سیاه شدن موی سفید

سیاه شدن دوباره موهای سفید با .... ؟

کد مطلب : 83156زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیاه شدن دوباره موهای سفید امکان پذیر است؟ بله یک روش به ظاهر ساده اما بسیار تاثیرگذار برای سیاه شدن موی سفید وجود دارد.

تغییر رنگ موهای سفید به مشکی ممکنه ؟

قطعاً بسیاری از افراد از رنگ مو استفاده می کنند تا موهای سفید خود را بپوشانند. اگر چه طبق مطالعات جدید راه های مختلفی است که شما از طریق آن بتوانید موی سفید را به سیاه تبدیل کنید اما شاید این روش ها برای همه جواب ندهد. در این قسمت از نمناک به شما آموزش می دهیم که چگونه موی خاکستری و سفید خود را به رنگ مشکی نزدیک تر کنید. پس این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک را از دست ندهید.

تحقیقات جالب درباره سیاه شدن موهای سفید

مطالعه ای در 22 ژوئن به انجام رسید و به این نتیجه رسیدند که استرس می تواند عاملی برای سفید شدن مو باشد و اگر این استرس را از بین ببرید، می توانید تا حدی مو های خود را دوباره تیره کنید.

درک مکانیسم های بدن که عاملی برای سفید شدن موها هستند، می توانند به افراد کمک کنند که یاد بگیرند چگونه دوباره رنگدانه های جوانی را برگردانند و سرنخ هایی از این پروسه به دست می آورند.

بسیاری از این سفید شدن های مو به دلیل استرس اتفاق می افتد. اطلاعات موجود نشان می دهد که با بالا رفتن سن این پروسه خطی و بیولوژیکی ثابت نیست اما حداقل در بخشی از آن اتفاقات موقتی رخ می دهد که یکی از آن ها سفید شدن مو هست که شاید بتوان جلویش را گرفت.

مو های ما در خودشان اطلاعاتی دارند که در مورد تاریخچه بیولوژیکی صحبت می کنند. هنگامی که موها هنوز زیر پوست هستند و شبیه به فولیکول می باشند، تحت تاثیر هورمون های استرس و عوامل دیگر قرار می گیرند که در جسم و بدن اتفاق می افتد و هنگامی که مو از پوست سر خارج می شود، به مرور زمان ثابت می گردد.

سیاه شدن موهای سفید سر

سیاه شدن دوباره موهای سفید با خوشگذرانی

موی افراد در طول تعطیلات و خوشگذرانی دوباره سیاه می شود. مطالعاتی روی 14 نفر به صورت داوطلبانه نشان داد که این اتفاق خواهد افتاد. این چهارده نفر به صورت داوطلبانه تصمیم گرفتند که در این تحقیق شرکت کنند. آن ها از هرگونه استرس خودشان را دور کردند و سعی کردند به تعطیلات بروند و فضای خوب و مهیجی را برای خودشان ایجاد کنند.

سپس محققان به این نتیجه رسیدند که بعضی از موهای سفید این افراد دوباره رنگ گرفت زیرا استرس در آن ها کاهش پیدا کرده بود. علت آن هم ارتباط بین جسم و ذهن بود. در واقع تمام کسانی که به مسافرت رفته بودند، مقداری از موهایشان از حالت سفید به مشکی تبدیل شده بود. علت آن هم چیزی نبود، جز کاهش استرس و ایجاد آرامش.

برای سیاه شدن موی سفید

سن بیولوژیکی انسان و فاکتورهای دیگر مثل استرس باعث سفید شدن مو می گردد اما جالب است بدانید که کاهش استرس در فرد 70 ساله می تواند سیاهی مو را به تعویق بیاندازد و افزایش استرس حتی در یک فرد 10 ساله هم می تواند موهایش را سفید کند. پس مراقب حال روحی خود باشید.

سیاه شدن دوباره موهای سفید با .... ؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : eatthis / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی