات گلخانه ای پیدا کرد. یکی از موارد اصلی استفاده از فن گلخانه  است که بانصب آن می توانید رطوبت گلخانه ها را کاهش داد.

بررسی ویژگی های انواع نایلون گلخانه

ماده مهم دیگری که در تولید نایلون گلخانه امکان افزودن و برخورداری از خواص آن وجود دارد، ماده ضد شبنم است. بطور حتم دیده اید که فضای داخلی گلخانه ها دارای رطوبت زیادی بوده و قطرات شبنم بر روی شیشه و یا نایلون گلخانه خودنمایی می کنند. این قطرات دارای مضرات زیادی برای گیاهان و محصولات گلخانه ای هستند. 
نابلون گلخانه
تلفن:66565060-021
همراه:09125753841-09121952067

هیتر گلخانه باید چه امکاناتی داشته باشد

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی