زندگی مشترک شاد
داشتن یک رابطه زناشویی موفق و شاد راحت نیست اما غیر ممکن هم نیست، کافیست که شما بخواهید و برای رسیدن به یک زندگی مشترک شاد تلاش کنید.

راهکارهای متفاوت تقویت شادی و احساسات در زندگی مشترک

داشتنِ رابطه در زندگی زناشویی فقط به معنای این نیست که ببینید طرف مقابل چگونه با شما رفتار می کند، بلکه به معنای تنظیم احساسات و افزایش آرامش یکدیگر می باشد. بسیار مهم است که شما به یاد داشته باشید؛ احساسات در رابطه اهمیت بسیار زیادی دارند و گاهی اوقات ما این احساسات را نادیده می گیریم. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم به شما چندین راهکار را برای تنظیم احساسات معرفی کنیم که باعث می شود رابطه شادتری را با همسرتان تجربه کنید.

افزایش و بهبودِ هوش هیجانی

تنظیم احساسات به معنای این است که شما قادر باشید هوش هیجانی خود را ارتقا دهید و بهبود ببخشید. هوش هیجانی بالا؛ نشان دهنده توانایی شما در درک و مدیریت احساسات تان است. در واقع اگر توانایی فهم و مدیریت احساسات فردی بالا باشد؛ یعنی به احساسات خود بیشتر مسلط بوده و در زندگی نیز موفق تر خواهد بود. این گونه افراد بهتر ارتباط برقرار می کنند و قادر به همدردی می باشند.

زوج شاد

مدیریت و تنظیم استرس

مدیریت استرس برای تنظیم احساسات اهمیت بسیار زیادی دارد. هر چقدر شما استرس بیشتری داشته باشید، احتمال پرخاشگری ‌تان بیشتر است. وقتی که تحت فشار باشید، ممکن است بدون هیچ دلیلی همسرتان را از خود دور کنید. باید یاد بگیرید که مدیریت استرس را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و تکنیک های از بین بردن آن را یاد بگیرید که یکی از آنها تمرینات تنفسی است.

مدیتیشن

تنظیم احساسات به معنای این است که شما ببینید چقدر خودتان را می شناسید. اینکه بدانید احساسات تان چه تاثیری روی خودتان دارند، باعث می شود تا بهتر بتوانید خود را کنترل کنید؛ اما فهم و درک احساسات راحت نیست.

مدیتیشن بهترین راه برای این است که بفهمید چه کسی هستید؛ در واقع تکنیکی است که هزاران سال است آن را استفاده می کنند و در میان مردم رایج است، فقط باید یک محیط ساکت پیدا کنید، چشمان خود را ببندید و هر چیزی که در درونتان اتفاق می افتد را احساس کنید و جسم و بدنتان را با یکدیگر هماهنگ کنید؛ سپس فرصت این را دارید که به احساسات و افکار خود رجوع کنید تا بتوانید آنها را بهتر کنترل کنید.

مدیتیشن

پذیرفتن احساسات و برقراری رابطه

رابطه زناشویی وقتی سالم پیش می‌ رود که شما بتوانید با طرف مقابل خود بهتر ارتباط بگیرید و در زمان هایی که چالش دارید با هم بهتر ارتباط برقرار کنید و از پسِ رفع آن ها برآیید؛ در واقع اگر به همسرتان هم اجازه دهید تا در چنین شرایطی به شما کمک کند، راحت تر می توانید احساساتتان را تنظیم کنید اما اگر او نداند که در درون شما چه می گذرد، کمکی هم نخواهد کرد و به مرور زمان از هم دلسرد خواهید شد.

راز زندگی شاد با همسر؛ فرمولی که ازش خبر نداری

4.226
این مطلب مفید بود ؟224
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی