تاثیرگذاری روی شوهر
اگر احساس می کنید که رفتار شوهرتان با شما مناسب نیست، می توانید با استفاده از ترفندهای کارآمد و موثر، منجر به تاثیرگذاری روی شوهرتان شوید.

به شوهرتان کمک کنید تا مرد بهتری باشد

همه زن ها دوست دارند که همسرشان در تمام زندگی مایه افتخار خود و فرزندانشان باشند اما برخی از آنان به اشتباه رفتارهایی با همسرشان می کنند که آنها را از زندگی دلسرد و انگیزه آنها را از بین می برند.

در مقابل بانوانی وجود دارند که با رفتار خوب و حساب شده به همسر خود کمک می کنند که مرد بهتری برای آنان باشد، به نظر شما راز این زنان موفق در چیست و آنها چه رفتارهایی انجام می دهند. اگر به عنوان یک زن همیشه در فکر این هستید که چطور عشق و علاقه خود را به شوهرتان نشان دهید و از آن در جهت رشد و تقویت شوهرتان استفاده کنید، با این بخش از خانواده پلاس نمناک همراه شوید.

تحسینش کنید

 فرزندانتان رفتار شما با پدرشان را می بینند و از آن به ویژه در دوران جوانی الگو می گیرند. به آنها بگویید پدرتان مرد فوق العاده ای است و شما را دوست دارد و محافظتتان می کند و از داشتن چنین پدری خوش بختید. اینگونه همسر شما تشویق می شود و می تواند برای موفقیت و رضایت آنها موثرتر و با اقتدار بیشتر تلاش  کند اما چه فایده ایی برای شما دارد؟ یک همسر ایده آل دارید که پدر خوبی برای بچه هاست و شما هم می توانید آنگونه که دوست دارید تربیت شان کنید.

رفتار با شوهر

مقابل دیگران به او احترام بگذارید

 همه ما می خواهیم بر اساس شایستگی های خود مورد قضاوت قرار بگیریم، حقیقت این است که دیدگاه افراد نسبت به شما بر نظر آنها در مورد همسر تان تأثیر می گذارد و برعکس. وقتی با همسرتان صادق، مهربان و .... رفتار می کنید، طرز فکر دیگران را نیز در مورد همسرتان شکل می دهید.

او را درک کنید

برای نشان دادن علاقه به همسر و ایجاد علاقه در او او را درک کنید و برخی مسائل را از دید او ببینید. تلاش برای درک زندگی افراد دیگری که متفاوت هستند به ما کمک می کند تا جهان بینی مان را توسعه داده و این تفاوت را بتوانیم بیشتر بپذیریم. 

درک کردن شوهر

از نظراتش حمایت کنید

 مسئولیت مردها در تامین امرار معاش خانواده بسیار سنگین است حتی در این دوران مدرن که بسیاری از خانم ها شاغل هستند و از نظر مالی به آنها کمک می کنند باز هم  فشار زیادی را  به دوش  می کشند اما، می توانید با حمایت از نظراتش و برنامه ریزی های بلند مدت کمکش کنید. هر چند هر دوی شما می توانید اهداف و اولویت های کلی خود را داشته باشید، اما در نهایت در یک تیم هستید و به همسرتان اطمینان دهید  همیشه و در شرایط سخت پشت او هستید.

شوخ و سرزنده باشید

زندگی می تواند گاهی اوقات جدی و استرس آور باشد پس جنبه های منفی را از زندگی خود دور کنید و زمان خوشی را برای خودتان ایجاد کنید، اینگونه همسرتان با دیدن سرزندگی شما بیشتر از کنار شما بودن لذت خواهد برد.

شوخ طبعی

رشد فکری او را تشویق کنید

 به نظر می رسد برای زنان آسان تر است که راهی برای تشویق و رشد فکری  پیدا کنند که برای ثبات فردی و خانوادگی حیاتی است اما مردان برای رشد به راهنمایی و حمایت نیاز دارند! از مشارکت او در گروه ها حمایت کنید یا به گروهی از زوجین بپیوندید تا مهارت های خود و همسرتان را رشد دهید.

لبخند بزنید

مردان از خانم هایی که دائم سرزنش کرده و غر می زنند، گریزان هستند و بیشتر جذب کسانی می شوند که لبخند می زنند پس به جای سرزنش همسرتان با او مهربان باشید و لبخند بزنید تا او نیز با شما همانگونه رفتار کند.

لبخند زدن

تکیه گاه محکمی برای او باشید

این دوره روزگار سخت می گذرد و شرایط مالی و اشتغال آن را دشوارتر کرده است و حتی یک مرد موفق و خوش بین هم گاهی کم می آورد. همه ی ما گاهی به کسی نیاز داریم تا به ما گوش دهد شوهر هم مستثنی نیست پس اگر با ناراحتی به خانه آمد خانه را محلی آرام و امن کنید و با او یکدل باشید .

بخشنده باشید

برای اینکه همسرتان مرد بهتری شود، نباید دائم او را سرزنش و تحقیر کنید بلکه باید از خطاهای کوچک او بگذرید و بخشنده باشید. خودخواه بودن قطعا جذابیت را با خود به همراه ندارد. 

بخشنده بودن

ارتباط چشمی قوی برقرار نمایید

چشم، پنجره ای به سوی روح است پس همیشه به همسرتان عاشقانه نگاه کنید و هیچگاه فرصت خیره شدن و نگاه کردن ثابت به همسرتان را از دست ندهید تا عشقتان کمرنگ نشده و همیشه عاشق بمانید.

تفکر خود را تغییر دهید

اگر  می دانید که وضعیت کنونی شما و همسرتان خوب نیست و می خواهید او را دوست داشته باشید باید در تغییر افکار به او کمک کنید اما اگر بخواهید شخصیت او را همانگونه که هست بپذیرید باعث می شود همانطور بماند. در واقع دوست داشتن به معنای انجام هر کاری است که به نفع اوست نه رها کردن او با هر ویژگی که دارد.

طرز تفکر

چند پیشنهاد دیگر برای کمک به بهتر شدن شوهرتان

 1. اگر کارهای مذهبی انجام می دهید یا دعایی  را با هم می خوانید او را در این مدت تشویق کنید.
 2. وقتی می بینید که به دیگران خوبی می کند ، به او یادآوری کنید که خدا چقدر او را دوست دارد.
 3. در حین کار به او پیام دهید و به او بگویید که چقدر به او افتخار می کنید که سخت کوش است.
 4. به کارهایی که انجام می دهد علاقه نشان دهید.
 5. شجاعت او را تحسین کنید.
 6. نظر او را در مورد موضوعی بپرسید و در نظرات بنویسید:"من برای نظر تو ارزش قائل هستم."
 7. یادآوری کنید که چقدر به او اعتماد دارید.
 8. به بهترین ویژگی های او توجه کنید و آن را مطرح کنید.
 9. بگویید که چقدر شخصیت او را دوست دارید.
 10. از کارهایی که انجام می دهد تشکر کنید، حتی اگر انتظار دارید آنها را انجام دهد.
 11. به او بگویید باعث می شود احساس امنیت کنید. 
 12. ویژگی هایی که می دانید او در مورد آنها مطمئن نیست، این ویژگی ها را تقویت کنید این به بالا رفتن اعتماد به نفس کمک می کند.
 13. نحوه لباس پوشیدن او را جذاب جلوه دهید. 
 14. نحوه دوست داشتن یکدیگر باید تصویری از نحوه دوست داشتن خدا باشد، خدا دوست دارد ما یکدیگر را بسازیم.
 15. به جای ناراحت شدن در مورد ویژگی هایی که دوست نداریم او را به انجام کارهایی را که دوست دارید تشویق کنید تا در نهایت باعث شود شوهرتان مرد بهتری باشد.

چگونه میتوانید از شوهرتان مرد بهتری بسازید؟

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی