تولد
علامت درخواست کمک
اگر شما هم یکی از زنانی هستید که در شرایط نامناسب مثل خشونت خانگی گرفتار شده اید با یک علامت خاص دست میتوانید اطرافیان خود را از این ماجرا مطلع سازید.

میدونین علامت درخواست کمک برای خشونت خانگی علیه زنان چیه؟

یک موسسه، روش جدیدی را برای افراد در معرض خطر ایجاد کرده است تا بدون آگاه شدن فردی که آن ها را تهدید می کند؛ از دیگران درخواست کمک کنند و آن هم علامت درخواست کمک بین المللی است که به شکل خاصی از دست میتواند فردی را متوجه نامناسب بودن وضعیت شما مطلع سازد، وضعیتی مثل خشونت خانگی علیه زنان. با ما در این بخش از نمناک همراه باشید تا با این علامت آشنا شوید.

علامت مخصوص و بین الملل درخواست کمک

برای مثال یک دست باز با انگشت شست قرار گرفته در کف دست که توسط دیگر انگشت ها بسته می شود؛ نمادی از گیر افتادن فرد است. مشاهده یا دادن این علامت نشان دهنده آن است که فرد به کمک فوری نیاز دارد و شاهد باید برای کمک کاری انجام بدهد. یادگیری این علائم و چگونگی انجام آن می تواند کمک بزرگی برای افرادی باشد که دچار مشکل هستند.

چطور این علامت ها را نشان بدهیم؟

این علائم در پاسخ به افزایش تکان دهنده خشونت خانگی در طی چند سال گذشته ایجاد شده است. افرادی که از خشونت خانگی رنج می برند؛ به دلیل گرفتار شدن در خانه با یک متجاوز احتمالی، راه های کمی برای نشان دادن نیاز به کمک یا فرار بدون آگاه شدن مهاجم خود دارند. این علائم به گونه ای طراحی شده است که از طریق تماس چشمی بدون رد و بدل کردن هر چیزی مثل پیامک یا چت، گزارش داده می شوند.

در طول تاریخ، کلمات رمز بسیاری ایجاد شده اند که مردم بتوانند در هنگام خطر از آن ها استفاده کنند، یکی از معروف ترین آن ها " بارش فرشته " است. استراتژی این کلمه این است که اگر کسی آن را به متصدی مراکز امدادی بگوید، یعنی فرد به کمک نیاز دارد. در عصر دیجیتال و با وجود تعاملات اجتماعی کمتر، این نماد های جدید می توانند به یک ابزار حیاتی کمک به مردم برای فرار از موقعیت های خطرناک تبدیل شوند.

علامت کمک بین المللی

اگر این علائم را دیدیم باید چه کاری انجام بدهیم؟

مداخله در وضعیت هایی مانند خشونت علیه زنان یا قاچاق انسان می تواند خطرناک باشد. بنابراین مهم است که احتیاط کنید و با آرامش عمل کنید. اگر می بینید که علامتی داده می شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با فرد مورد نظر به گونه ای تماس برقرار کنید و بپرسید که او به چه چیزی نیاز دارد و از شما می خواهد که چه کاری انجام بدهید.

اگر می بینید که چنین اتفاقاتی در ملأ عام در حال رخ دادن است؛ یک تاکتیک خوب این است که سعی کنید با ایجاد سر و صدا در نزدیکی آن ها یا با تظاهر به این که آن ها را می شناسید؛ اوضاع را تا حدی آرام کنید.

اگر فردی نمی تواند به شما پاسخ دهد یا در خطر فوری قرار دارد، بهتر است که با اورژانس اجتماعی به شماره 123 و یا با پلیس تماس بگیرید. هنگام صحبت با پلیس، مهم است که به آن ها اطلاع دهید که ممکن است وضعیت متشنج باشد و بدون چراغ و آژیر نزدیک شوند تا اوضاع را وخیم تر نکنند.

علامت درخواست کمک بین المللی و خشونت خانگی علیه زنان

4.539
این مطلب مفید بود ؟354
منبع : thelatch / بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی