ورزش روده
فواید ورزش , روز به روز بیشتر کشف میشود درحالی که بر اندام های داخی بدن هم اثر گذاشته و به سلامت آنها نیز کمک میکند. روده یکی از این اندام هاست .

تمرینات و ورزش های مفید برای سلامت روده

ورزش به شدت برای شما مفید است. ورزش منظم کمک می کند که وزن سالم، خواب بهتر، روحیه بهتر و انرژی بالاتری داشته باشید. مطالعات نشان می دهد ورزش جزء بهترین کار هایی است که می توانید در طول روز به انجام برسانید و از تمام فواید آن بهره‌مند شوید اما به نظر شما برای مشکلات روده و یا تقویت آن چه ورزشی را می توان انجام داد که مؤثر واقع شود؟ در این قسمت از نمناک چند مورد را به شما معرفی خواهیم کرد.

یوگا

یوگا یکی از بهترین روش هایی است که ذهن شما را ارام می کند. افرادی که با استرس دست و پنجه نرم می کنند، معمولاً بیشتر به مشکلات گوارشی مبتلا می شوند و ممکن است سندروم روده بی قرار داشته باشند و علائمی را تجربه کنند که آن ها را آزار می دهد که در این بین یوگا می تواند کمک کننده باشد و از لحاظ ذهنی آن ها را آرام کند و در نتیجه مشکلاتی مثل سندروم روده بیقرار که از استرس است را برطرف خواهد کرد.

 

دوی آهسته

یکی از ورزش هایی که برای تقویت روده پیشنهاد می شود، این است که دوی اهسته انجام دهید که باعث می شود معده و روده شما بهتر کار کند. اگر نمی توانید؛ طناب بزنید و اگر هم طناب در دسترس ندارید ؛ می توانید از تردمیل استفاده کنید و در کل کاری کنید که عرق بریزید.

پیاده‌روی

پیاده‌روی یک روش مؤثر است که به شما کمک می کند تا ذهن تان آرام شود و خیلی شما را درگیر نمی کند. از طرفی نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و وضعیت گوارش شما را بهبود می بخشد و برای افرادی که به سندروم روده بیقرار مبتلا هستند ، هم بسیار مؤثر است.

پیاده روی

شنا

شنا یکی از بهترین ورزش هایی است که می توانید انجام دهید و باعث بهبود وضعیت مفصل، روده و معده می شود. حال شما را خوب می کند و باکتری های خوب را در معده و روده افزایش می دهد.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری در بیرون از منزل یا استفاده از دوچرخه در باشگاه، یکی از بهترین ورزش ها برای سلامت گوارش است. تحقیقات نشان می دهد که دوچرخه سواری با شدت معمولی یا حتی پایین به اندازه سه ساعت در هفته باعث افزایش باکتری های مفید در روده خواهد شد.

دوچرخه سواری

الکپتیکال

الکپتیکال مانند پیاده‌روی، طناب زنی و دوچرخه سواری یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش سلامت معده و روده است. بزرگ‌ترین فایده اش این است که شما نیاز به کار سختی ندارید و پایین تنه تان درگیر می شود و شکم و همچنین اعضای داخلی آن تقویت می گردند.

تای چی

تای چی یک ورزش ملایم است که در کشور چین به شدت طرفدار دارد و باعث بهبود مشکلات گوارشی می شود. حرکات آرام و متمرکز در آن باعث بهبود وضعیت ستون فقرات شده و در نتیجه باعث تقویت معده و روده نیز خواهد شد و یبوست و مشکلات گوارشی را هم بهبود می بخشد.

ورزش تایچی

پیلاتس

پیلاتس هم شبیه یوگا است و باعث افزایش تعادل و بهبود وضعیت بدن و انعطاف پذیری می شود، استرس را کاهش می دهد و یکی از بهترین فعالیت هایی است که می توانید برای تقویت وضعیت گوارشی خود به انجام برسانید.

بهترین و ساده ترین ورزش برای روده

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ش
وبگردی