سلامت بانوان
برخی از مسائل بهداشتی به طور معمول تاثیر بیشتری بر زنان می گذارند و شیوع بیماری های در میان زنان به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. بدیهی است که پیشگیری و تشخیص به موقع می تواند در درمان بیماری تاثیر بسیاری داشته باشد.

مشاوره تلفنی؛ یک راه مدرن ارتباط با دکتر زنان

برخی از مسائل بهداشتی به طور معمول تاثیر بیشتری بر زنان می گذارند. همچنین با تغییر در سبک زندگی، شیوع بیماری های نو ظهور در میان زنان به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. بدیهی است که پیشگیری و تشخیص به موقع می تواند در درمان بیماری تاثیر بسیاری داشته باشد. در این مقاله به  فناوری های جدیدی که می پردازیم در خدمت سلامت زنان هستند و شرایط را برای ارتباط راحت تر پزشک و بیمار به وجود می آورند. اما ابتدا لازم است درباره ی بیماری های شایع در زنان صحبت کنیم.

بیماری های شایع در زنان

برخی بیماری ها مخصوص زنان هستند یا در زنان بیشتر دیده می شوند. برای مثال افسردگی و اضطراب در زنان 3 تا 5 برابر مردان است و یا  بیماری های دستگاه تناسلی می توانند آسیب بیشتری به زنان وارد کنند.  اما بهتر است بدانید که زنان می توانند با عادت های سالم و مراجعه ی منظم به متخصص زنان، خطر ابتلا به بیماری های شایع را کاهش دهند. در میان شرایطی که بیشتر در زنان وجود دارد و نیاز آن ها را به مشاوره پزشکی نشان می دهد، پنج  بیماری زیر خطرات قابل توجهی برای سلامتی زنان دارند:

1.سرطان تخمدان

هنگامی که سلول های غیر طبیعی در تخمدان شروع به رشد بیش از حد می کنند سرطان تخمدان ایجاد می شود. علائم سرطان تخمدان درد در ناحیه لگن و پایین شکم یا اندام های تحتانی، درد در هنگام مقاربت، تکرر ادرار، نفخ یا ورم شکم است. در موارد پیشرفته تر ممکن است علائم حالت تهوع، کاهش وزن و تنگی نفس هم دیده شود. علت این بیماری به طور دقیق مشخص نیست؛ اما پزشکان عواملی مانند افزایش سن یا سابقه خانوادگی را شناسایی کرده اند که می تواند خطر ابتلا به سرطان تخمدان را افزایش دهد. 

2.سرطان سینه

سرطان سینه شایع ترین سرطان بین خانم ها است که ابتدا در مجاری شیری  یا غدد رشد می کند. هرگونه تغییر در سایز، رنگ یا شکل پستان، ممکن است از نشانه های سرطان سینه باشد. چنانچه ترشح خون یا مایع شفافی از نوک پستان مشاهده کردید، یا تغییری در هنگام لمس یا در ظاهر پوست پستان و نوک آن حس کردید حتما به دکتر سرطان زنان و انکولوژی مراجعه کنید.

3.سرطان رحم

سرطان رحم به دلیل رشد غیرطبیعی سلول ها ایجاد می شود و این سلول ها می توانند در دیگر اعضای بدن گسترش یابند یا به آن ها حمله کنند. سرطان رحم در مراحل اولیه به ندرت باعث ایجاد علایم می شود. نشانه های بعدی این بیماری می تواند شامل مواردی همچون خون ریزی واژینال، درد لگن یا درد در هنگام آمیزش باشد. درمان سرطان رحم شامل ترکیبی از مواردی همچون جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی می شود.

4.عفونت ادراری

عفونت ادراری به علت رشد میکروب هایی نظیر باکتری و قارچ در دستگاه ادراری ایجاد می شود. چون مجرای ادرار در بانوان طول کوتاه تری دارد، باکتری ها به راحتی می توانند به مثانه راه یابند و سبب عفونت ادراری شوند. یکی از علل مهم عفونت ادراری در خانم ها عدم رعایت بهداشت رابطه جنسی است. رابطه ی جنسی می تواند سبب راه پیدا کردن باکتری های مجاور به داخل سیستم ادراری و سیستم تناسلی شود. با مشاوره با دکتر زنان می توانید آگاهی لازم برای پیشگیری از عفونت های ادراری را داشته باشید.

5.سندروم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک یک اختلال شایع هورمونی برای زنان در سن باروری است. زنانی که به تنبلی تخمدان دچار هستند، ممکن است قاعدگی های نامنظم، طولانی، یا هورمون مردانه (آندروژن) اضافی داشته باشند. تشخیص زودهنگام و درمان، به همراه کاهش وزن می تواند از شدت این بیماری جلوگیری کند. درمان های دارویی و تغییر سبک زندگی به روند بهبود این بیماری کمک می کند.
سلامت زنان

تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر سلامت زنان

به لطف پیشرفت تکنولوژی، سرویس های جدیدی برای مراقبت از سلامت افراد ظهور کرده اند. مشاوره پزشکی تلفنی با دکتر زنان یکی از سرویس های قدرتمندی است که اخیرا به کمک افراد و مخصوصا زنان آمده است و ارتباط با دکترهای متخصص زنان، زایمان و نازایی را راحت تر کرده است. به عبارت دیگر، مشاوره ی آنلاین با دکتر زنان این امکان را به بیماران زن می دهد تا در هر زمان و مکانی که هستند بتوانند از دکتر زنان برای تشخیص و درمان بیماری های خود مشاوره بگیرند. همان طور که اشاره شد، بیماری های شایع در زنان بسیار زیاد هستند و همین موضوع باعث شده است که زنان نیاز به مراجعه ی منظم به متخصص زنان داشته باشند. خوش بختانه با مشاوره پزشکی تلفنی، زنان دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارند و ریسک ابتلا به بیماری های دیگر وجود نخواهد داشت. 

مشاوره آنلاین دکتر زنان علاوه بر در دسترس قرار دادن پزشکان، در کاهش هزینه نیز نقش بسزایی دارد. دیگر هزینه ی رفت وآمد و پرداخت حق ویزیت های کلان وجود نخواهند داشت ؛ بلکه با هزینه ی بسیار کمتری می توان از بهترین متخصصان زنان مشاوره گرفت. اما شاید این ابهام به وجود بیاید که در صورت نیاز، جواب آزمایش و سونوگرافی بیمار و مواردی از این جنس چگونه به دست پزشک می رسد؟ با مشاوره آنلاین دکتر زنان، قابلیت ارسال مدارک پزشکی هم امکان پذیر است تا بهترین تشخیص و درمان توسط متخصص صورت پذیرد.

کلام آخر

همه ی جوامع در تلاش هستند که با بهره گیری از فناوری های جدید، سلامت زنان و به تبع آن سلامت جامعه را بیشتر از قبل تضمین کنند. با سرویس جدید مشاوره پزشکی تلفنی زنان، دیگر دغدغه ی شلوغی مطب ها و زمان بر بودن نوبت ویزیت برای بیماران وجود نخواهد داشت. گاهی محدودیت زمانی و مکانی باعث می شد زنان از بهترین پزشکان محروم بمانند. اما زنان با مشاوره آنلاین با دکتر می توانند از بهترین متخصصان زنان و زایمان کشور نوبت مشاوره تلفنی بگیرند و برای تشخیص و درمان بیماری های شایع سریعا اقدام کنند.

تشخیص سریع تر بیماری های شایع در زنان

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی