سردرد بعد گریه
گریه کردن عوارضی دارد که حتما هر فردی بعد از گریه آن ها را تجربه کرده است. یکی از این عوارض رایج، سردرد می باشد که انواع مختلفی هم دارد.

چرا بعد گریه، سرم درد میگیره؟

گریه یک پدیده طبیعی است و افراد اغلب پس از تماشای یک فیلم غم انگیز یا هنگام مواجهه با شرایط سخت در خانه یا محل کار گریه می کنند. این یک روش طبیعی برای بیرون راندن احساسات شما است، اما گاهی اوقات ریختن این اشک ها می تواند منجر به چندین عوارض مانند پف چشم، آبریزش بینی، صورت قرمز و بدتر از همه، سردرد بد شود که مقابله با این نوع سردرد مشکل خواهد بود و می تواند کل وضعیت را بدتر کند اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا بعد از گریه شدید سر شما به شدت درد می کند؟ با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه شوید تا به پاسخ این سوال برسید.

سردرد بعد گریه

ارتباط بین گریه و سردرد

تجربه سردردهای تند و زننده بعد از گریه بسیار رایج است و همه باید یکبار در طول زندگی خود آن را تجربه کرده باشند. به گفته دانشمندان، ممکن است این نوع سردرد که پس از گریه های شدید بروز میکند، به دلیل استرس و اضطراب، ناشی از احساسات شدید ایجاد شود.

تجمع احساسی باعث می شود بدن هورمون هایی مانند کورتیزول را ترشح کند، که انتقال دهنده های عصبی را در مغز تحریک می کند و باعث واکنش های فیزیکی مانند گریه، سردرد و آبریزش بینی می شود. با این حال، ما تنها زمانی درد را تجربه می کنیم که بر اثر احساسات منفی اشک می ریزیم.

ارتباط گریه با سردرد

نوع سردردهای بعد از گریه

گریه می تواند انواع مختلفی از سردردها را تحریک کند که سه مورد از آن ها عبارتند از:

سردردهای تنشی:

سردرد تنشی بیشتر از سردردهای دیگر شایع است و این حالت زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه های سر دچار کشش و منقبض می شوند که با درد و ناراحتی در گردن و شانه ها همراه خواهد بود.

سردردهای تنشی

سردردهای میگرنی:

سردردهای میگرنی با انواع دیگر سردردها متفاوت است. در این حالت، فرد درد شدید و ضربان دار را فقط در هر طرف سر تجربه می کند که این دردها اغلب با علائم دیگری مانند تهوع، استفراغ و حساسیت به نور و صدا همراه است. شما می توانید سر درد میگرنی پس از گریه کردن را تنها در صورت مستعد شدن به آن تجربه کنید.

سردردهای سینوسی:

چشم ها، بینی، گوش ها و گلو همه ما از نظر داخلی به هم متصل هستند بنابراین، گریه طولانی می تواند سینوس های ما را تحت تأثیر قرار دهد. اشک های هنگام جاری شدن از چشم ها، به مجاری سینوسی نیز وارد می شوند.

هنگامی که اشک و مخاط جمع می شود، بر پیشانی فشار وارد می کند و باعث سردرد می شود. سردرد سینوسی ناشی از گریه، به علت وجود قطرات اشک و موکوس و فشار ناشی از این مواد است.

سردردهای سینوسی

راه حل رفع سردرد بعد گریه

سردرد بعد گریه به طور کلی خفیف هستند و پس از مدتی خود به خود برطرف می شوند. اما اگر نمی توانید با آن کنار بیایید، در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای تسکین آن امتحان کنید.

  • برای مدتی در یک مکان آرام و تاریک استراحت کنید.
  • از مسکن های در دسترس مثل ایبوپروفن، استامینوفن و... استفاده کنید.
  • کمپرس گرم یا سرد را روی گردن یا چشم خود قرار دهید.
  • چای زنجبیل بنوشید.
  • مقدار زیادی آب بنوشید.
  • مقداری غذای غنی از منیزیم بخورید.

دلیل سردرد بعد از گریه و راه حلش

4.636
این مطلب مفید بود ؟333
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی