بستن ساعت مچی

دست ساعت مچی، راسته یا چپ؟

کد مطلب : 81592زمان مطالعه : 4 دقیقه
ساعت مچی یکی از مهم ترین اکسسوری های کاربردی برای خانم ها و آقایان است بنابراین نکات استفاده و روش صحیح بستن ساعت روی مچ دست را بدانید.

نکاتی که درباره بستن ساعت مچی باید بدانید

همه افراد برای اداره ی امور مربوط به زندگی نیازمند سنجش زمان هستند، به همین خاطر ساعت مچی به یک عنصر مهم در ظاهر هر فرد تبدیل شد. ساعت مچی یک ساعت قابل حمل بوده که به راحتی مانند یک دستبد به روی دست بسته می شود.

قوانینی در مورد چگونگی استفاده از ساعت مچی

رفته رفته با روی کار آمدن و استفاده از این اکسسوری جذاب قوانینی در مورد چگونگی استفاده از ساعت به وجود آمد اما واقعا فرقی می کند چگونه ساعت را و در کدام دستمان ببندیم؟ برای دانستن پاسخ خود مطالعه این بخش از دنیای مد نمناک مفید خواهد بود.

ساعت مچی

ساعت مچی را در دست چپ ببندیم یا راست؟

بیشتر افراد راست دست هستند و از دست راست خود برای انجام کارها استفاده می کنند و شاید به همین دلیل است که ساعت مچی خود را در دست چپ خود می بندند تا ساعت مزاحم حرکات دست و مانع کار آدمی نشود.

حقیقت این است که سمت صحیحی برای بستن ساعت وجود ندارد و بیشتر افراد دستی را برای بستن ساعت انتخاب می کنند که با آن کمتر کار می کنند. اگر شما راست دست باشید و ساعتتان را در دست راست خود ببندید، نوشتن در حالی که ساعت زیر مچ شما احساس شود،کار را دشوار می کند.

همچنین بستن ساعت در دست چپ سبب می شود وقتی با دست تخصصی خود کاری انجام می دهید براحتی بتوانید با بلند کردن دست غیرتخصصی خود از زمان مطلع شوید پس بستن ساعت هیچ دلیل جز راحتی انسان ها ندارد.

دست مناسب ساعت مچی 

چپ دستان ساعتشان را چگونه ببندند؟

به طور کلی ساعت باید بر دست ضعیف بسته شود، اگر شما چپ دست هستید و کارهای خود را بیشتر با دست چپتان انجام می دهید، بهتر است برای انجام راحت کارها و اینکه زمانی که مشغول به کاری با دست قوی خود هستید، دست ضعیف تر شما آزاد بوده و بتوانید زمان را مشاهده کنید.

این روزها، در همه ی فروشگاه ها محصولاتی وجود دارند که به طور خاص برای افراد چپ دست تولید شده اند، اگر چپ دست هستید می توانید یک ساعت مخصوص چپ دست ها را بخرید.

برندهایی مانند «تودور»، مدل هایی را مخصوص افراد چپ دست طراحی کرده اند که دسته ی کوک آن ها به جای این که در سمت راست باشد، در سمت چپ ساعت قرار گرفته تا استفاده از آن برای افراد چپ دست راحت تر باشد.

ساعت چپ دست 

نحوه بستن ساعت مچی در خانم ها و آقایان

ممکن است شنیده باشید که مردان باید ساعتهای خود را در مچ دست راست خود و زنان در سمت چپ خود بیندازند اما هیچ قانونی در مورد انداختن ساعت در سمت راست و چپ وجود ندارد.

تا جنگ جهانی اول، تصور می شد ساعت مچی یک اکسسوری زنانه است اما کم کم مردان با تغییر ظاهر ساعت مچی از این اکسسوری استفاده کردند و این روزها ،ساعت جزو لاینفک پوشش مردان است.

طریقه بستن یک ساعت تاج دار

برای بستن ساعت مچی تاج دار، باید به نکاتی توجه نمایید. تاج ساعت، دستگیره کوچک و گردی برای تنظیم زمان است که چشمه داخلی را کوک می کند و کنار ساعت واقع شده است.

برای بستن ساعت تاج دار دقت کنید، اگر تاج کنار عدد 3 باشد،ساعت مچی برای مچ دست چپ در نظر گرفته شده است زیرا چرخیدن دست راست آسان تر است. اگر تاج کنار عدد 9 باشد، ساعت مچی برای مچ دست راست در نظر گرفته شده است پس تاج تعیین می کند که ساعت را در کدام مچتان ببندید. بیشتر افراد راست دست هستند، به همین خاطر بیشتر ساعت ها با تاج در موقعیت 3 ساعت طراحی شده اند.

قوانین ساعت مچی

مزایای بستن ساعت بر روی دست چپ

بستن ساعت بر روی دست چپ، برای افراد راست دست چندین مزیت دارد که عبارتند از:

  • بستن ساعت بر دست راست سبب می شود احتمال خراشیدگی و آسیب دیدن ساعتتان بیشتر گردد. با بستن ساعت بر روی دست چپ، از ساعتتان در برابر آسیب دیدگی محافظت می کنید.
  • بستن ساعت بر دست راست سبب می شود ساعتتان مانع از انجام کارهایتان شود و همچنین حرکت مچ دستتان را دشوار کند.
  • بستن ساعت بر دست راست سبب می شود نوشتن به کار سخت و ناخوشایندی تبدیل شود.
  • اگر ساعت را بر روی دست چپ خود ببندید به راحتی می توانید به دسته ی کوک آن دسترسی داشته باشید و به راحتی می توانید زمان را تنظیم کنید.
  • اگر ساعت را بر روی دست چپ خود ببندید وقتی با دست راستتان مشغول انجام کاری هستید، نیازی نیست که کار خود را متوقف کنید تا بتوانید ساعت را چک کنید.
  • اگر راست دست هستید و دست راستتان فعالیت بیشتری دارد، بستن ساعت بر روی دست راست باعث می شود که به دلیل ضربه خوردن بیشتر موتور ساعتتان زودتر فرسوده شود.

دست ساعت مچی، راسته یا چپ؟

4.533
این مطلب مفید بود ؟303
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی