امامت امام زمان
امام زمان (عج) در پنج سالگی با شهادت پدرشان امام حسن عسکری(ع) به امامت رسیدند. در این قسمت میتوانید با تاریخ دقیق آغاز امامت حضرت مهدی(عج) آشنا شوید.

تاریخ دقیق آغاز امامت امام زمان در تاریخ شمسی و قمری

روز نهم ماه ربیع الاول برای ما مسلمین یکی از روزهای مهم است چرا که این روز مصادف با نخستین روز امامت و ولایت یگانه منجی عالم بشریت، حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف است که پس از شهادت پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری علیه السلام، به این مقام نائل شده اند.

مسلمانان جهان این روز را جشن گرفته و به شکرانه این روز عزیز فقرا را اطعام می دهند اما تاریخ دقیق آغاز امامت امام زمان در تقویم سال 1402 با چه روزی مصادف است؟ با این بخش از نمناک همراه شوید تا پاسخ سوالتان را بیابید.

تاریخ دقیق آغاز امامت امام زمان در تقویم شمسی برابر است با:

روز دوشنبه 3 ماه مهر سال 1402

تاریخ دقیق آغازامامت امام زمان در تقویم قمری برابر است با:

روز 9 ماه ربیع الاول سال 1445

تاریخ دقیق آغازامامت امام زمان در تقویم میلادی برابر است با:

روز 25 ماه سپتامبر سال 2023

امامت امام زمان 1401

مدت امامت حضرت مهدی (عج)

حضرت امام مهدی (عج) دوازدهمین پیشوای شیعیان، یگانه فرزند حضرت امام حسن عسکری (ع) است که در روز پانزدهم شعبان سال 255 هجری قمری در شهر سامرا چشم به دیدار جهان گشود.

آن حضرت در پنج سالگی با شهادت پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری علیه السلام در سال 260 ه‍.ق و سن 28 سالگی به امامت رسیدند و شهادت ایشان نقطه آغاز امامت حضرت مهدی عج می باشد.

امام زمان (عج) و غیبت صغری و کبری ایشان

غیبت صغری حضرت ولی عصر(عج) از همان سال 260 هجری قمری و در همان روزهای اول امامت حضرت شروع و تا سال 329 پایان یافت، در مدت غیبت صغری که قریب به هفتاد سال بود، حضرت به صورت کلی در غیبت نبودند و بعضی از مردم با حضرت از طریق وکلا دیدار داشتند.

از سال 329 قمری و پس از غیبت صغرا، غیبت کبری امام زمان (ع) آغاز شده است و تا آخر الزمان ادامه خواهد داشت، امام از نظرها پنهان است، اما موجودات از فیض وجودش بهره‌مندند و دعای ایشان شامل حال آنهاست و روزی امام زمان (ع) ظهور خواهد کرد و با ظهور او ظلم و ستم از جهان برچیده خواهد شد.

امسال روز و تاریخ آغاز امامت امام زمان (عج) چندمه؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ز.ت
برچسب : امام زمان
وبگردی