تولد
پاستیل
پاستیل یکی از خوراکی هایی است که در سرتاسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد پس طرز تهیه پاستیل خانگی سالم را آموزش ببینید و در منزل تهیه کنید.

طرز تهیه پاستیل خانگی ساده:

 پاستیل، خوراکی مورد علاقه کودکان می باشد که اگر به صورت سالم و بهداشتی تهیه شود علاوه بر خوشمزه بودن می تواند بر سلامت کودکان نیز مؤثر باشد پس همراه نمناک باشید تا طرز تهیه پاستیل خانگی را آموزش دهیم.

 پاستیل خانگی

مواد لازم درست کردن پاستیل ساده:

مواد اولیهمقدار
پودر ژله  1 بسته(طعم دلخواه)
گلوکز2 قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین2 قاشق غذاخوری
شکر1 قاشق غذاخوری
آب1 فنجان

 طرز تهیه پاستیل خانگی:

مرحله اول

ابتدا یک کاسه مناسب انتخاب کرده و پودر ژله دلخواه را درون آن می ریزیم و سپس یک فنجان آب سرد را اضافه می کنیم و مقداری هم می زنیم تا پودر ژله و آب ترکیب شده و یکدست شود.

مرحله دوم

سپس کتری را تا نصفه آب کرده و روی شعله قرار دهید تا بجوشد و وقتی جوشید شعله را کم کنید و کاسه را روی حرارت بخار آب قرار دهید تا به روش بن ماری آماده شود.

آماده سازی پاستیل

مرحله سوم

در این مرحله مقداری مخلوط پودر ژله را هم زده و سپس 2 قاشق گلوکز را اضافه کرده و آن را به خوبی در مواد حل می کنیم و سپس 2 قاشق پودر ژلاتین را اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شود.

مرحله چهارم

سپس یک قاشق شکر را اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم و اجازه می دهیم مدتی روی حرارت بخار آب قرار داشته باشد و سپس کف هایی که در سطح کاسه به وجود آمده را به کمک یک قاشق خارج می کنیم تا مایع شفاف شود.

پاستیل ساده

مرحله پنجم

در آخر مواد مایع درون کاسه را با یک قاشق درون قالب های سیلیکونی ریخته و به مدت 30 دقیقه درون فریزر قرار میدهیم تا پاستیل های ما آماده شود.

 قالب پاستیل

نکات تکمیلی در مورد پاستیل خانگی

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 5دقیقه میباشد .
پاستیل خانگی را می توانید در وعده دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 3 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه پاستیل خانگی کشدار خوشمزه مرحله به مرحله

4.3400
این مطلب مفید بود ؟34357
برچسب : پاستیل
وبگردی