شادترین کشور دنیا

شادترین کشور دنیا در سال 2022 معرفی شد

تاریخ انتشار : 1 مرداد 1401کد مطلب : 87957زمان مطالعه : 4 دقیقه
احتمالا شنیده اید که در بعضی کشور ها به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی مردم شادتر هستند، این کشور ها از نظر رفاهی خدماتی میدهند که دانستنش متعجبتان خواهد کرد.

مردم کدام کشور شادترین مردن جهان هستند؟

کیفیت زندگی، خدمات تحصیلی، دسترسی به طبیعت و نوع فرهنگ و آداب و رسوم، همگی در شاد زیستن مردمِ یک کشور مؤثر است. در این قسمت از نمناک قصد داریم به شما بگوییم که مردم کدام کشور ها در دنیا جزء شادترین ها هستند و احساس خوشبختی بیشتری در آن ها موج می زند؛ پس با ما همراه باشید. برای حفظ جذابیت لیست، موارد را از انتها به ابتدا چیده ایم.

10- اتریش

اتریش فرهنگ بسیار غنی دارد‌. مناظر طبیعی در این کشور بی نظیر است و استاندارد زندگی در آن بسیار بالاست. پایتختِ اتریش هم یکی از سر زنده‌ترین شهرهای دنیا محسوب می شود. کیفیت بالای تحصیل، برخورداری از امکانات درمانی و دیگر امکانات مربوط به زندگی، همگی در اتریش دیده می شود؛ همچنین سالن های جذاب کنسرت، موزه و سرگرمی های متنوع برای مردم این کشور چیزی جز شادی و خوشبختی را به همراه نداشته است.

اتریش

9- نیوزلند

کسی نیست که از زیبایی های طبیعت نیوزلند خبر نداشته باشد. جاذبه های طبیعی این کشور آنقدر بالا است که باعث شده سطح خوشحالی مردم افزایش پیدا کند. از طرفی تعادل زیادی بین کار، شغل و زندگی شخصی افراد در این کشور وجود دارد. آب و هوایش نیز بسیار متعادل و مطبوع است. اکثر مردم نیوزلند یک رژیم غذایی سالم دارند که همین به شادی و خوشحالی آن ها بیشتر کمک می کند.

نیوزلند

8- لوکزامبورگ

این کشور وسعت زیادی ندارد و تقریبا بین بلژیک؛ فرانسه و آلمان قرار گرفته است. ملیت های زیادی در آن زندگی می کنند. تقریباً 640 هزار نفر جمعیت دارد؛ اما کیفیت زندگی آنقدر بالاست که مردمش جزء خوشحال ترین ها هستند. وضعیت آن ها از لحاظ اقتصادی بسیار عالی است. درسته که کشور بزرگی نیست؛ اما فرهنگ و تاریخ آن آنقدر غنی است که به شاد زیستن مردمش هم خیلی کمک کرده است.

لوکزامبورگ

7- سوئد

سوئد یکی از لیبرال ترین کشور های دنیا است. مردم آن خیلی آزادانه تصمیم می گیرند و همین باعث شده که سطح شادی شان افزایش پیدا کند. این آزادی و قدرت در انتخاب؛ حتی در دوران محدودیت های کرونا هم زیاد بود و هر کس هرطور که می خواست رفتار می کرد و هیچ‌ کس تحت زور و اجبار، کاری انجام نمی داد. وضعیت خوب اجتماع و فرهنگ غنی این کشور و طبیعت زیبایی که دارد، باعث شده تا مردم شادی داشته باشد.

سوئد

6- نروژ

نروژ از سال 2013 به بعد در لیست کشور های شاد قرار گرفته و یکی از امن ترین کشور های جهان است. میزان جرم و جرائم در آن بسیار کم است و مردم آن زندگی خیلی شادی دارند؛ البته طبیعت زیبای نروژ هم در این مهم؛ بی تاثیر نبوده است. تپه های بسیار سرسبز و زیبا که در جای جای این کشور دیده می شود و شرایط خوب اقتصادی، باعث شده تا مردم زندگی شادی را تجربه کنند.

نروژ

5- هلند

هلند هم یکی از کشور های شاد دنیاست و تعادل بین کار و زندگی شخصی در این کشور موج می زند. مردم خدمات تحصیلی زیادی را در این کشور تجربه می‌ کنند و میزان درآمد آن ها بالاست و اکثر مردم این کشور ثروتمند هستند. در حقیقت فرهنگ و میراث غنی این کشور هم در شاد بودن مردمش بی تاثیر نبوده است.

هلند

4- ایسلند

ایسلند یک از کشور های شاد دنیاست. شرایط خوب اقتصادی، درمانی و کیفیت بالای زندگی باعث شده که مردم سطح رضایت بالایی از زندگی خود داشته باشند؛ همچنین ساختمان ها و جذابیت های بصری در این کشور به شدت چشم نواز هستند و همین باعث افزایش جذابیت شهر های آن شده است.

ایسلند

3- سوئیس

بدونِ شک سوییس هم یکی از شادترین کشور های دنیا است و خیلی از افراد ترجیح می‌ دهند که برای تعطیلات به این کشور سفر کنند و همیشه مورد علاقه توریست ها بوده است. زندگی کردن در سوئیس با مناظر طبیعی که دارد، بی ‌نظیر است. امکانات و رفاه اقتصادی بالای مردم این کشور باعث شده که آن ها جزو شادترین مردم دنیا باشند.

سوئیس

2- دانمارک

دانمارک هم جزء شادترین کشور های دنیاست. استاندارد های اقتصادی و فرهنگی همیشه در این کشور رعایت شده و همه مردم در اجتماع وضعیت خوبی دارند. از لحاظ تحصیلی و درمانی کیفیت بسیار بالایی از خدمات را دریافت می کنند. سواحل زیبا و جذابیت های طبیعی این کشور نیز در شاد بودن مردمش بی تاثیر نبوده است.

دانمارک

1- فنلاند

فنلاند هم یکی از شادترین کشور های دنیا است و خیلی ها ترجیح می دهند که به آن سفر کنند‌. تعادل بین وضعیت درآمد و زندگی در این کشور بسیار بالا است. خدمات اجتماعی و کیفیت بالای زندگی و خدمات تحصیلی باعث شده که مردمش بدون دغدغه زندگی کنند و همین؛ یکی از عواملِ اصلی شاد بودن آن ها می باشد.

فنلاند

شادترین کشور دنیا در سال 2022 معرفی شد

4.718
این مطلب مفید بود ؟171
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی