ارتفاع پرواز پرندگان

بلند پروازترین پرندگان دنیا

کد مطلب : 78020زمان مطالعه : 3 دقیقه
در بین تمام پرندگان جهان، پرندگانی وجود دارند که در بلندترین ارتفاع پرواز می کنند. از بلند پروازترین پرندگان دنیا می توان به کرکس، لک لک سفید و لاشخور ریش دار اشاره کرد.

پرندگانی که در بالاترین ارتفاع پرواز می کنند

پرواز کردن مانند یک پرنده، رویای هر انسانی است. البته ما هم هواپیما داریم و می توانیم در آسمان ها پرواز کنیم اما بعضی از پرندگان هستند که ارتفاع بسیار بالاتری از هواپیما می گیرند. در این قسمت از گوناگون نمناک 10 مورد از مرتفع ترین پرواز های پرندگان را به شما معرفی خواهیم کرد.

کرکس آند _ 4572 متر

این کرکس آمریکایی، یک پرنده است که در فراز آسمان های آمریکای جنوبی پرواز می کند. این پرنده نسبتاً بزرگ است و بیش از 15 کیلو وزن دارد و تقریباً مرتفع ترین پرنده جهان محسوب می شود و عاشق این است که در باد پرواز کند.

کرکس آند

لک لک سفید_ 4876 متر

لک لک سفید گردن نسبتاً بلندی دارد که طول آن به یک متر هم می رسد. معمولاً در نواحی گرم و آسیای مرکزی و غربی زندگی می کند. این لک لک ها پرندگان مهاجر بسیار قدرتمندی هستند و فصل زمستان را در نواحی مرطوب آفریقا زندگی می کنند.

پرنده نوک دراز آبی_ 6096

این پرنده ی مهاجر بسیار قدرتمند است. منقار بسیار بلندی دارد و معمولاً در آلاسکا و نواحی سرد استرالیا و نیوزلند زندگی می کند و به بلندترین ارتفاع گیر مهاجر بدون توقف معروف است.

پرنده نوک دراز آبی

مرغابی وحشی_ 6400 متر

مرغابی وحشی یک پرنده مهاجر در آمریکای شمالی و اروپا است. سر او سبز رنگ است و منقار زرد روشن دارد. قبل از شروع زمستان به نواحی جنوبی می رود که در آن دمای هوا معمولی است. معمولا بین 300 تا 1200 متر اوج می گیرد اما سابقه پرواز در ارتفاع 6400 متری را هم داشته است.

لاشخور ریش دار_ 7315 متر

لاشخور ریش دار جزء گونه های بزرگ لاشخور است که در نواحی کوهستانی اروپای جنوبی ساکن است و می تواند تا ارتفاع بسیار زیادی را با وزن بین 5 تا 7 کیلو گرم پرواز کند. بال های این پرنده بسیار قدرتمند و بزرگ هستند و آن را به فراز قله های بلند می رساند.

لاشخور ریش دار

زاغ آلپ_ 8077 متر

این پرنده سایز نسبتا معمولی دارد و بر فراز کوه ها پرواز می کند. محل زندگی آن هم قله های کوهستانی اروپای جنوبی و آسیای مرکزی است. رنگ آن معمولاً زرد است و منقاری به رنگ زرد روشن دارد . لانه آن نیز جزء مرتفع ترین لانه پرندگان در جهان محسوب می شود.

قوی فریاد کش_ 8229

این پرنده یک مهاجر بزرگ است که در چمنزارها و دریاچه ها هم زندگی می کند. گردن بسیار بلندی دارد، منقار او زرد و سیاه است و در فصل زمستان به دانمارک، آلمان و بریتانیا مهاجرت می کند.

قوی فریاد کش

غاز پیشانی سفید_ 8839 متر

این پرنده مهاجر می تواند تا ارتفاع بیش از 8000 متری هم پرواز کند که بالاتر از کوه اورست است. معمولاً بومی آسیای مرکزی می باشد که به راحتی بر قله های هیمالیا پرواز می کند که در آن دمای هوا به شدت پایین است. این پرنده ظرفیت ریه بسیار بالایی نسبت به انواع دیگر غازها و پرندگان دارد و سلول های خونی او بسیار زیاد هستند.

غاز پیشانی سفید

اردک ماهیخوار معمولی_ 10058 متر

این پرنده دومین پرنده مرتفع در جهان می باشد که می تواند بر فراز هیمالیا پرواز کند که در نوالی اروپا و آسیا زندگی می کند و سایز آن چیزی بین 1.8 و 2.4 متر است و شکل آن حین پرواز شبیه به حرف V است.

کرکس راپل گریفون _ 11277 متر

نام این پرنده به عنوان مرتفع ترین پرنده جهان به ثبت رسیده است و بر فراز قله ها پرواز می کند که فشار هوا در آن بسیار کم است اما به دلیل وجود ریه های قوی، نفس کشیدن را در ارتفاع بالا برای او راحت تر می کند.

پرندگانی که رکورد بلندترین ارتفاع پرواز را دارند

3.113
این مطلب مفید بود ؟85
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی