سرگرمی خانم ها
خانم های خانه دار که وقت خالی زیادی دارند می توانند برای پرکردن اوقات فراغت و بیکاری از فعالیت های مفید و لذت بخشی برای تحرک و تقویت مغزشان انجام دهند.

فعالیت هایی مفید و جذاب برای ایام بیکاری و اوقات فراغت

آیا به عنوان یک خانم به دنبال سرگرمی ای هستید که بتوانید از آن لذت ببرید؟ همه ما در هفته 23 ساعت را صرف تکست دادن، ایمیل دادن و شبکه های اجتماعی می کنیم.

کار با دستگاه های دیجیتال که نیاز به هیچ فکر کردنی ندارند، باعث شده است که یک سبک زندگی بی تحرک داشته باشیم اما بهتر است که به جای انجام چنین کارهایی به دنبال سرگرمی های مورد علاقه خود باشید.

انجام کار های واقعی به دور از فضای مجازی، باعث می شود که بتوانید فواید بیشتری را به ذهن و جسم خود برسانید اما به نظر شما چه کارهایی می توان انجام داد که هم به آن علاقه داشته باشید و هم وقت خالی خود را پر کنید و هم آرامش بیشتری را در زندگی به جریان بیاندازید؟ در این قسمت از نمناک نمونه هایی از این فعالیت ها برای پر کردن وقت خالی خانم ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. انجام تمرین های ذهنی

همه ما از جمله خانم ها نیاز داریم که ذهن خود را تقویت کنیم؛ مخصوصاً زمانی که سنمان بالا می رود، باید این تمرین ها را بیشتر کنیم تا عملکرد ذهن در حالت متناسب نگه داشته شود. پس شما نیز می توانید با انجام این کارهای جدید ذهن خود را تقویت کنید.

تمرین های ذهنی

2. مسافرت به مکان های جدید

مسافرت هم می تواند یکی از سرگرمی افراد باشد ؛ مخصوصاً در زمان هایی که به مکان هایی سفر کنید که قبل آن جا را ندیده اید. اصلاً هم نیازی نیست که حتما پول زیادی خرج کنید. فقط می توانید برای پر کردن وقت خالی خود سفر کنید.

3. تماشای مستند های هیجان انگیز

کانال های زیادی برای تماشای مستند های آموزشی سرگرم کننده یا حتی ترسناک وجود دارد. پس بهتر است ژانر مورد علاقه خود را پیدا کنید و به تماشای مستند بنشینید. می توانید یکی دو نفر از دوستانتان را هم دعوت کنید و با یکدیگر به تماشای این مستند ها بنشینید که قطعا هیجان بیشتری را تجربه خواهید کرد.

4. سینما رفتن

با وجود سایت هایی مثل فیلیمو و ... شاید دلتان بخواهد دیگر همیشه در منزل فیلم های جدید را تماشا کنید اما هیجانِ رفتن به سینما اصلاً با تماشای فیلم داخل خانه قابل مقایسه نیست. پس بهتر است برای پر کردن وقت خالی خود زمانی را در این محیط تاریک به تماشای فیلم مورد علاقه تان بپردازید.

سینما رفتن

5. فروش وسایل شخصی که دیگر به آن ها نیاز ندارید

آیا به این فکر کرده اید که لوازمی در منزل شما هست که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید؟ می توانید قیمت آنها را ارزیابی کنید و آنها را در سایت های مختلف برای فروش قرار دهید. هم یک سرگرمی پیدا می کنید و هم می توانید پول در بیاورید.

6. یاد گرفتن ترفند های شعبده بازی

خودتان را با این روش سرگرم کنید، دوستانتان را دعوت کنید و با یکدیگر ترفندهای مختلف شعبده بازی را امتحان کنید. می توانید از شعبده بازی با کارت هم استفاده کنید که هم هیجان زیادی خواهید داشت و هم یک کار جدید یاد می گیرید.

7. گوش دادن به موسیقی

ایده های سرگرمی برای خانم ها فقط مربوط به انجام یک فعالیت خاص در منزل نیست. کافی است که شما ژانر مورد علاقه موسیقی را بشناسید و در موارد بیکاری به آن ها گوش دهید.

انواع مختلفی از موسیقی ها هستند و تنوع استایل موسیقی بسیار متنوع است که قطعاً به اطلاعات زیادی از آن ها جذب خواهید شد. پس گوش دادن به موسیقی را در طول هفته و در اوقات بیکاری فراموش نکنید.

گوش دادن به موسیقی

8. ضبط کتاب های صوتی

از آنجا که این روزها افراد زیادی به کتاب های صوتی گوش می کنند ، در نتیجه درخواست برای افرادی که صدای خوبی دارند تا این کتاب ها را ضبط کنند، بالا است. اگر شما هم صدای خوبی دارید و می توانید داستان ها را به شکل جذاب بخوانید، از این فرصت استفاده کنید و صدای خود را برای کتاب های صوتی ضبط کنید.

9. جستجو کردن شجره نامه خودتان

در اوقات بیکاری می توانید ریشه اصل و نسب خانوادگی خود را به صورت عمقی بررسی کنید و این یک فعالیت راضی کننده برای شما محسوب می شود و باعث می شود که خویشاوندان و فامیل های خود را بهتر بشناسید و حس کنجکاوی تان هم برطرف خواهد شد.

10. درست کردن پازل ها

چیدن پازل جزء فعالیت هایی است که می توانید آن ها را اولویت قرار دهید و عاملی برای حواس جمعی و افزایش تمرکز محسوب می شود. می توانید پازل های بسیار بزرگ را درست کنید تا هم سرگرمی داشته باشید و هم حافظه، خلاقیت و تمرکز خود را افزایش دهید.

درست کردن پازل ها

11. ساخت ویدئو هایی در یوتیوب

اگر در موضوعی مثلاً میکاپ، آشپزی، دکوراسیون، خیاطی یا هر مورد دیگری استعداد دارید، می توانید آن را به صورت قرار دادن ویدئوهایی در یوتیوب به دیگران آموزش دهید و یک سرگرمی مفید و هیجان انگیز پیدا کنید.

12. شرکت در گروه های تئاتر محلی

حتماً لازم نیست که در زمینه تئاتر و فیلم خیلی ماهر باشید. بلکه می توانید در تئاتر های شهری و محلی شرکت کنید تا هم چیز جدیدی یاد بگیرید، هم استعداد خود را محک بزنید و هم وقت خالی خود را پر کنید.

13. استفاده از کتاب های رنگ آمیزی

کتاب های رنگ آمیزی اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده اند زیرا یک روش سرگرم کننده و آرامبخش محسوب می شوند، استرس را کاهش می دهند و سطح خلاقیت را بالا می برند. شما نیز می توانید از کتاب های رنگ آمیزی مخصوص نوجوانان استفاده کنید.

کتاب های رنگ آمیزی

14. جمع آوری چیزهای مورد علاقه

جمع کردن یا ایجاد کالکشن، بهترین سرگرمی برای دختران و خانمها ست. پس شما نیز می توانید از چیزهایی که علاقه دارید یک کالکشن بسازید. مثلاً کتاب های قدیمی، تمبر های کمیاب، تابلو های هنری و هرچیزی را که به نظرتان جذاب می آید، جمع آوری کنید.

15. ژورنال نویسی

ژورنال نویسی یک تمرین و سرگرمی مورد علاقه برای بسیاری از خانم هاست و باعث می شود که آن ها بتوانند فعالیت ها، افکار و احساسات خود را به دیگران نشان دهند.

همچنین سلامت ذهن را افزایش می دهد و خود آگاهی را بالا می برد. می توانید انواع مختلف ژورنال ها را بنویسید و از این استعداد بالای خود استفاده کنید تا هم حس آرامش پیدا کنید و هم وقت بیکاری خود را پر کنید.

16. بازدید از موزه

ایا تا به حال به این فکر کرده اید که هر ماه یک موزه هنری یا هر موزه ای که دوست دارید را ببینید؟ بازدید از موزه شما را با فرهنگ، هنر، علم، طبیعت و غیره آشنا می کند و یک سرگرمی آموزشی محسوب می شود.

بازدید از موزه

17. طبیعت گردی

خانم هایی که اوقات بیکاری دارند، می توانند به تنهایی یا با دوستانشان به پارک های محله بروند، از طبیعت استفاده کنند، از هوای زیبا لذت ببرند حتی می توانید در مکان های مناسب در دل طبیعت قدم بزنید، چادر نصب کنید و روی هیزم آشپزی کنید و از زندگی لذت ببرید.

18. تماشای پرنده ها

پرندگان بسیار متنوع هستند و شما می توانید به عنوان یک سرگرمی به آن ها نگاه کنید، از آن ها عکس بگیرید و با شیوه زندگی آن ها آشنا شوید، به آن ها غذا بدهید، توجه کردن به پرنده ها نیز می تواند یک فعالیت بی نظیر باشد.

19. دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک سرگرمی عالی برای بسیاری از خانم ها است. همچنین ورزشی برای مفصل ها و ماهیچه ها محسوب می شود. پس می توانید دوچرخه سواری را به عنوان یک مهارت در خودتان به کار بگیرید.

دوچرخه سواری

20. اسب سواری

چه چیز جذاب تر از این که اسب سواری بلد باشید و در نتیجه هم ورزش می کنید و هم اوقات فراغت خود را پر می کنید. اسب سواری حس آزادی و ماجراجویانه شما را ارضا می کند. همچنین برای قوی کردن عضلات و کاهش وزن هم بسیار مناسب است.

21. گل آرایی

چه چیزی زیباتر از اینکه بتوانید از جذابیت بالای گل ها استفاده کنید و به سلامت و شادی درونی خود کمک کنید. پس می توانید به عنوان یک سرگرمی زمان بیشتری را در کنار گل و گیاهان سپری کنید، همزمان آن ها را تزئین کنید و بدانید که گل آرایی در دکوراسیون خانه بسیار موثر است.

22. باغبانی

باغبانی یکی از بهترین فعالیت های سرگرم کننده است و فواید زیادی برای سلامت روح و احساس شما دارد و با انجام آن می توانید یک ورزش معمولی هم داشته باشید. باغبانی باعث می شود که با طبیعت ارتباط برقرار کنید و یاد بگیرید که چگونه گل ها، درختان و سبزیجات را بکارید و این حس زیبا را تجربه کنید.

باغبانی

23. خوشنویسی

خوشنویسی فعالیت هنری و به شدت سرگرم کننده است که اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد. پس می توانید برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی کنید و خوشنویسی را به عنوان یک سرگرمی کوچک یا حتی برای انجام یک کارت بیزینسی و تهیه کارت های طراحی و کارت دعوت تمرین کنید.

24. ساخت زیورآلات

دختران نوجوان هم می توانند این کار را انجام دهند. کافیست که آموزش آن را از اینترنت جستجو کنید و ببینید که بعضی از ان ها چقدر آسان ساخته می شوند. حتی می توانید از مهره ها و دانه های زیورآلات قدیمی هم استفاده کنید. ساخت زیورآلات یک سرگرمی برای افزایش خلاقیت محسوب می شود و حتی می توانید آن را به دوستانتان هم هدیه دهید.

25. بافتنی

بافتنی همانند زیورآلات و کاردستی، یک روش خلاقانه و آرامش بخش و سرگرم کننده است و می توانید چیزهای زیبا و بسیار زیادی را از آن در بیاورید. بافتنی قطعاً ذهن شما را درگیر می کند و علائم افسردگی را بهبود می بخشد و باعث می شود که عملکرد ذهن شما افزایش پیدا کند.

بافتنی

26. ساخت کارت تبریک

آیا تا به حال به کارت تبریک ها دقت کرده اید که چه احساسی را در شما ایجاد می کنند؟ شما نیز می توانید این کارت تبریک ها را هم به صورت دستی و هم داخل کامپیوتر بسازید و ایده های بسیار خلاقانه را روی آن ها اجرا کنید.

27. نقاشی

نقاشی یک کار خلاقانه و پر از لذت و هیجان است که خلاقیت شما را افزایش می دهد و باعث افزایش آرامش تان می شود و با تمرین زیاد از حالت آماتور بودن خارج خواهید شد و می توانید استعداد خود را در آن پیدا کنید.

28. سفالگری

سفالگری یکی از کار های لذت بخش و سرگرم کننده است. اگر سفالگری را یاد بگیرید، می توانید خودتان در منزل با تمرین کردن به ساخت ظروف سفالی بپردازید و کم کم در این کار خبره شوید.

سفالگری

29. تمرین عکاسی

عکاسی یکی از بهترین فعالیت های سرگرم کننده محسوب می شود که با همانطور که در بخش های قبلی نمناک عنوان شد تمرین از آن لذت زیادی خواهید برد و در نتیجه می توانید عکس های جذاب راحتی با گوشی به ثبت برسانید اما اگر می خواهید در این زمینه کمی جدی تر و حرفه ای تر عمل کنید، قطعا باید از لنز های حرفه ای دوربین عکاسی استفاده کنید.

30. طراحی داخلی

آیا به دنبال راهی برای دکوراسیون و ساخت فضای زیبای داخل منزل هستید؟ خب چرا از همین علاقه خود به عنوان یک سرگرمی استفاده نمی کنید؟ خوشبختانه کلاس های طراحی به صورت رایگان و آنلاین در اینترنت وجود دارند یا حتی می توانید در کلاس های بیرون از منزل هم برای طراحی داخلی شرکت کنید و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید.

31. دو یا طناب زنی

یکی از آسان ترین ورزش ها، انجام ورزش دو یا طناب زنی است که هزینه بسیار پایینی دارد و برای خانم ها هم یک ورزش سالم و عالی محسوب می شود. فقط باید یک جفت کفش ورزشی مناسب داشته باشید و فضایی که بتوانید به راحتی در آن ورزش کنید. چه بهتر که این ورزش را با موسیقی همراه کنید و یا این که از صدای طبیعت لذت ببرید.

طناب زنی

32. تمرین یوگا

یوگا یک ورزش باستانی است که تقریبا بیش از 2500 سال قدمت دارد. یوگا به عنوان روشی برای مدیتیشن، ریلکسیشن و پاکسازی ذهن انجام می شود و دارای حرکات جسمی، کشش و قدرت بخشی به بدن است و به سیستم جسمی شما به شدت کمک می کند که عملکرد صحیحی داشته باشد.

33. بولینگ

بولینگ یک ورزش سرگرم کننده و محبوب است. کافی است که با دوستانتان در بولینگ مسابقه بدهید و هم وقت خالی خود را پر کنید و هم به زندگی خود هیجان وارد کنید. این ورزش آنقدرها هم گران نیست و با تمرین در آن مهارت پیدا خواهید کرد.

34. بازی تنیس

تنیس یک ورزش عالی برای خانم ها محسوب می شود. نه تنها می توانید از این فعالیت سرگرم کننده لذت ببرید، بلکه وارد اجتماع می شوید و هماهنگی دست و چشم خود را افزایش خواهید داد.

بازی تنیس

35. کلاس دفاع شخصی

کلاس دفاع شخصی سرگرمی بسیار زیادی دارد و برای سلامتی شما هم مناسب است و باعث می شود که بتوانید از خودتان بهتر مراقبت کنید. در این کلاس ها یاد می گیرید که چگونه حمله فرد مقابل را خنثی کنید و در شرایط خطرناک از خودتان مراقبت کنید.

36. پرورش گیاهان خانگی

اگر عاشق آشپزی و تهیه غذاهای خوشمزه هستید ، می توانید گیاهان خانگی را پرورش دهید و از آن ها در آشپزی استفاده کنید. در نتیجه یاد می گیرید که چگونه مزه های مختلف را امتحان کنید و گیاهان مورد نظر را بکارید که باعث خوشمزه تر کردن غذایتان می شوند.

37. تهیه کیک های خانگی

چه چیزی بهتر از این که اوقات فراغت خود را صرف درست کردن کیک ها، کلوچه ها، کاپ کیک ها و شیرینی های مختلف کنید؟ با انجام این کار هم آرامش می گیرید و هم دیگران را در منزل خوشحال می کنید و هم خودتان نیز در زمینه کیک پزی رتبه بالایی پیدا می کنید.

تهیه کیک خانگی

38. کنسرو کردن میوه و سبزیجات

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که می توانید میوه و سبزیجات را کنسروی کنید. کنسروی کردن میوه و سبزیجات باعث می شود که بعدا بتوانید از تمام آن ها لذت ببرید. همچنین هزینه کمتری برای تنقلات و میان وعده صرف کنید.

39. مدیتیشن

انجام مدیتیشن باعث آگاهی سازی بیشتر می شود و هم یک تمرین مناسب برای آرامش عمقی ذهن است، استرس و اضطراب را می کاهد، افسردگی را کاهش می دهد و به جلوگیری از بیماری های مختلف کمک خواهد کرد.

مدیتیشن

40. حسابرسی مالی

این دفعه که وقت خالی داشتید، باید بنشینید وضعیت مالی خود را بررسی کنید. برای خرج هایی که در آینده دارید، برنامه بریزید. راهی برای پس انداز باز کنید و مدیریت بهتری روی پول های خود داشته باشید.

41. شرکت در کلاس های مختلف آنلاین

خوشبختانه این روز ها کلاس های آنلاین ، حتی به صورت رایگان هم وجود دارند. می توانید با توجه به علاقه ای که دارید، وارد این کلاس های آنلاین شوید و چیز های جدید یاد بگیرید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و ذهن خود را در این دوران بیکاری به کار بیندازید.

41 ایده مفید برای پرکردن اوقات فراغت و بیکاری شما

3.7125
این مطلب مفید بود ؟9332
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : اوقات فراغت
وبگردی