حمله قلبی
حمله قلبی عامل اول مرگ و میر در دنیا است و برخی رفتار ها احتمال ابتلا به این مشکل را چند برابر خواهد کرد پس باید قبل از بروز حمله قلبی این اخلاق را ترک کنید.

خصوصیاتی در شما که خطر حمله قلبی را افزایش میدهد

سطح اضطراب و استرس، نامنظم بودن خواب، وضعیت زندگی زناشویی، کاری و حتی کیفیت هوای محلی که در آن زندگی می کنید، همگی می‌ توانند عاملی برای حمله قلبی یا بالعکس؛ جلوگیری از آن باشند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک در مورد این موضوع که چه عواملی باعث حمله قلبی می شوند؛ اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بر سر کوچک ترین چیزها عصبانی می شوید

برخی از احساساتِ افراد هستند که خطر حمله قلبی را افزایش می دهند. محققان در دانشگاه استرالیا روی 313 بیمار آزمایشاتی انجام دادند آن هایی که سابقه حمله قلبی داشتند، سطح عصبانیت و استرس شان خیلی زیاد بود؛ یعنی حداقل دو ساعت قبل از این اتفاق، همه یک بحران استرس و خشم را پشت سر گذاشته بودند. در واقع یافته ها نشان داد که اگر شما عصبانیت شدیدی را تجربه کنید، همین موضوع عامل افزایش خطر حملات قلبی در چند ساعت بعد خواهد بود.

سریع عصبانی شدن

زمان زیادی را پای صفحات الکترونیکی سپری می ‌کنید

اگر تایم زیادی با کامپیوتر کار می کنید، مدت زمان زیادی تلویزیون می بینید و یا کارتان با موبایل بیشتر از 4 ساعت در روز می باشد، در معرض خطر بیماری قلبی عروقی مانند حمله قلبی هستید. در واقع اگر تایم طولانی بنشینید، آنزیمی که باعث می شود گرفتگی رگ ها برطرف شود، در بدن تان مختل خواهد شد. در صورتی که اگر بین هر بار نشستن؛ از جایتان بلند شوید و 20 دقیقه راه بروید، این خطر کاهش خواهد یافت، زیرا تولید آنزیم تنظیم می شود.

شب ها کمتر از 6 ساعت می خوابید

مطالعات نشان می دهند که خواب کمتر از 6 ساعت باعث می شود تا افراد پنج برابر بیشتر در معرض حمله قلبی نسبت به کسانی باشند که شب ها 7 الی 8 ساعت را کامل می خوابند.

در فضای پر از دود زندگی می کنید

مه و دود غلیظ نه تنها برای قلب ضرر دارد، بلکه به ریه هم آسیب می زند. مطالعات در سال 2016 نشان داده است؛ اگر در فضایی زندگی می کنید که آلودگی هوا زیاد است، بدانید که در معرض خطر بیماری های قلبی هستید. قرار گرفتن در معرض غلظت بالای آلودگی هوا تا 48 درصد خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد.

آلودگی هوا

روز های اول فصل است

سه روز اول فصلِ جدید؛ خطر بیشتری برای حملات قلبی دارد و تحقیقات هم ثابت کرد که 24 درصد افزایش خطر حمله قلبی در سه روز بعد از فصل بهار یا بعد از تغییر هر فصل وجود دارد که تا پایان هفته اول؛ این خطر کاهش پیدا می کند.

دمای محل زندگی شما خیلی پایین یا خیلی بالا است

هوای خیلی سرد یا هوای خیلی گرم افراد را در معرض خطر حملات قلبی قرار می دهد؛ یعنی اگر شما در معرض دمای زیر منفی 8 درجه سانتی گراد باشید، تا دو روز بعد، خطر حمله قلبی در شما تا 36 درصد افزایش پیدا می کند. از طرفی دمای بالای 20 درجه هم عاملی برای افزایش خطر حمله قلبی خواهد بود.

از همسرتان جدا شده و شکست عشقی داشته اید

یک مطالعه 18 ساله روی تقریباً 16000 آقا و خانم بین سنین 45 تا 80 سال انجام شده که حداقل همه آن ها یک بار ازدواج کرده بودند. مطالعات نشان داد خانم هایی که طلاق گرفته بودند، 25 درصد در معرض خطر بیشتری برای حمله قلبی نسبت به کسانی بودند که ازدواج آنها پایدار بود. خانم هایی که دو بار یا بیشتر طلاق گرفته بودند، 77 درصد خطر بیشتری برای حمله قلبی داشتند. همین موضوع کاملا در مورد آقایان هم صدق می کرد.

شکست عشقی

یک بلای طبیعی را پشت سر گذاشته اید

تجربه سیل، زلزله یا آتشفشان نه تنها از لحاظ ذهنی و احساسی شما را درگیر می‌‌ کند، بلکه جسم تان را هم دستخوش تغییراتی قرار خواهد داد. مطالعات نشان می دهند که تا چند سال بعد از تجربه طوفان کاترینا در سال 2005 حملات قلبی در بین مردم زیاد شده بود. در حقیقت بعد از این بلایای طبیعی مشکلاتی مانند فشار خون و گرفتگی عروق و دیابت هم بیشتر خواهد شد.

هشدار؛ حمله قلبی به این افراد خیلی نزدیکه !!

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
برچسب : سلامت قلب
وبگردی