درمان مو با روغن

درمان مو با روغن داغ

کد مطلب : 82683زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای داشتن بهترین اثرات درمانی روغن مو، باید به سراغ نسخه اید بروید که ترمیم و تغذیه عمیق را تضمین کند.

درمان سنتی روغن مو

درمان مو با روغن نام و نسخه های مختلفی دارد. روش های زیادی وجود دارد که می توانید هر روز از یک روش استفاده کنید. و به مدت یک ماه یا بیشتر از یک برنامه متنوع مراقبت از مو لذت ببرید. چطور ممکنه؟ بهترین روش روغن زنی فقط به درد موهای شما نمی خورد بلکه پیازها را تقویت می کند و از پوست سر مراقبت می کند.

درمان کردن مو

درمان سنتی روغن مو شامل پخش کردن روغن روی مو و پوست سر است. این کار را می توانید با خوابیدن روی تخت ماساژ و سپردن سر خود به دست ماسور انجام دهید. گرفتن یک ماساژ سر نه تنها باعث ایجاد آرامش و رفع خستگی در شما می گردد. بلکه موجب می شود مولکول های روغن به پیاز نفوذ کنند. روغن وضعیت آن ها را بهبود می بخشد، تغذیه، تقویت و ترمیم می کند. در عین حال، آن ها پوست سر را تغذیه می کنند و میکرو آسیب را در کل سطح مو برطرف می نمایند. درمان چربی مو و پوست سر نیز از بسیاری جهات قابل انجام است. استفاده از روغن داغ از محبوب ترین و موثرترین روش هاست. چرا اینقدر جلوه های عالی می آورد؟ چه فوایدی می دهد؟ چگونه درمان روغن داغ را انجام دهیم؟ این مقاله می تواند یک راهنمای کامل باشد.

اثرات روغن داغ بر مو

این یک روش فوق العاده بازسازی مو است. در چنین نسخه ای رسیدن روغن به عمیق ترین لایه های مو آسان ترین حالت است. چرا؟ فیزیک بهترین توضیح را می دهد. مولکول های گرم با سرعت بیشتری حرکت می کنند. بنابراین به راحتی و به طور مؤثر زیر پوسته های کوتیکول نفوذ می کنند. با استفاده از استعاره، مولکول های موجود در یک روغن سرد "تنبل" هستند و وقتی روغن را گرم می کنید، انرژی و قدرت بیشتری برای ترمیم مو دارند. به همین دلیل است که درمان روغن داغ بهترین نتایج را ارائه می دهد، یعنی:

 • روغن سریع تر به مو نفوذ می کند.
 • به شدت روی ریشه مو تأثیرگذار است.
 • پس از گرم شدن، روغن به راحتی قابل استفاده است.
 • جریان خون در پوست سر را افزایش می دهد
 • مولکول های گرم باعث مراقبت بهتر از پوست سر می شوند
 • تقویت می کند، از مو محافظت می کند و خاصیت ارتجاعی ایجاد می کند.
 • نشاط مو را تشدید می کند.
 • به سرعت موها را ترمیم کرده و از کم پشتی جلوگیری می کند.
 • باعث رشد سریع مو می شود.

چگونه این کار را انجام دهیم؟ راهنمای گام به گام

موهای خود را بشویید. استفاده از روغن ماساژ در تارهای مرطوب بهترین و شدیدترین نوع مراقبت از مو است. این یک مزیت بزرگ دارد. یک روغن با قدرت تشدید شده کار می کند زیرا آب مقیاس های کوتیکول را باز می کند. شستشو باعث آزاد شدن مو و پوست سر از سموم، سبوم و تجمع مواد آرایشی می شود که می تواند درمان روغن را کم اثر کند.
روغن را گرم کنید. استفاده از گرمکن روغن ساده ترین راه است. ولیکن در صورت عدم دسترسی به آن می توان به اصطلاح از حمام آب نیز استفاده کرد.. روغن را در یک کاسه کوچک ریخته و ظرف را درون قابلمه ای با آب گرم قرار می دهید، به یاد داشته باشید که دما باید بین 40-55 درجه سانتیگراد باشد. روغن ها به سرعت گرم می شوند. بنابراین می توانید بعد از چند دقیقه آن ها را روی موها بمالید.
روغن را به پوست سر بمالید. تار ها را شانه کنید، آن ها را به بخش هایی تقسیم نمائید. و به تدریج پوست سر را با روغن در امتداد هر قسمت جدا کنید. مو و پوست سر باید چرب باشد اما روغن نباید چکه کند.
روغن را در تمام طول آن به موها بمالید. مولکول های گرم شده به رشته های مرطوب نفوذ می کنند و موها شروع به "نوشیدن" روغن می کنند. این به یک معنی است:روغن در سطح داخل و بیرونی موهای شما کار می کند.
موها را محکم ببندید و یک حوله یا کلاه حمام بگذارید. روغن را از 30 دقیقه تا چند ساعت بگذارید بر روی سر بماند. حتی می توانید بگذارید یک شب بماند (در این حالت روغن باید روی موهای مرطوب زده شود). روغن ها به نرم کننده های بی خطر تعلق دارند که فواید فوق العاده ای برای پوست سر و مو دارند.
روغن را بشویید. از یک شامپوی ظریف که برای پوست سر ملایم است استفاده کنید.
مراحل انجام درمان مو با روغن داغ

نکات و ترفندهای استفاده از روغن داغ برای مو

 • در حالی که به دنبال خرید روغن ماساژ برای موهایتان هستید، به یاد داشته باشید که با پوست تماس دارد. به همین دلیل، شما باید روغن یا ترکیبی از روغن هایی که دارای ترکیبات ایمن هستند تهیه کنید. بهترین ترکیبات شامل روغن های فشرده شده با سرما و مواد نرم کننده مو و پوست سر (گیاهان، کراتین، ویتامین ها، پانتنول، لانولین) است.
 • خرید کلاه مویی حرفه ای ایده خوبی است. شما آن را روی موهای پوشیده از روغن قرار دهید. به این ترتیب روغن را در حوله خیس نمی کنید و از خود در برابر شگفتی های ناخوشایند محافظت می کنید. و لکه های چرب روی لباس یا بالش های شما باقی نمی ماند.
 • جریان هوای گرم خشک کن یکی دیگر از متحدان روغن های مو است. با خیال راحت جریان هوای گرم سشوار را به سمت مو و پوست سر هدایت کنید. به لطف گرما، جریان خون در پوست سر افزایش می یابد، و ریشه های مو تحریک می شوند.
 • یک نرم کننده پس از روغن کاری. این یک صرفه جویی برای کسانی است که موهایشان آسیب دیده یا وقتی شامپوی ملایم با شستن روغن خوب کار نمی کند. برای امولسیون سازی روغن مو (به عبارت دیگر خنثی کردن آن) و شستشوی آسان تر آن، می توانید چند دقیقه قبل از شستشو از نرم کننده یا ماسک استفاده کنید.
فروشگاه جانیتا استور در انتخاب بهترین روغن تأثیرگذار همراه شما عزیزان خواهد بود.

درمان مو با روغن داغ

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی