خرید سالم
مواد غذایی سالم در روتین زندگی شما تغییرات زیادی ایجاد می کند و سلامت شمارا تحت تاثیر قرار می دهد، پس بهتر است در زمان خرید مواد غذایی نکاتی را رعایت کنید.

راز و رمز هایی متفاوت در خرید سالم مواد غذایی و خوراکی ها

قطعاً همه ما دوست داریم که مواد غذایی سالم بخوریم تا هم زیبا باشیم و هم طول عمر بالاتری داشته باشیم. به طور کل هیچ کس بدش نمی آید که در طول زندگی، راحتی، آسایش کافی و سلامت بدنی را تجربه کند. به همین دلیل در این قسمت از نمناک قصد داریم راز و رمزهایی را به شما معرفی کنیم که باعث می‌ شود در خرید خوراکی ها کاملا سالم عمل کنید.

هر سالمی؛ سالم نیست

بله! جمله را درست خواندید. شاید فکر کنید که یک کارخانه یا یک برند همیشه هر چیز را به سالم ترین حالت ممکن تهیه می‌ کند اما نوع تولید محصولات مختلف، حتی در یک کارخانه هم متفاوت است‌ و از طرفی هر ماده غذایی که روی آن خاصیت هایش نوشته شده باشد، دلیل نمی شود که قطعاً محصول سالمی باشد. پس خودتان باید تحقیق کنید.

خرید خانه

به دنبال لیست های کوتاه مواد تشکیل دهنده باشید

هنگامی که می خواهید غذاهای بسته بندی شده خریداری کنید، لیست مواد تشکیل دهنده آن را چک کنید. سعی کنید لیست های کوتاه تر و ساده تر را انتخاب کنید، زیرا احتمال این که مواد مضر در آن ها به کار رفته باشد، کمتر است. محصولاتی را خریداری کنید که نگهدارنده ندارند و خیلی از شیرین‌ کننده‌ های مصنوعی در آن ها استفاده نشده است.

مراقب محصولات بدون کلسترول باشید

چربی طبیعیِ کلسترول فقط در محصولات حیوانی مانند گوشت قرمز، گوشت ماهی، تخم مرغ، شیر و کره وجود دارد اما چرا بعضی از محصولات گیاهی روی بسته بندی هایشان با فونت بزرگ می نویسند فاقد کلسترول؟! زیرا می دانند که مردم به سطح کلسترول توجه می کنند، در نتیجه فراموش می کنند که مواد گیاهی اصلاً کلسترول ندارند و این کاملاً بدیهی است. پس فکر نکنید محصول گیاهی که روی آن نوشته شده بدون کلسترول، محصول خیلی خوبی است زیرا قاعدتاً مواد گیاهی نباید کلسترول داشته باشند.

خرید سبزیجات

معنی ارگانیک را واقعاً درک کنید

شاید به خیال خودتان این که برچسب ارگانیک روی مواد غذایی خورده باشد، کافی است اما اینگونه نیست‌ محصول ارگانیک یعنی محصولی که دستکاری در آن اتفاق نیفتاده است و فقط نباید روی برچسب یا پکیج اکتفا کنید. پس از جایی خرید کنید که مطمئن باشید محصولات تازه و ارگانیک به شما تحویل می دهند.

به بعضی چیزها شک کنید

احتمالا برای تان پیش آمده؛ محصولی را خریداری می کنید که علتش وجود برچسب طبیعی است که روی آن خورده و فکر می‌ کنید که کاملاً ارگانیک است اما باید به هر چیز طبیعی و ارگانیک در فروشگاه مشکوک باشید و تا انتهای قضیه پیش بروید. در مورد آن تحقیق کنید و خودتان کیفیت محصول را بسنجید و در این باره مطمئن شوید.

کیفیت مواد غذایی

همیشه ماشین حساب داشته باشید

زمانی که وارد فروشگاه می‌ شوید، احتمالاً می خواهید که بعضی از محصولات را با هم مقایسه کنید و ببینید که کدام یک ارزش غذایی بیشتری دارند اما ممکن است یک محصول ارزش غذایی خودش را به ازای هر یک فنجان گفته باشد و محصول دیگر ارزش غذایی خودش را به تعداد؛ بیان کرده باشد که فقط ماشین حساب است که به شما کمک می کند تا ارزش غذایی را خودتان حساب کنید.

به دنبال محصولات کامل باشید

بله این روزها مردم بیشتر به دنبال غلات کامل هستند. پس بهتر است که محصولات این چنینی را جدا خریداری نکنید و همیشه به جای نان گندم، به دنبال نان غلات کامل باشید که مقوی تر است.

خرید نان سالم

به دنبال مواد خوراکی آبکی نروید

اگر در محصولی آب به کار رفته باشد، حتما آن را جزو اولین ماده معرفی می کنند و شما می توانید متوجه این موضوع شوید. بهتر است خیلی از مواد حاوی آب استفاده نکنید، زیرا به مرور زمان بافت و طعم آب موجود در آن تغییر می کند. البته باید مراقب مواد غذایی مثل سوپ های آماده باشید، زیرا داخل آن ها آب هست اما آب در اول لیست معرفی نشده و شاید آن را نبینید.

برای خرید سالم مواد غذایی این چیزها رو بدون

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : نکات خرید
وبگردی