شانه ریزش مو
ریزش مو معضلی است که همه ما با آن درگیر هستیم و به دنبال راه های متفاوتی برای درمان آن میرویم اما یکی از نکات مهمی که به آن بی توجه هستیم شانه ی مناسب است.

چه جنس برس و شانه ای مناسب موهایی است که ریزش دارد؟

موی نازک یا ریزش مو ممکن است به دلایل مختلفی از جمله وضعیت های پزشکی، عادات غلط در سبک زندگی یا ژنتیک اتفاق بیفتد. بسیار مهم است به این نکته توجه کنید که موی ضعیف و نازک و مویی که زیاد ریزش دارد، به معنای کچل شدن نیست، بلکه به این معناست که شما شاید بیش از حالت طبیعی موی خود را از دست می دهید.

در واقع ریزش مو زمانی اتفاق می‌ افتد که از دست دادن ساقه های مو سریع تر از حالت طبیعی باشد. ریزشِ 50 الی 100 عدد ساقه مو در روز طبیعی است؛ البته ممکن است این ریزش مو موقتی باشد و به دلایل مختلف مانند کمبود مواد مغذی، بیماری، استرس، کاهش وزن یا استفاده از قرص های ضد بارداری اتفاق بیفتد؛ اما به هر حال راهکارهای کمک کننده ای هم هستند. مثلاً این که شما از یک شانه مناسب استفاده کنید، شانه های که مشخصاتش را در بخش های قبلی بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک هم گفته ایم.

حتما باید یک شانه ای بخرید که با موهایتان ملایم رفتار کند

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که با موهایتان خیلی ملایم رفتار کنید. فرقی ندارد که می خواهید از شامپو نرم‌کننده، لوازم حالت دهنده مو یا شانه استفاده کنید؛ در هر صورت همه اینها باید با موهایتان برخورد ظریف و ملایم داشته باشند؛ اما مهمترین چیز شانه است که باید یک شانه با دندانه های نرم داشته باشید تا به راحتی گره مو های شما را باز کند و با آن خشن رفتار نکند.

شانه کردن مو

شانه چوبی، جنس مناسب برای موهای ضعیف 

شانه ای انتخاب کنید که از مواد طبیعی ساخته شده و باعث آسیب به ساقه های مو نمی شود. شانه های چوبی شانه هایی هستند که رشد مو را هم تحریک کرده و از غدد چربی روی پوست سر محافظت می‌ کنند؛ یعنی سطح چربی طبیعی را متعادل نگه می دارند و از خشکی و شکنندگی مو جلوگیری خواهند کرد.

موهایتان را خیلی زیاد شانه نکنید

حتی اگر بهترین شانه را هم در اختیار دارید، بدانید که شانه زدن زیاد باعث از دست دادن موی زیاد می شود؛ پس در مواقع ضروری موی خود را شانه کنید، زیرا اگر زیاد از حد این کار را انجام دهید، فشار زیادی به پوست سر و ساقه ها وارد می‌ گردد، فولیکول های مو در خطر می افتند و همین فولیکول ناسالم و آسیب دیده؛ رشد مو را به هم می ریزد و باعث شکنندگی و ریزش بیشتر می شود.

بدترین حالت هم این است که مو های خود را در حالت خیس شانه کنید؛ چرا که در چنین حالتی مو ضعیف است و بیشتر می ریزد.

بهترین شانه برای اونایی که موهاشون ریزش داره

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی