ترفند های سلامتی
لازمه ی شادی و بی نقص بودن زندگی داشتن سلامتی است پس برای حفظ سلامتی میتوان ترفند های مفیدی را انجام داد که علاوه بر سرحال تر شد سلامتی را افزایش دهید.

ترفندهای ساده و راحت برای سلامتی بدن

اگر به دنبال این هستید که استرس‌ های زندگی را پشت سر بگذارید، تا یک زندگی بدون نقص داشته باشید‌؛ بهتر است که اول از همه به سلامتی خود فکر کنید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک راهکار های بسیار مفیدی را ارائه می دهیم که خیلی از شما از آن خبر ندارید؛ اما می‌ تواند ترفندی برای سلامتی‌ تان باشد. پس با ما همراه باشید.

استفاده از دانه چیا برای رفع یبوست

دانه چیا جزء دارو های سنتی است که برای بهبود یبوست و به کار افتادن روده از آن استفاده می کنند. دارای فیبر نامحلول است که باعث نرم شدن مدفوع شده و خارج شدن آن را آسان تر می کند. کافی است که دو قاشق غذاخوری دانه چیا را داخل یک لیوان آب بریزید و آن را خوب هم بزنید و چند دقیقه صبر کنید و بعد میل کنید‌.

دانه چیا

ماساژ روده بزرگ برای گوارش راحت تر

ماساژی را انجام دهید که باعث بهبود وضعیت گوارشی تان خواهد شد. به آرامی دراز بکشید و ماساژ را از زیر دنده از راست به چپ شروع کنید و کم کم به سمت پایین شکم و سمت چپ بروید؛ سپس با یک حرکت به سمت داخل و مرکزِ پایینِ شکم تان به ماساژ پایان دهید و این کار را سه تا پنج بار تکرار نمایید.

راهکاری برای سریع و راحت تر خوابیدن

اگر شب ها نخوابید، نمی توانید در طول روز احساس سلامت و شادابی داشته باشید. برای اینکه سریع تر بخوابید، باید آرام دراز بکشید، بدن خود را ریلکس کنید و روی تنفس تان تمرکز داشته باشید تا در عرض دو دقیقه خوابتان ببرد. انجام این کار باعث آرام شدن صورت و عضلات تان می‌ شود. دم و بازدمِ درست و اصولی باعث می شود تا قفسه سینه، ساق پا، و ران آرام باشد؛ از طرفی چه بهتر که یک صحنه آرامش بخش را هم در ذهنتان تصور کنید.

خوابیدن آرام

تغییر سریع روحیه

عصبانیت یک واکنش طبیعی است که در شرایط مختلف ایجاد می گردد. زمانی که عصبی هستید، باید بدانید که چگونه خودتان را کنترل کنید. راهکار های زیادی برای مدیریت خشم وجود دارد؛ اما یکی از آسان ترین راه ها این است که صدای خود را کنترل کنید و آرام صحبت کنید. خواهید دید که به طور اتوماتیک آرامش بیشتری پیدا می کنید و از عصبانیت شما جلوگیری خواهد شد.

حذف کردن شکر و شیرین کننده داخل قهوه

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است. اگر شما هم عاشق کافئین هستید؛ اما نمی توانید تلخیِ قهوه را تحمل کنید، بهتر است که نمک را جایگزین شکر کنید. کافی است مقدار کمی نمک داخل قهوه تان بریزید تا با طعم اعجاب انگیز آن مواجه شوید و تلخی آن را کم کنید، بدون این که از شکر مضر استفاده کرده باشید.

با این فرمول، روز به روز سالم و سرحال تر میشی

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی