شستن دست
این روزها شستشوی صحیح دست ها اهمیت زیادی در سلامتی دارد درحالی که بیشتر افراد جهان با بی توجهی به نکات شستن دست باعث بروز مشکلات و بیماری ها میشوند.

اشتباه رایج مردم جهان هنگام شستن دستهایشان

بسیار مهم است که شما بهداشت را رعایت کنید و مراقب موج خطرناک ویروس کرونا باشید که رعایت تمیزی و اصول بهداشتی مهم ترین عامل محافظت از خودتان در برابر بیماری است اما اخیراً سازمان بهداشتی در آمریکا به مردم هشدار داده است و متخصصان اظهار کرده اند که اکثر مردم یک اشتباه بزرگ در رعایت بهداشت دارند، یعنی 99 درصد مردم این کار غلط را انجام می دهند و همین باعث افزایش بیماری ها می شود.

99 درصد مردم دستان خود را به درستی نمی شویند

طبق نظر متخصصان 99 درصد مردم دستان خود را درست نمی شویند و همین باعث ایجاد مشکلات جدی در آن ها می‌ شود و با همین دست هایی که به خوبی تمیز نشده اند، غذا درست می کنند و جرم های خطرناک را در هوا پراکنده می کنند. قطعا می دانیم که بهداشت مهم ترین عامل جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ ها است و اهمیت آن بسیار زیاد است و باید برای جلوگیری از مسمومیت و آلودگی‌ ها دستان خود را خوب بشوییم‌. اگر این دست ها خوب شسته نشوند، در مکان های مهمی مثل آشپزخانه باکتری‌ هایی مثل سالمونلا پراکنده می‌ شود.

اهمیت شستن دست

طریقه صحیح شستن دست ها چگونه است؟

شستن دست ها شاید ساده به نظر برسد اما بسیاری از ما در انجام آن دچار اشتباه می‌ شویم. حداقل باید 20 ثانیه دست خود را با آب گرم و صابون بشویید. اول باید دست خود را خیس کنید تا راحت تر صابون در اطراف آن پخش شود. سپس 20 ثانیه با صابون، دست خود را ماساژ دهید تا تمام مواد شیمیایی آلوده از میان برداشته شود.

اگر کمتر از 20 ثانیه طول بکشد، یعنی همه جرم ها را از بین نبرده اید. تمام لابلا و گوشه و کف دست خود را بشویید و بین انگشتان و زیر ناخن ها را فراموش نکنید. حتماً باید دست ها را با حوله خشک کنید. در غیر این صورت باز هم احتمال انتقال ویروس وجود دارد.

تایم شستن دست اهمیت بسیار زیادی دارد

طبق اطلاعات موجود شستن دست ها اهمیت بسیار زیادی برای جلوگیری از پراکنده شدن جرم و آلودگی ها دارد. شما باید قبل از غذا و بعد از غذا دستان خود را بشویید. اگر خودتان آشپزی می کنید، قبل از آن و بعد از آن حتما دوباره دستان خود را شستشو دهید و بعد از انجام کارهای معمول روزانه مثل دستشویی رفتن، عوض کردن پوشک بچه، دست زدن به هر حیوانی حتی پرندگان یا غذا دادن به حیوانات بیرون از منزل باز هم باید دستان خود را بشویید.

شستن دست ها

یک سوم مردم دنیا اشتباهی بزرگتر در شستن دست ها دارند

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، 99 درصد مردم دستان خود را به طرز غلط می ‌شویند اما یک سوم مردم دنیا یعنی 31 درصد آن ها یک اشتباه بزرگتر را مرتکب می شوند و آن هم این است که قبل از آماده کردن غذا، دستان خود را نمی شویند که همین باعث ایجاد مشکلات جدی و پراکنده شدن جرم ها می شود و مشکلاتی مثل اسهال را ایجاد می‌ کند؛ همچنین احتمال انتقال ویروس تنفسی مثل آنفولانزا، سرماخوردگی معمولی یا حتی کووید با نشستن دست‌ ها قبل از درست کردن غذا رابطه مستقیم دارد.

اشتباه 99 درصد مردم جهان هنگام شستن دست

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : سلامت بدن
وبگردی