حمیده خیرآبادی
امروز 30 آذر سالروز تولد حمیده خیرآبادی از جاودان ترین مادران دنیای هنر است که سالها در نقش های ماندگار خوش درخشید.

تولد حمیده خیرآبادی بانوی هنرمند سینمای ایران

حمیده خیرآبادی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 30 آذرماه سال 1303 متولد شد و امروز سالروز تولد این بانوی هنرمند است.

به مناسبت تولد این مادر جاودان سینمای ایران یادی از این بانوی فقید دنیای هنر کرده ایم و مروری کوتاه بر ماندگارترین نقش های او داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

ماندگارترین های کارنامه هنری حمیده خیرآبادی

حمیده خیرآبادی مادر ثریا قاسمی دیگر بانوی هنرمند سینمای ایران است که به مادر سینمای ایران نیز مشهور است.

حمیده خیرآبادی و ثریا قاسمی

این بانوی هنرمند حضور در تئاتر را از سال 1326 و حضور در سینما را از سال 1332 آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی مقابل دوربین رفت و با کارگردان های مطرح سینمای ایران همکاری کرد.

حمیده خیرآبادی

حمیده خیرآبادی نقش های ماندگار زیادی را در سینمای ایران خلق کرد که بعد از گذشت سالها هنوز هم با شنیدن نام او خاطرات این نقش ها زنده میشود.

حمیده خیرآبادی بازیگر

بازی در سریال پدر سالار و نقش ملوک همسر اسدالله خان با بازی محمدعلی کشاورز یکی از ماندگارترین نقش های این بانوی هنرمند در تلویزیون است که سال 72 به کارگردانی اکبر خواجویی رقم خورد و به یکی از ماندگارترین نقش های کارنامه هنری او تبدیل شد.

سریال پدرسالار

حمیده خیرآبادی بعد از بازی در سریال پدرسالار سال 73 در مجموعه ماندگار سمندون به کارگردانی ناصر هاشمی مقابل دوربین رفت و در نقش عمه خانم خوش درخشید و با داریوش اسدزاده، ناصر هاشمی و رشید اصلانی در این مجموعه همبازی بود.

حمیده خیرآبادی و داریوش اسدزاده

سریال خانه سبز به کارگردانی بیژن بیرنگ و مسعود رسام در سال 75 ساخته شد و حمیده خیرآبادی در این سریال بازیگر نقش عزیزجون مادر رضا بود که از این مجموعه هم میتوان به یکی از ماندگارترین سریال های حمیده خیرآبادی یاد کرد.

بازیگران خانه سبز

حمیده خیرآبادی در نقش های ماندگار زیادی مقابل دوربین رفته که از جمله آنها میتوان به بازی در سریال در قلب من، قطار ابدی، دردسر والدین، یادداشت های کودکی، با من بمان، سفر سبز، این راهش نیست و بسیاری دیگر از فیلم های سینمایی اشاره کرد.

سریال دردسر والدین

حمیده خیرآبادی مادر همیشه ماندگار سینمای ایران

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی