جلوگیری از سکته
سکته رایج و کشته ترین دلیل مرگ و میر در ایران است پس برای داشتن عمری طولانی تر به کمکی احتیاج دارید که این مشکل را حل کرد و از سکته جلوگیری کند.

بهترین راه و روش برای پیشگیری از سکته مغزی و قلبی

یکی از مهم ترین کار هایی که می توانید برای افزایش طول عمر خود انجام دهید، این است که از قلب تان مراقبت کنید؛ چرا که بیش از 80 درصد بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میرِ بر اثر آن، به خاطر حمله قلبی و سکته اتفاق می‌ افتد. در واقع بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در کشور های بزرگی مانند ایران است که خوشبختانه شما می توانید خطر این حمله را با تغییراتی در سبک زندگی که ساده هم هستند، کاهش دهید.

ورزش منظم

هیچ چیز به اندازه ورزش منظم برای افزایش سلامت قلب و کاهش خطر حمله قلبی موثر نیست. فرقی ندارد که چه ورزشی انجام می دهید؛ در هر صورت تحرک جسمی باعث کاهش مشکلاتی مثل تپش قلب، فشار خون، گرفتگی عروق و رگ ها و تقویت ماهیچه های قلب خواهد شد.

ورزش کردن

رژیم غذایی سالم

کاهش مصرف غذا های صنعتی، کاهش مصرف قند و شکر، کالری و استفاده بیشتر از غذا های گیاهی برای سلامت قلب معجزه می کند.

قطعِ مصرف دخانیات

حتما سیگار را ترک کنید که راهکار مناسبی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سکته و مرگ و میر می باشد.

ترک سیگار

 کنترل کلسترول و فشارخون

به جای این که در مورد علائم سکته و بیماری قلبی هوشیار عمل کنید، سعی کنید که خودتان کاری کنید تا این اتفاق نیفتد و این کار را از طریق کنترل فشار خون و سطح کلسترول به انجام برسانید.

جلوگیری از سکته فقط با این 4 شماره

57
این مطلب مفید بود ؟70
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
برچسب : سکته قلبی
وبگردی