جوان ماندن
افراد راه های سخت و حتی خطرناکی مانند جراحی را برای جوان ماندن امتحان میکنند اما با مصرف ماده غذایی جوان کننده، به راحتی پوستی جوان تر از سن خود خواهید داشت.

برای حفظ جوانی و جوان ماندن، تخم کتان مصرف کنید

همانطور که می دانید پیر شدن و بالا رفتن سن اجتناب‌ناپذیر است؛ اما این که شما در طول زندگی چگونه با بدن خود رفتار می کنید، باعث می‌ شود تا در آینده جوان تر یا پیر تر از سن تان به نظر برسید. داشتن یک سبک زندگی سالم نقش بسیار مهمی را در این باره ایفا می‌ کند که رژیم غذایی حرف اول را می زند. در واقع شما باید از منابع غذایی مغذی و سالم استفاده کنید تا جوان تر بمانید.

افزودن تخم کتان به برنامه غذایی و فواید آن

تخم کتان منبعی از چربی های سالم است و فواید زیادی دارد و قطعاً به جوان ماندن تان هم کمک خواهد کرد. مهم ترین فواید تخم کتان برای کمک به جوان ماندن در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک آورده شده است.

جلوگیری از بیماری

رژیم های غذایی روزمره کالری، شکر، سدیم و چربی سطح بالایی دارد و خطر چاقی و بیماری های مزمن مانند دیابت نوع دو را بالا می برد؛ اما تخم کتان عاملی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های حاصل از مصرف این غذاهای فرآوری شده است.

تخم کتان

سطح بالای امگا 3

تخم کتان مقدار زیادی اسید چرب امگا 3 دارد که برای جلوگیری از پیری، سلامت مغز و سلامت قلب اهمیت بسیار زیادی دارد و تاثیرات مثبت آن بی نهایت است و دارای خواصی ضد سرطانی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هم می باشد.

حاوی پروتئین

یکی از علت‌ هایی که باعث می شود تخم کتان بتواند به جوان ماندن تان کمک کند، این است که حاوی پروتئین است و در نتیجه از، از بین رفتن توده عضلانی جلوگیری کرده و باعث تقویت ماهیچه ها و عضلات خواهد شد.

اینو به غذات اضافه کن تا جوون و جذاب بمونی

536
این مطلب مفید بود ؟360
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی