اکسنت وال
اگر قصد ایجاد تغییر و رنگ کردن دیوارهای خانه را دارید از تکنیک جدید اکسنت وال یا دیوار شاخص استفاده کنید تا فضای منزلتان جذاب تر شود.

آشنایی با اکسنت وال و ویژگی های آن

آیا هنگامی که درصدد رنگ کردن فضای داخل منزل تان هستید، نسبت به اینکه چه رنگی انتخاب کنید که اتاق جذاب تر به نظر برسد، تردید دارید؟ و یا اینکه به نوعی انتخاب رنگ مناسب برایتان دشوار است؟ اگر چنین است باید با مشخصات دیواری به نام " اکسنت وال " یا "دیوار شاخص" در فضای منزل خود آشنا شوید.

دیوار شاخص در فضای اتاق در واقع دیواری است که فضای اتاق شما را به بهترین نحو ممکن جلوه می دهد و در رنگ کردن آن می توان از چندین نوع رنگ استفاده نمود. چنانچه با مشخصات این نوع دیوار آشنایی ندارید؛ بهتر است مطالب این قسمت از دنیای مد نمناک را مطالعه کنید.

اکسنت وال

اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟

زمانی که یک دیوار نسبت به سایر دیوار های اتاق رنگ متفاوت تری دارد، اکسنت وال یا دیوار شاخص نامیده می شود. البته گاهی رنگ اکسنت وال نسبت به سایر دیوار ها تفاوتی جزئی دارد اما گاهی نیز این میزان تفاوت بسیار زیاد است.

هدف از در نظر داشتن اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟

هدف از در نظر داشتن اکسنت وال یا دیوار شاخص ایجاد چشم انداز بیشتر و در عین حال زیبایی طراحی و دکور منزل است.

ویژگی های اکسنت وال

اکسنت وال یا دیوار شاخص در کدام قسمت منزل می تواند در نظر گرفته شود؟

اکسنت وال یا دیوار شاخص برای هر فضایی از منزل می تواند در نظر گرفته شود، اعم از فضای آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و حتی اتاق خواب ها. بنابراین می توان برای هریک از این موارد که بیشتر مورد نظرتان است، اکسنت وال یا دیوار شاخص تعیین کنید.

گاهی، افراد دیوار شاخص را در قسمت پشت یک مرکز کانونی در منزل در نظر می گیرند ، به عنوان مثال دیوارقسمت شومینه یا دیواری که آینه یا یک تابلو بر روی آن نصب شده است.

البته در گذشته اکسنت وال یا دیوار شاخص برای فضایی از منزل انتخاب می شد که فضای کانونی محسوب نمی شد و در عین حال چیزی برای جلب توجه و ایجاد چشم انداز بیشتر فضای اتاق، بر روی آن دیوار وجود نداشت.

اکسنت وال اتاق خواب

چگونه رنگی برای اکسنت وال در نظر بگیریم؟

غالبا رنگ به کار گرفته شده بر روی اکسنت وال یا دیوار شاخص، رنگی کاملا متضاد با رنگ دیگر دیوار های اتاق است اما گاهی نیز این رنگ هماهنگ با طرح و رنگ دیگر دیوار های اتاق است.

به عنوان مثال برای اتاقی که در رنگ دیوار های آن، رنگ های سرد از جمله آبی به کار رفته می توان برای رنگ شاخص از رنگ خاکستری روشن استفاده نمود تا با رنگ آبی دیوار های دیگر هماهنگ باشد و یا می توان رنگ آن را برای این که متضاد با رنگ آبی یا سبز دیگر اتاق ها باشد ، به رنگ قرمز یا آجری رنگ در نظر گرفت.

در واقع به رنگ های متضاد، رنگ های مکمل نیز می گویند و به کارگیری این رنگ ها همزمان با هم تاثیرگذار است، درست همچون چرخ های یک خودرو که به طور هم زمان کارایی دارند.

البته باید گفت در ایجاد جذابیت بیشتر اکسنت وال و یا دیوار شاخص، صرفا از رنگ استفاده نمی شود بلکه با کمک به کارگیری کاشی یا کاغذ دیواری نیز می توان این تغییرات را ایجاد کرد و البته در نظر داشتن این موارد نیز به مراتب در جذابیت اتاق موثر واقع می شود.

اکسنت وال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی